Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výrobní vada či co


Vopičí

Recommended Posts

Tak jsem dal nový pakny na zadek, očistil to tam, zkontroloval prasátka (jestli se nepočůrávaj) a dal nový buvdeny s lanama na ruční brzdu. Předtím mi tam jeden bovden plandal a pořád vypadával z držáku co je na nádrži a ten druhej skoro taky. Myslel jsem že tam mám bovdeny z nějakýho jinýho modýlku. Ale ty nový jsou taky dlouhý (a to jsou to přesně na model co mám:myslim).

No nemůžu si pomoct, ale buvdeny i s lankama by měly bejt oba tak o 5 cm kratší. Trošku jsem je nadeformoval (jemně, aby to nepřibržďovalo) a přichytl stahovacím páskem k brzdovejm trubičkám.

Už jsem koukal i u jinejch 205 že ty bovdeny jim tam často plandaj a taky často hlavně pravej (pohled na zadnici auta). Takže se při výrobě asi trošku šábli v tý dýlce no:D. Ale po nadeformování už budu mít snad klid.:super:D:P

Jestli nezapomenu, tak to přes So a Ne ještě i vyfotím:papa

[upravil dne 13/6/07 Vopičí]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stim jsem si taky dlouho hrál..A když jsem to vyřešil podobnym spůsobem jako ty tak ani né tejden a blveček mě nedal přednost a bylo po autě..Taed mám to samý a ty lanka a bovdeny zase visej.Asi to chce viagru:mrk...

Já jsem toho názoru že to jsou bovdeny který by ti stakovou dýlkou pasovali i na 405ku nebo dokonce 605ku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K brzdovým trubičkám to není dobrý nápad. Ten bovden se přeci jen trochu klepe, tudíž klepe i s tou trubičkou, a může se stát, že ji jednou uklepe, a při krizovém brzdění se budeš divit. Když už, tak to chyť jinam. Na pravé straně to lze třeba plastovou páskou k hrdlu nádrže, na levé je holt třeba vymyslet nějaký držák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda, že v tý době nedělali taky 105, vzal bych lanka z ní a bylo by hotovo.

Původně zaslal: Hrac.Dr.m

Stim jsem si taky dlouho hrál..A když jsem to vyřešil podobnym spůsobem jako ty tak ani né tejden a blveček mě nedal přednost a bylo po autě..Taed mám to samý a ty lanka a bovdeny zase visej.Asi to chce viagru:mrk...

Já jsem toho názoru že to jsou bovdeny který by ti stakovou dýlkou pasovali i na 405ku nebo dokonce 605ku...

Tak teď se budu bát jezdit, aby to do mě taky někdo nenašil, chudák autí:(

Původně zaslal: oddie

K brzdovým trubičkám to není dobrý nápad. Ten bovden se přeci jen trochu klepe, tudíž klepe i s tou trubičkou, a může se stát, že ji jednou uklepe, a při krizovém brzdění se budeš divit. Když už, tak to chyť jinam. Na pravé straně to lze třeba plastovou páskou k hrdlu nádrže, na levé je holt třeba vymyslet nějaký držák.

To máš pravdu, že přichytit to na trubku je trochu blbý, ale ono tam není kam to chytit a já nechci vymejšlet nějakej bazmek. Mám nový brzdový trubky, tak snad něco snesou. Ještě na to mrknu, udělám foto a pokonzultujem to.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem uz lanky a bovdeny menil, a taky mi visí. Prichycoval jsem je tenkrat nekde dratkem aby z tech predposlednich pacicek nevypadly, pak jsem je prichycoval jeste nekde u kola, a zbytek sem nechal volne viset.. vypada to hrozivě, ale stejne je to dost nad zemí (mam dojem ze jsem to ladil at je mam nejniz v urovni vyfuku). Uz je to par let a zatim zadny problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavní průser je, že když se zatáhne ručka, tak to lanko se napne a vyletí to ven z paciček.

No škoda, že na tý nádrži jsou packy a né očka, kterejma by se to provlíklo a byl by klid.

Pozoroval jsem svý auto dřív zezadu za jízdy a je to jak kdyby to byla plečka, ze který začínaj odpadávat kusy hadic a tak. Ale i co koukám po ostatních autech je to takový nehezký:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Hlavní průser je, že když se zatáhne ručka, tak to lanko se napne a vyletí to ven z paciček.

No škoda, že na tý nádrži jsou packy a né očka, kterejma by se to provlíklo a byl by klid.

Pozoroval jsem svý auto dřív zezadu za jízdy a je to jak kdyby to byla plečka, ze který začínaj odpadávat kusy hadic a tak. Ale i co koukám po ostatních autech je to takový nehezký:nevim

To by si myslím nebylo dobré s těma očkama. Já to tenkrát zkoušel na pevno přichytit ke všem těm packám, sice to vypadalo lépe, ale ručka strašně špatně brzdila! Takže se to prověsilo a je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hrac.Dr.m

Hele,a co kdyby jsme tam ty bovdeny a lanka vůbec nedávali???:mrk

Nic tam nevisí...Vypadá to dobře...Nemusíš řešit žádný oka a je to...:o:o:o

Já to u mojí nepojízdný 205ky tak udělal.Sice už nikdy jezdit nebude ale zezadu to má ted lepší vzhled...:super

Hele od tý doby, kdy mi tenkrát vypadávala rychlost (zatuhlej silenblok na táhlu) a já z kopce zatahoval ručku, aby mi auto někam neuteklo a já ho nemusel hledat někde v údolí (i když je to celkem blbost, protože když auto stojí z kopce, tak jsou zuby jakoby v tahu a ryhlost tudíž nevypadne) nedám na ručku dopustit...ta musí bejt...jo a taky v zimě na sněhu má velký uplatnění :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mitja_

Původně zaslal: Vopičí

Hlavní průser je, že když se zatáhne ručka, tak to lanko se napne a vyletí to ven z paciček.

No škoda, že na tý nádrži jsou packy a né očka, kterejma by se to provlíklo a byl by klid.

Pozoroval jsem svý auto dřív zezadu za jízdy a je to jak kdyby to byla plečka, ze který začínaj odpadávat kusy hadic a tak. Ale i co koukám po ostatních autech je to takový nehezký:nevim

To by si myslím nebylo dobré s těma očkama. Já to tenkrát zkoušel na pevno přichytit ke všem těm packám, sice to vypadalo lépe, ale ručka strašně špatně brzdila! Takže se to prověsilo a je klid.

Uznavám, že ještě tak před rokem když mi táhla plápolaly, ručka brzdila smykem při lehkým zatažení:D:D, až jsem se divil.

Teď nevím, ještě jsem ho pořádně neprojel a ani ručku neseštelovával.

Jó už se těším na zejtřek:D:D

[upravil dne 15/6/07 Vopičí]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mitja_

Taky jsem uz lanky a bovdeny menil, a taky mi visí. Prichycoval jsem je tenkrat nekde dratkem aby z tech predposlednich pacicek nevypadly, pak jsem je prichycoval jeste nekde u kola, a zbytek sem nechal volne viset.. vypada to hrozivě, ale stejne je to dost nad zemí (mam dojem ze jsem to ladil at je mam nejniz v urovni vyfuku). Uz je to par let a zatim zadny problem.

Zbytečná práce tohle řešit, pokaždý ať vidim jakoukoli 205 tak jí to visí..ale ničemu to nevadí, 205 už mámě v rodině čtvrtou (2 prodané) a u všech to vždycky bylo a nikomu to nevadilo:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska potkal sedeho Peugeotka 205.. sedeli v nem 4 lidi, a zadni naprava zjevne nebyla v poradku. Chudak bobek mel bovdeny od ručky tak 1 cm nad zemí, to už pak muze byt problem.

Já se akorát u sebe zpočátku bál, že když pojedu po nějaké horší cestě, tak mi tam může udělat s těma lankama paseku čouhající klacek nebo tak.. jezdím tak třeba na modelářské letiště. Ale za ty roky nic, a i v zimě když jsem si říkal co s těma lankama udělají trčícím ledové hroudy, tak když to ostatní auta vzdaly tak se Peugeotek vyšplhal další 2 kilometry ve sněhovém korytu : )).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

. . . . . i když je to celkem blbost, protože když auto stojí z kopce, tak jsou zuby jakoby v tahu a ryhlost tudíž nevypadne . . . . . .

Tak to je dobrá pověra

Mě teda loni někdy v půli ledna u Ducata jednička v mírném kopci vypadla a naložené auto mi odcouvalo od obchodu, kde jsem něco řešil. Zjistil jsem to až když jsem zaslechl klakson a když před výlohou bylo prázdno, fakt jsem se vyděsil (určitě ale míň než ten chudák taxikář, kterej si odbočil do jednosměrky a proti němu couvalo moje Ducato). Chytil to nárazníkem a než stačil z toho auta vylézt, já byl u něj a koukal jsem se na promáčklá obě křídla zadních dveří a výztuhu nárazníku opřenou o rezervu. Z něj jenom vypadlo: "Přece, Ty vo*e, nemůžeš vycouvávat z jednosměrky, když za sebe nevidíš!!!" Nakonec zjistil, že má prdlej jen nárazník, takže jsme cajty nevolali, zajeli na pojišťovnu, já to nahlásil a s kamarádem jsme to Ducato do půlnoci dávali dohromady, když jsem koupil dvě plastové lišty, které pochopitelně prasakly, tak nikdo na firmě nic nepoznal. Až u kámoše na dílně mi došlo, co by se stalo, kdyby to auto neodchytil taxikář, ale vjelo na hlavní do cesty třeba autobusu nebo kdyby třeba smetlo ženskou s kočárkem - myslím, že už bychom se tomu tak zlehka nesmáli. Od týhle chvíle poctivě zatahuju ručku, i když to Ducato má ručku blbě na levou ruku

[upravil dne 17/6/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mitja_

Tak jsem dneska potkal sedeho Peugeotka 205.. sedeli v nem 4 lidi, a zadni naprava zjevne nebyla v poradku. Chudak bobek mel bovdeny od ručky tak 1 cm nad zemí, to už pak muze byt problem.

No já sice 4 lidi vozím tak 5x za rok, ale právě z toho mám strach. Chytím někde někakou větěv a potáhnu jí až do garáže.:D:D V horším případě budu lanko hoblovat o zem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: Mitja_

Tak jsem dneska potkal sedeho Peugeotka 205.. sedeli v nem 4 lidi, a zadni naprava zjevne nebyla v poradku. Chudak bobek mel bovdeny od ručky tak 1 cm nad zemí, to už pak muze byt problem.

No já sice 4 lidi vozím tak 5x za rok, ale právě z toho mám strach. Chytím někde někakou větěv a potáhnu jí až do garáže.:D:D V horším případě budu lanko hoblovat o zem.

Já i když auto naložím po střechu tak je mám docela vysoko.. pokud mas zadni napravu v poradku tak bych se toho nebal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to medvěd: To je fakt, jedněm Slovincům v Chorvatským kempu taky ujelo auto, sedím u stanu a koukám, staré Audi (doutník) jede z kopce...a bez řidiče! Tak jsem stačil jen zařvat "pozór" (spíš automaticky, nikdo tam naštěstí nebyl). Auto rozjelo jen jednu kempingovou židličku a pochroumalo celkem značně konstrukci u jednoho stanu (mám na mysli ten velkej s tou postivou kovovou:D ). Klika, nikomu se nic nestalo, tak zaplatili škodu a byli vykázáni z kempu.. Stát se může, ale může z toho bejt taky prů--r obřích rozměrů. Když to někoho zabije, nikoho nezajímá že tam byla jednička a že to má držet....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...