Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odcházejí žárovky H7


mares

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Nazdar lidi, mám několik věcí:

AD1) překopal jsem na xenony, svítí božsky, teď už nepřejedu ani žabku:-)

AD2) Zásadní informací je, že žárovka má záruku 6 měsíců........................ všem tady praskají po třech a podobně, není na čase začít reklamovat? Třeba i u Peugeota? Jeden z mých vykutálených známých tohle vesele praktikuje u jedné nejmenované firmy (Bauhaus) a už mu to prochází několik let, prostě záruka je záruka a to neokecaj.

AD3) Přeji Vám krásnou slunou neděli:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: XDanielS

Nazdar lidi, mám několik věcí:

AD1) překopal jsem na xenony, svítí božsky, teď už nepřejedu ani žabku:-)

AD2) Zásadní informací je, že žárovka má záruku 6 měsíců........................ všem tady praskají po třech a podobně, není na čase začít reklamovat? Třeba i u Peugeota? Jeden z mých vykutálených známých tohle vesele praktikuje u jedné nejmenované firmy (Bauhaus) a už mu to prochází několik let, prostě záruka je záruka a to neokecaj.

AD3) Přeji Vám krásnou slunou neděli:-)

K bodu AD1) Kolik jsi dal za přestavbu na Xenon, a kdo Ti to dělal???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem přestavbovou sadu BOSCHDE na H7, stála mě 3500, sady se dají sehnat i levněji, ale chtěl jsem z kšeftu skrzevá záruku. "Odbornou" montáž jsem provedl sám. Je to opravdu absolutně jednoduché a jediným problém je nalezení dvou místeček, které jsou kryté před stříkající vodou pro balasty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: XDanielS

Koupil jsem přestavbovou sadu BOSCHDE na H7, stála mě 3500, sady se dají sehnat i levněji, ale chtěl jsem z kšeftu skrzevá záruku. "Odbornou" montáž jsem provedl sám. Je to opravdu absolutně jednoduché a jediným problém je nalezení dvou místeček, které jsou kryté před stříkající vodou pro balasty.

Můžeš hodit foto, hlavně míst pro balasty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Jelikož mi často praskali H7 a nikdo si s tím nevěděl rady, rozhodl jsem se také pro HID sadu.

Trafíčka jsem umístil následovně: pravé na kryt baterie zepředu, levé do schránky na PC, kde jsem ale vytvořil stínící plech a připojil na zemění, jelikož jsem se obával vysokého elektromag. pole z trafa. Přece jen se jedná o vysokonapěťový zdroj. Nic se ani při dlouhodobém použití nehřeje (odzkoušeno 21 hod. v kuse).

Mám xenony 8000K, možná jsem měl zvolit 6000K, ale teď je to už jedno.

V noci neozařují, dokonce je i zachována linie svícení (myslím tim ten předěl z levé strany na pravou), ale krásně osvítí vše předemnou.

640x480http://www.robex-dk.cz/406/406_xenony.jpg[/img]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problémem u všech dnešních aut je to, že se zvedlo regulované napětí sítě vozidel pomalu na 15 V a tím také stoupnul proud tekoucí žárovkama. Ten způsobuje propalování žárovek.

Smotáme tedy cca 1 - 1.5 m tenkého autokabelu a připojíme ho seriově k žárovce tlumeného světla a tím snížíme proud, napětí samozřejmě zůstává ale to nevadí - odporem nelze snížit napětí, ovšem proud podstatně ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: otec

Problémem u všech dnešních aut je to, že se zvedlo regulované napětí sítě vozidel pomalu na 15 V a tím také stoupnul proud tekoucí žárovkama. Ten způsobuje propalování žárovek.

Smotáme tedy cca 1 - 1.5 m tenkého autokabelu a připojíme ho seriově k žárovce tlumeného světla a tím snížíme proud, napětí samozřejmě zůstává ale to nevadí - odporem nelze snížit napětí, ovšem proud podstatně ano.

Ano, taky bych to tak doporučoval.

Žárovka má 55 W, takže proud je 55:15=3,7 A

Doporučuji vytvořit úbytek asi 0,6 V, tedy odpor 0,6:3,7=0,16 Ohmu. Délku doporučuji buď teoreticky spočítat podle toho, jaký průřez drátu máte k dispozici, anebo tam prostě zkusit 1 m drátu a změřit si voltmetrem, jaký je na něm úbytek. Pak použít úměrně delší/kratší drát, podle požadovaného úbytku.

Spoje bych řešil pájením, anebo lustrsvorky (pozor, bude na nich taky úbytek, měřte až za svorkami).

Drát (kabel) se nebude nijak zvlášť hřát, prostě jej někam bezpečně umístit.

Zvláštní tuning: doplnit fotobuňku a relé a v noci předřadné odpory zkratovat:D

[upravil dne 10.8.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...