Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mé zkušenosti za rok provozu 307.


vlada

Recommended Posts

V Peugeotu tě s dojezdem km na počítači nejspíš vyhoděj. V manuálu je totiž napsáno, že údaje jsou jen orientační... Ale zkusit to můžeš.

Jinak jsem moc rád za tohle téma, já mám vůz taky rok a z toho nezhasínání vnitřního světla při druhém startu jsem byl taky na větvi. Klasicky, když zapomenu na zamčenou zpátečku, vydám klíček, odemknu, nastartuju a už to nezhasne. Ale někdy jo....

Jinak mám pocit, že v tomhle voze je třeba jednou za čas dotáhnout štouby, protože po roce užívání, když jedu po nerovné silnici, takže skoro pořád :-))), na mně všechno buší a vibruje ze všech stran...

Jinak ale spokojenost hlavně s bezpečností. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když jsem měl všechny údaje z pojistky i podepsaní prohlášení o vině od mé obdivované rakouské blondýny, tak se se mnou na České pojistovně moc nemazlily:o:oBud prý to vezmu ze své havarijní pojistky (Mám spoluúčast 10 000kč a předpokládaná škoda je 10 000Kč:D:D)A nebo prý si mám najmout někoho na vyřízení mé pohledávky v zahraníčí....Takže o vyrovnání mezi pojištovnami ani zminka:grr:grr Napadlo mě zavolat na českou pobočku Generali tam je má blondýna pojištěná v Rakousku:D:D A najednou to šlo jako po másle úplně bez problémů.Dávejte si velký pozor při nehodách v zahraničí, hlavně na získání všech potřebných dat..A hlavně na výběr pojištoven u nás...:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čauky. Jsem asi 14 dnů - teď nevím jestli šťastným nebo nešťastným majitelem 307 SW, r.v. 2005, najeto 28 000 km, dovoz Francie. Bohužel jsem dnes zjistil, že mám problém s dvouzónovou klimatizací, kdy u řidiče pracuje spolehlivě a u spolujezdce bohužel topí. Když vypnu klimu situace je stejná, u řidiče jde vzduch dle nastavení a u spolujezdce pořád topí. Jinak přestavba LPG zatím v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlada

I když jsem měl všechny údaje z pojistky i podepsaní prohlášení o vině od mé obdivované rakouské blondýny, tak se se mnou na České pojistovně moc nemazlily:o:oBud prý to vezmu ze své havarijní pojistky (Mám spoluúčast 10 000kč a předpokládaná škoda je 10 000Kč:D:D)A nebo prý si mám najmout někoho na vyřízení mé pohledávky v zahraníčí....Takže o vyrovnání mezi pojištovnami ani zminka:grr:grr Napadlo mě zavolat na českou pobočku Generali tam je má blondýna pojištěná v Rakousku:D:D A najednou to šlo jako po másle úplně bez problémů.Dávejte si velký pozor při nehodách v zahraničí, hlavně na získání všech potřebných dat..A hlavně na výběr pojištoven u nás...:papa:papa:papa

Cože??? Najmout na vyřízení?? To si ten dotyčnej předtím šlehnul, ne? Zaprvé nebylo co řešit a zadruhé, i kdyby jo, tak to fšecko de z PR, případně havarijka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Po 3 mesicich provozu zatim vse funguje, jak ma. Z kazdeho svezeni mam radost, jak male dite o vanocich :D. Mam najeto 3500 km.

Docela me prekvapilo, ze 1. garancka je az po 20000 km nebo po dvou letech :bojim. Povedlo se nekomu, ze by nemusel :o do te doby do servisu?

[upravil dne 3.7.2007 Mates1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak "pologarančku" po 10 000 km už skutečně zrušili?? Asi ji už 307 nepotřebují. ;)

Jinak já tam musel ... přezout gumy na letní. A aktivovat denní světla. Jinak samý capiny, co by klidně do těch 20 000 km vydržely.

PS: Ale benzíny mají až po 30 000 km, ne??

[upravil dne 3.7.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze jo. V servisni knizce je napsano, ze v normalnich podminkach 30k, ve stizenych 20k. Ukazatel servisu jsem mel pri koupi (nove auto) nastaveny na 20k. Moc jsem se nebranil. Bojim se, ze do konce zaruky 20k nenajedu. No mozna o fous. A udelat 1. garancku po skonceni zaruky by asi nebylo moudre :myslim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim, ja mam 307hb taky cca tri mesice, najel jsem jiz 10tis a pohoda jazz. chystam se ted taky na ty svetla. akorat vcera jsem si vsimnul, ze kdyz chci razantnejsi rozjezd, dam vic dost plynu a spojku v pulce zaberu mi pride prokluzuje (podobny pocit jako kdyz brzdi abska, ale slabsi samozrejme), tak snad to nak hosi poresi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu polgarancku po 10 000 km asi nezrusili lebo mi v servise povedali ze ked ju neabsolvujem tak mi pada zaruka lebo pri nej vytrhavaju prvu stranku zo servisnej knizky a posielaju ju inporterovi a u benzinu je prva garancka fakt po 30 000km az sa mi to nezda lebo kazdy moj znami co ma move auto prvy krat ide po 20 000 km a dokonca kolega ma rocny FOCUS a tomu po 10 000km menili olej a u PEUGEOTU nic nejak mi to nejde do hlavy.

Inak auto mame 2mesiace najazd 4200km """absolutna""" spokojnost pohoda. az na potahy lebo mame biele sedacky a bol som nuteny investovat do potahov tak som investoval zevraj na mieru a ide ma rozhodit stali 3750sk a som sklamany lebo nesedia :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posílají importérovi?? Tam se normálně dává štempl do servisní knížky, ne?

Jinak podle mých informací tu "pologarančku" skutečně zrušili. Nás, co máme auto z roku 2006, se to eště ale netýká. Jinak musím Peugeot pochválit, že narozdíl od jiných automobilek, je ta "pologarančka", včetně materiálu, zdarma. :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Chcem sa pripojiť so svojími skúsenosťami s 307 SW.. po dvoch rokoch a 100tis.km. Keď som ho kupoval, dúfal som, že sa mi spomínané závady vyhnú.. však sa sťažujú len tí, ktorí majú problémy a určite spokojných je viac.. mýlil som sa. Prvý mesiac mi samovoľne prasklo čelné sklo, myslel som že náhoda, no tu som sa dočítal o podobných prípadoch.. ten istý mesiac blbol tempomat, prestal fungovať, vždy pomohlo vypnutia a zapnutie zapaľovania..SW chyba, po upgrade to fungovalo..Skúsenosť pri výmene čelného skla v AutoAlba Petržalka... namiesto jedného dňa, tri dni.. večer mi ho odovzdali, ráno začalo pršať, pohnem sa z domu zapnem stierače, stierače sa zasekli v strede okna a koniec...behom do AutoAlba... stierače odmontovali, potom sa mechanik išiel pozrieť na vystavenú 307 ako je to tam nahodené..prisahám.. nahodili a konštatovali..včera vám to zle nahodili, žiadne ospravedlnenie.. ešte že nezačalo pršať na diaľnici 100km od BA..o dva mesiace prestalo fungovať naklápanie svetiel..v AutoAlba slúbili opraviť do jedného dňa, napokon tri dni, museli vymeniť BSA ale údajne nechodil internet tak nemohli prekódovať kľúče..cez Paríž..medzitým dve zvolávačky...potom prestala fungovať poriadne dvojzónová klíma, vodičova strana stále kúrila, pravá strana bola OK..zodraté nejaké umelohmotné koliečka z vadného materiálu.. drobnejšie závady: zasekáva sa CD menič, všetky CD začnú blikať a nefunguje, keď stojí na slnku, tak spätné zrkadlo odkväcne a nejde nastaviť, asi sa teplom roztiahne kĺb..strašne hučia nápravy, NEVIE NIEKTO kto by to vedel opraviť???? AutoAlba určite nie, už tam nechodím, správajú sa ako by oni boli páni a zákazník, ty čakaj a buď rád že si...

Ináč 307SW je dobré auto, výborná spotreba 1,6HDI, okolo 5,2 , super dizajn, zázraky so sedačkami, odkladacie pričinky, všetko presne padne do ruky a je tam kde má byť.. ale už by som ho nekúpil, hlavne pre ten mizerný podvodzok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...