Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

manuálni vs digi klima


Dave405

Recommended Posts

Chci se zeptat na rozdíly těchto dvou klimatizací. Teprve dneska jsem se dověděl, že u té mechanické se nedá nastavovat teplota ani otočným čudlíkem, což mi přijde zvláštní. Nidky jsem auto s klimou neměl, tak proto teď objevuji dávno známé věci :-) Chci se zeptat, jak ta mechanická funguje, jestli chladí pořád na max, nebo jak to je? U té digitální se dá zřejmě nastavovat teplota v širokém rozsahu, což je asi lepší, nebo to vyjde nastejno? Také mi bylo řečeno, že ta digitální se dávala pouze do aut s imitací dřeva na palubce a s mikroplyšem na sedačkách, což právě ani jedno nechci. Jak to tedy je? Prosím pište zkušenosti s klimama, klady, zápory, zvýšení spotřeby u benálu, dieslu a podobně. Jinak mělo by se jednat o model 406 po faceliftu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manualní klimu zapneš tlačítkem a pak si nareguluješ teplotu vzduchu kolečkem, namícháš prostě studenej s teplym vzduchem, nebo necháš jen studenej, ale to za chvíli stejně stahneš, nebudeš přeci v létě mrznout že.:D

Novější digiklimy řídí teplotu nejen mícháním vzduchu ale i výkonem kompresoru, a jak píše Buml muže to být zdroj problémů

[upravil dne 14/6/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Také mi bylo řečeno, že ta digitální se dávala pouze do aut s imitací dřeva na palubce a s mikroplyšem na sedačkách, což právě ani jedno nechci. Jak to tedy je? Prosím pište zkušenosti s klimama, klady, zápory, zvýšení spotřeby u benálu, dieslu a podobně. Jinak mělo by se jednat o model 406 po faceliftu.

Mám imitaci dřeva bez mikroplyše a digitální klimu :D Někdy mě štve, jak se zapíná sama. Spotřebu neřeším, zlaté LPG :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

ja ted jezdim s digi a mam nastaveno 23 +/- 0,5 Celsiku ,a je to tak akorát, pravda jezdim v kraťasech.:roker

2 Medvěd-možná by to chtělo doplnit médium.

Méďa jezdí opravdu v takové zimě :o Já si dávám tak 22,5. Pokud jedu s děckama, tak klidně i 27 a víc, podle toho, jak je venku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Takže z toho usuzuju, že ta manuální by mohla stačit. V jednom bazaru mi tvrdili, že u 406 dochází ke statickým výbojům z větráku do chladiče klimy, časem se tam vytvoří mikro praskliny a začne se ztrácet médium a je pak třeba vyměnit chladič. Je tato informace opodstatněná, nebo je to finta, jak se vymluvit z toho, že jejich bazarová 406 nechladila? :aut O kolik se asi zvedne spotřeba s klimou s 1.8 16V benzinem a HDI (66,80kw)? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

no ono to muže byt i tim že to Medvědovi tak nechladí , proto ma nastaveno min stupnu , pač ja bych s 19 stupni nevydržel v autě dele jak 5 minut. Winterfresh hadr.:D

[upravil dne 14/6/07 Pe.Tr]

Ale chladí, když jedu s Helčou, taky musím mít aspoň 21, jinak brble

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Díky za info. Takže z toho usuzuju, že ta manuální by mohla stačit. V jednom bazaru mi tvrdili, že u 406 dochází ke statickým výbojům z větráku do chladiče klimy, časem se tam vytvoří mikro praskliny a začne se ztrácet médium a je pak třeba vyměnit chladič. Je tato informace opodstatněná, nebo je to finta, jak se vymluvit z toho, že jejich bazarová 406 nechladila? :aut O kolik se asi zvedne spotřeba s klimou s 1.8 16V benzinem a HDI (66,80kw)? Díky

2,0 HDI 80KW digi -tchan jezdi bez klimi 6,7 pruměr ja s klimou 7,1 viz pal. počitač

1,8 16ventil 81 KW -manualni klima ,pal počitač nemám ,počitam tak že tankuji stylem po hrdlo a až na vypary a to jezdim pořad s klimou- spotřeba nešla přes 9 litru, ale benzina tak nehonim jak HDI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Pe.Tr

no ono to muže byt i tim že to Medvědovi tak nechladí , proto ma nastaveno min stupnu , pač ja bych s 19 stupni nevydržel v autě dele jak 5 minut. Winterfresh hadr.:D

[upravil dne 14/6/07 Pe.Tr]

Ale chladí, když jedu s Helčou, taky musím mít aspoň 21, jinak brble

navrhuji změnu nicku : Lední Medvěd :D:D:D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Medvěd

27 to snad ani klimu nepotřebuješ, ne?

Když je venku 32 a víc. O kolik se doporučuje snižovat teplotu oproti venkovní? Nevím proč, ale v některé z hemisfér mám uloženy 3°C.

Myslím že uvádějí cca o 10st, pokud je to víc tak nejen že mužeš nastydnout ale taky tě při vystoupení do toho vedra muže bacit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Medvěd

27 to snad ani klimu nepotřebuješ, ne?

Když je venku 32 a víc. O kolik se doporučuje snižovat teplotu oproti venkovní? Nevím proč, ale v některé z hemisfér mám uloženy 3°C.

Myslím že uvádějí cca o 10st, pokud je to víc tak nejen že mužeš nastydnout ale taky tě při vystoupení do toho vedra muže bacit.

V Praze tě mohou bacit i bez klimy!:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Medvěd

27 to snad ani klimu nepotřebuješ, ne?

Když je venku 32 a víc. O kolik se doporučuje snižovat teplotu oproti venkovní? Nevím proč, ale v některé z hemisfér mám uloženy 3°C.

Myslím že uvádějí cca o 10st, pokud je to víc tak nejen že mužeš nastydnout ale taky tě při vystoupení do toho vedra muže bacit.

V Praze tě mohou bacit i bez klimy!:D:D:D

Jo a nemusí být ani vedro, co? Jinak tady je něco k tý teplotě - http://automix.centrum.cz/magazin/clanek.phtml?id=8419
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Medvěd

27 to snad ani klimu nepotřebuješ, ne?

Když je venku 32 a víc. O kolik se doporučuje snižovat teplotu oproti venkovní? Nevím proč, ale v některé z hemisfér mám uloženy 3°C.

Myslím že uvádějí cca o 10st, pokud je to víc tak nejen že mužeš nastydnout ale taky tě při vystoupení do toho vedra muže bacit.

V Praze tě mohou bacit i bez klimy!:D:D:D

Kdyby jenom v praze... tady bych s nezamcenym autem nejel ani pro housku :bojim:bojim:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...