Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

čím vyčistit chlad. system?????


Louda

Recommended Posts

Tak kdo s tím máte nějaké zkušenosti? Dostal se mi tam olej, to už jsem tu popisoval a je to zdárně vyřešeno, ale teď řeším, jak se zbavit toho sajrajtu vevnitř. Už jsem vyzkoušel různé značky a zdá se, že je to na jedno brdo. Už jsem provedl proplach min. 7krát a ještě by to chtělo. Nemáte měkdo něco zaručeného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Louda

Tak kdo s tím máte nějaké zkušenosti? Dostal se mi tam olej, to už jsem tu popisoval a je to zdárně vyřešeno, ale teď řeším, jak se zbavit toho sajrajtu vevnitř. Už jsem vyzkoušel různé značky a zdá se, že je to na jedno brdo. Už jsem provedl proplach min. 7krát a ještě by to chtělo. Nemáte měkdo něco zaručeného?

dost lidí tu mluvilo o citronce ale vlastni zkušenost nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na priemyselné odmasťovanie kovov sa používa perchlór, najlepšie účinkuje asi pri 80st.C (skús ho predtým ohriať v starom hrnci asi na 50-60 st.C kým ho tam naleješ) je to ale strašne súché odmasťovadlo, skús to tam naliať naštartovať minútu max tri min. povrčať a vypnúť, dlhšie to moc neskúšaj aby neodišla vodná pumpa alebo niečo iné a potom vypustiť pozor na oči !!!. :roker

ako píše dole ODDIE, motor asi fuč

[upravil dne 14.6.2007 mirec.dk.406]

[upravil dne 14.6.2007 mirec.dk.406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem na vycisteni chladiciho okruhu pouzil cosi, co jsem koupil na benzince. Dle navodu cisti vodni okruh o rzi vodniho kamene a mastnoty. Po pouziti je nutne cely okruh vypustit a nalit novou smes. Sem se panecku divil co z toho teklo, ale nazev vam bohuzel nereknu :( ne ze bych nechtel ale napamatuji si ho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsou na to přípravky, tak nevím, co furt vymýšlíte. Arva poškozuje gumu, sice nadělá míň problémů než ty úžasné nápady se silnými rozpouštědly, ale pořád nic moc. Bylo by třeba si uvědomit, že to co tam nalejete musí splňovat všechny tyto ohledy - nejen čistit, ale taky nežrat gumu a těsnění, dále se to musí nechat snadno vypláchnout (a Arva se vyhání hodně špatně), a dále se to nikdy nevypláchne 100%ně, takže to ani nesmí vadit v nové náplni nemrzky. Tohle všechno musí vzít v potaz výrobce toho přípravku, takže byť je to dražší než jednotlivé ingedience zastávající část těch funkcí, přeci jen bych si za to připlati a věřil výrobci, že kompromis mezi těmi popsanými vlastnostmi zvolil správně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Oddie, když jsou ne to přípravky a ještě k tumu tak laciný, tak je použít.

Pokud by díly byly vymontované, tak by se dalo čistit "čím je po ruce" s tím že Arva funguje docela dobře, nemám zkušenost že by poškodila gumu, ba naopak, čistidla na motor mi rozežraly plasty na oktávce, Arva v pohodě.

I ten perchlor by šel, je to silné odmašťovadloa stejně jako benzín, guma nesnese být v přímém kontaktu dlouhodobě. Je ovšem hodně těkavý a neekologický (na tyto látky jsou speciální gufera, objednával jsem je u výrobce ze států, nikdo jiný je prozatím nedělá).

Já se držím zásady, když čistit a odmašťovat, tak jedině lihem, ten je inertní vůči gumě, plasty by něly taky vydržet.

Čištění před lakem karoserie, tak tam jedině se používá perchlor nebo jeho dnešní náhražky (jo, perfektně taky pozpouští nezatvrdnutou stavební pěnu a dá efektně použít na čištění aplikátorů na pěnu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Escaper

Původně zaslal: oddie

Nedoporučuju vypoučtět starou náplň z teplého motoru. Pokud tam totiž někdo nalil nějaké utěsňovací svinstvo, zaděláte si vypuštěním zahřátého na dost velké problémy.

ne ze bych to delal, ale co je tam za problem?

No pokud chápu dobře princip na jakým tyhle preparáty fungují (při kontaktu se vzduchem tuhnou) tak by se taky mohlo při vypuštění zatěsnit něco co nemá. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zajimava diskuze, jen co je pravda, koupil sem si tu sragoru http://www.valvoline.cz/shop.asp?ui=XTHVXGfOXT1000&run=1&item=1755&ktg=488 uz pred celkem dlouhou dobou a pak se to nejak zadrelo :D no a kdyz uz je to ted po generalce tak 15 000km myslel sem ze bych to uz konecne vycistil, ale moc se mi do toho nechce.....Zajima me jestli to mam vubec delat za 1/po ty generalce by to melo bejt cisty ne??? 2/ kdyz se to cisti tak se dela zvlast chladic a zvlast blok motoru nebo najednou??? Kdyby najednou tak se musi vyndat termostat,ze aby to bylo otevreny......:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...