Jump to content
Michal.B

Autochladničky-doporučte nějakou

Recommended Posts

Mužete doporučit nějakou dobrou autochladničku.Chystam se na cestu do Italie tak potřebuju něco na chlazeni jidla atd.

[upravil dne 15/6/07 Michal.B]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám lednici Campingas 56W. Je v celku cool. Umí ale, jako většina takových lednic, pouze chladit do 16 stupňů pod okolní teplotu, takže použití tzv. chladících nábojů je na cestu do Chorvatska nezbytné. Místo tzv. nábojů lze také použít zmražené pití, které také udrží potraviny déle vychlazené :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přemyšlím mezi CAMPINGAZ 28L za 1300kč a Ezetil 24L za 1100kč.Ale četl jsem o tom CAMPINGAZ a v manualu ma napsanou spotřebu 54W,a Ezetil jenom 36W.Tak fakt nevim.Ta spotřeba se mi zda že je taky duležita,a Ezetil je schopen ochladit až o 20 stupňu

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ta teplota ochlazení je spekulativní. Před Campingazem jsem měl nějakou lednici z Tesca, kde se chlubili, že vychladí o 20. Nicméně zkutečnost byla hoodně vzdálená. Já preferuji Campingaz, ale na značce záležet nebude. Je to standart. peltierův článek, takže na W záleží. Více W, více chladu. Ale také záleží na izolaci. V této třídě lednic nejlépe chladí lednice s izolantem z PES (polystyren). Existují však i lepší izolanty, ale nějak se do nich výrobci nehrnou. Na běžné vychlazení mi stačí i těch 16 st. pod okolí. Když chci více vložím zmrzlou limču a další dvě normální z lednice. Ta zmrzlá bude trvale předávat chlad těm z lednice a podporovat delší zchlazení. No a když vypiji dvě z lednice (asi za 12 hod.) tak je už ta třetí částečně rozmrzlá a dá se vypít taky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

čauko

ako píšu všetci hore šli sme do grécka a tak sme všetko pred tým dali do mrazáku ladničku zapli dve hodiny pred odchodom, narvali tam, po 18 hod to už moc nebolo skoro poznať je to len ochladzovač o tú teplotu(-16 st pod okolie), odporúčal by som čo najvyšší výkon ale na ochladenie nápojov úplne stačí, po ceste kúpiť nejakú vodu na pumpe čo je v ladničke a tú vložiť, ešte som pridal do ladničky aj tie modré kocky(umelé nádobka) čo držia chlad od campingazu a bolo, nemali sme nič iné tak to muselo stačiť, :)

osobne by som odporučil značkovú campingaz :roker

[upravil dne 18.6.2007 mirec.dk.406]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mně ten Campingaz teda docela stačí (pokud teda celej den někde nestojím). Když jedu jednorázovku, hodím tam i ty namražený vložky. 16 stupnu pod teplotu okolí je docela dost. Kdyz ma clovek klimu, má interiér +/- 20 stupnu a 16 stupnu dolu jsou 4 stupne. Coz clovek nema ani doma v lednicce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Již tady někdo zmiňoval že se napajeni zasuvky zapalovače po nějake době vypne při odchodu z vozu.Zkoušel jsem to a mě tam napajeni pořád jde.Dá se to udělat tak že když vypnu motor nebo když se zapne eco mode tak že se vypne napajeni zapalovače?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Máš dvě možnosti (kerý se vzájemně doplňují):

1. Zásuvka se vypne při přepnutí do eco režimu. Takže máš jistotu, že přes zapnutou ledničku nastartuješ.

2. Pokud by se ti to zdálo málo, pořiď si ledničku s pojistkou, která při poklesu napětí na tuším 11,5 V ledničku odpojí. Mívají to v sobě i ty nejlevnější. Sice ne všechny, ale vybereš si v pohodě.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×