Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Urážka veřejného činitele


deeper

Recommended Posts

Trochu jsem se porozhlédnul po zákonech a našel toto:

Zákon o provozu na pozemních komunikacích - zákon č. 361/2000 Sb. ve znění zákona č. 320/2002 Sb § 2 písmeno cc, říká že, obec je zastavěné území, jehož začátek a konec je na pozemní komunikaci označen příslušnými dopravními značkami; na účelových komunikacích se značky neosazují

Co jsou příslušné dopravní značky jsem v tomto zákoně nenašel.

Vyhláška provádějící zákon 361/2000 Sb. - vyhl.č. 30/2001 Sb. §13 odst 1 písmeno t, říká že, 1) Informativní značky směrové jsou ...... t) \"Obec\" (č. IS 12a), která informuje o názvu obce; značka ukončuje platnost značky č. B 20a,

Vyobrazení značky IS 12a najdete na adrese http://www.e-law.cz/zakony/jpg/6e.jpg

Názor a? si každý udělá sám. Samozřejmě jsem nepročetl všechny zákony, tak nevím jestli se jinde o této značce ještě nehovoří v jiné souvislosti.

Docela by mě zajímal názor právníků a policajtů.

Úplné znění zmiňovaných zákonů najdete na adrese www.e-law.cz

Až na základě těchto paragrafů někdo obhájíte \"rychlou jízdu\" v obci, tak se určitě pochlubte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého soudu je slovíčkaření o tom, jestli je konec obce nebo její začátek stanoven zákonem jasně nebo ne, naprosto stupidní.

Prostě tam bydlej lidi, proto je tam ta cedule a polemizovat o tom, zda je podle zákonem popsána \"košer\" mi nepřijde moc příhodné.

Stačí, že naše soudy a ostatní úřady pracují, jak pracují, proč si dělat zlo navzájem na cestách, ne?

Ale třeba mají někteří zákona znalejší jiný názor a můžou si dovolit spoléhat ve 100km/hod ve vesnici na to, že je v zákoně \"pseudotrhlina\" a že to \"okecaj\"

s pozdravem Sirael

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sirael: jo, mas pravdu.. Nerikam, ze jezdim porad vzorne, dle predpisu - zejmena na dalnici, ale ve meste jezdit rychle je o zivot. Kdyz ne nas, jako ridicu, tak chodcu a kolaru.. Jeden muj kamarad taky machroval, jezdil 90 v obci a jednou srazil chodce - neubrzdil to. Chodec na miste mrtvej. Kamarad to psychicky nevydrzel a ted je v blazinci.. . :(:(

vix by vam rekl statistiku nehod... Vzpomente se na fotky od masinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vas statistikou nudit nebudu. Akorat jsem se ptal kamosky, ktera resi u soudu tyhle havarie: chodec - mesto - kolo - mlha a tak, jak je to, v pripade, ze jedu podle predpisu.

Co jsem se dozvedel, me sokovalo : jakmile je tam zabiti, je jedno, jak clovek jel.

Treba priklad jedny mamy 2 deti, ktera sla sedet na 2 roky za to, ze v mlze sejmula staryho dedu, ktery jel v mlze, na kole, neosvetlen (!) a po prostredku (!). Deda dostal v nemoci prolezeniny a zemrel.

Taky pripad, kdy taxikar (tedy profik) sejmul na prechodu v Plzni za svetla chodce a dostal jen pulrocni podminku.

Je tedy jedno, jestli jedete podle predpisu ! :(

JE TO JEN NA VAS

Ale jedno vim jiste. Kdyz pojedu 50 a podle predpisu, a nekdo mi tam skoci, popr. on nedodrzi bezpecnosti predpisy (treba nesvitit v mlze)... mam smulu. Ale ja pro to udelal dost (na rozdil od toho druhyho). Proste smula - vuci sobe bych nemel mit vycitky svedomi.

Doufam, ze se mi nic tak hroznyho nestane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výňatek z § 22

(1) Přestupku se dopustí ten, kdo

a) jako řidič motorového vozidla překročí nejvyšší dovolenou

rychlost stanovenou zvláštním zákonem2a) nebo dopravní značkou

o více než 30 km/h v obci nebo o 50 km/h mimo obec.

Je to z linku od Dydzeje a patrně se jedná o překlep, páč podle tohoto znění, pokud nepřekročím v obci rychlost o 30Km/h nad stanovený limit (můžu jet teoretickty 79 km/h) nejedná se ani o přestupek, tudíž mě nemůžou benga ani pokutovat.... Hm..., tak to poletim!

:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necetl sem vsechny prispevky, je to na me moc dlouhy, ale souhlasim s nazorem, zes nedostal 500 za urazku VC :), ale za svetylka. 500 je totiz za urazku malo, tohle bylo pouze pruzeni z jeho strany, abyses zacal bat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejde ani tak o chybu jako o pravidlo :-)

do +30 v obci a +50 mimo obec to resi policie bud na miste nebo predvolanim - a blokovkou.

nad tyhle rychlosti je to \"Prestupek\", ktery se resi ve spravnim rizeni. Odpovidaj tomu i vyse pokut nakonci toho paragrafu - pokud se nepletu, tak za rychlost na miste nemuzes dostat vic nez 2 litry...

alespon tak to chapu ja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se vám už někdy stalo, že vám nechtěl vypsat policajt složenku? Už to budou tak 3 roky zpátky, zastavili mě mostecký čepičáři - 85km v obci. Dobrý moje blbost. Napařili mi 1000,- pokutu, tak jsem jim řikal, že jedu na dovču a a? mi napíšou složenku, začali argumentovat tim, že jí ztopim a tak dál. A začali vyhrožovat, že když to nezaplatim na místě, tak mi vezmou papíry. :mad::mad: Holt jsem vypláz litr, ale nějak jsem jejich chování nepochopil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Přestupek - urážka veřejného činitele je blbost... Mohlo by se možná jednat o urážku na cti a tu nelze projednat na místě, je to navrhovací přestupek. (Ten policajt je poškozený)

2) Přečtěte si §22/1f ze zákona o přestupcích. Je zde hovořeno o zváštním zákoně, kterým může být například Zákon o provozu na pozemních komunikacích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3) Když překročíš rychlost o 30Km/h nejde již o §22/1f, ale o 22/1a... Je za to pokuta až 2000Kč na místě... Jde v podstatě o to, že je to další stupeň nebezpečnosti jednání. Za paragraf 22/1f dostaneš max. litr, protože zde není uvedeno jinak a 1000 je obecně max.

4) Ti policajti, co ti nechtěli dát složenku jsou zralí na stížnost a průser

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukam, že to tady je samej znalec. Mam pár dotazů

1) Můžou vám vzít policajti papíry na místě?

2) Kolik vám můžou udělit na místě max pokutu?

3)Můžou sčítat přestupky????

4) Existuje nějakej sazebník, kde bych se mohl podívat, kolik se za co vybárá, nebo to je jen na jejich náladě?

5) Vysvělíte mi někdo ten paragraf tušim 68 o tom že když vyfotí s autem mého příbuzného, že jim nemusim pomoct ho identifikovat? Prej to je výborný při špatnym parkování

:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad1) NE

ad2) Za běžný přestupek do 1000 Kč. Potom jsou ale v zákoně o přestupcích další přestupky uvedené tušim v tom §22 (jako ta rychlost o 30 a více) za které jsou 2000 a za některé (dál. známka, parkoviště pro invalidy) až 5000 na místě.

ad3) NE, pokuta se uděluje za \"nejhorší z nich\"

ad4) neexistuje... Policajt se řídí poze max. sazbou a tím, jak uzná přestupek za nebezpečný, jak toho přestupku lituješ, jestli to bylo opakovaně, atd. Ale nemůže překročit tu max. sazbu.

ad5) No jednoduše řečeno: Když řekneš, že káru řídil někdo z tvých blízkých (osoba blízká uvedená v §68/4) nemusíš říct cokoliv co by jí uškodilo (např. její jméno :D ) Pozor na firemní auta a knihy jízd, kde to lze dohledat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Deeper: To je jedno... Za zmínku ale stojí, že tenhle zákon se bude novelizovat. Jsou tam různý vychytávky jako například ta s tou osobou blízkou. Když neřekneš kdo s tim jel, odpovědnej budeš ty, jako provozovatel vozu... Vyšší sazby pokut, možná i to sebrání řidičáku na místě, atd. O tom ale moc nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...