Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

plnenie pneumatík plynom ???


robozv

Recommended Posts

tak taky trochu přidám,na palubovce na PC se mi ukazuje tlak v pneumatikách,normálně mám tak 2,2 (studený)a za teplého počasí ukazovalo tak 2,7 tak jsem nechal naplnit plynem a teď ukazuje 2,5-2,6(za tepla) takže zas tak velkej rozdíl to není,už bych asi do plynu nešel:myslim,škoda peněz+je to složitější při případným dohušťování(zase plynem),normálně u vzduchu stačí zastavit u čerpačky:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jp

je to každýho věc, doporučuji atmosféru, je v ní dusiku habaděj. pokud by se do pneumatiky někomu povedlo natlačit 100%ní dusík asi by to možná bylo i znát. takhle je to nanic.

Jako ten pneumix je 99% dusík + Příměs Argonu, 1 nebo 2%.

Podle standardního postupu se vypustí vzduch a do již beztlakého zbytku s obsahem vodní páry a kyslíku se pod tlakem napustí 0,3 – 0,4 atm PNEUMIX™ . V zápětí se i tento obsah vypustí, čímž se vytlačí zbytky po původní vzduchové náplni a obsah vodních par a atmosférického vzduchu v pneumatice se minimalizuje. Teprve pak se aplikuje rovnou z tlakové lahve PNEUMIX™. Při tomto postupu se složení PNEUMIX™ (99% dusíku a 1% argonu) zachová v plné kvalitě

[upravil dne 12/6/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bladerunner

Původně zaslal: Radek Hurvajz

. .....Zbytek není z mé hlavy tak bych prosil vylevy typu "ale kecy o väčších molekulách, vďaka ktorým neuniká plyn z pneumatiky, o minimálnej rozpínavosti a mäkšej pohodlnejšej jazde sú somariny" psát do diskuzí k článkům jako je např tento a mnoho jiných. http://www.bencar.cz/navody57.htm

Jinak pokud chcete tak čtení je na netu o tom dost, ale chtělo by to hledat, ne jen plácat:papa

[upravil dne 11/6/07 Radek Hurvajz]

neviem či si čítal všetko, čo som napísal. napísal som, že nehovorím, že to nejaký minimálny vplyv nemá....čiže pripúšťam nejaký minimálny pozitívny vplyv, ale za tým, že tvrdenie o väčších molekulách a mäkšej pokojnejšej jazde sú somariny, za tým si stojím. ten istý dusík s takými istými molekulami je aj vo vzduchu, kde ho je 78%. Potom tam je 21% kyslíka a cca 1% iných plynov. čiže podľa Tvojej teórie /resp. prebratej od predajcu PNEUMIX-u/ veľké molekuly dusíka neuniknú, ale uniknú len malé molekuly kyslíka + ostatných plynov - čiže v pneumatike by podľa tejto teórie mali ostať veľké molekuly dusíka, tak potom po 3-4 dofuknutiach vzduchu by tam mal byť už takmer len čistý dusík /a zadarmo/:D:D:D

K tej mäkšej pokojnejšej jazde sa už ani nebudem vyjadrovať, to už rovno môže niekto napísať, že po nafúknutí pneumatik PNEUMIXOM ide auto o 20% rýchlejšie.

P.S.1: keď chcem o niečom získať seriózne informácie, určite ich nebudem hľadať v reklamných letákoch

P.S.2: niekedy treba použiť aj vlastný /tzv. gazdovský/ rozum, a nie hneď všetkému uveriť

P.S.3: aj napriek vyššie uvedenému, uznávam, že nejaký minimálny prínos ten PNEUMIX môže mať, aj keď pre bežného motoristu asi bez praktického významu.:myslim

[upravil dne 11/6/2007 bladerunner]

Jezdím s tím cca 8 let, vim že nemusím za sezonu dofukovat kola, ta měkčí jízda je fakt znát, třeba na kostkách to je cítit dost. Není to jen o tom že jsem si někde přečet reklamní leták, ten jsem našel kvuli nevěřícím zde, já to číst nemusím, mám to vyzkoušený
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Radek Hurvajz

...Na jaře když obouvám letní tak se jen minimálně dofouknou, většinou je to dofouknutí gratis, to samé na podzim se zimníma...

Kde? Já si to dal do pneumatik jednou a naposled. Nepoznal jsem ty výhody a když jsem platil za dofouknutí každé pneu, tak jsem pak už použil vzduch u benzinky.

Pneuservis Štěpán, nad Pivovarem, a Pneuservis na Babí taky;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze strany pneuservisů je to jednoznačně reklama.

http://motozurnal.centrum.cz/motoporadna/clanek.phtml?id=4813

http://motozurnal.centrum.cz/motoporadna/clanek.phtml?id=4393

Pro normální auto to nemá reálný význam, mnohem větší rozdíly lze pozorovat při volbě kvalitních pneumatik.

Že není potřeba dofukovat (větší molekula dusíku), tak to je kardinální blbost, je to právě naopak větší molekulu má kyslík. typická ukázka manipulace s fakty (mindfucking).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohumil

Tady je taky něco : http://motozurnal.centrum.cz/clanek.phtml?id=4089 :papa

Mně se líbí ten závěr článku, dokonce jsem to poslouchal v motorevue na radiožurnálu, a se kterým na 100% souhlasím:

"A na onu otázku jsme dnes myslím si podali poměrně vyčerpávající odpověď. Jestli si chcete na vlastní kůži, či spíše gumu, dusík vyzkoušet, nikdo vám samozřejmě nebrání. Klidně si ho do gum nechte nafoukat, rozhodně ničemu neškodí, jak jste mohli slyšet. Někdo k tomu jako příjemný bonus dostanete navíc červené čepičky na ventilky, což ale bude mezi námi asi jediný hmatatelný přínos celé operace. Tedy pokud nepočítáme jistě záslužnou přímou finanční podporu pneuservisu, kam jezdíte přezouvat."

Jo a ta otázka velikosti molekul kyslíku a dusíku je taky zajímavá, možná by nám to vysvětlil promovaný chemik Ferry. :D

Já teda usuzuji z atomové hmotnosti, že je kyslík větší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Radek Hurvajz

...Na jaře když obouvám letní tak se jen minimálně dofouknou, většinou je to dofouknutí gratis, to samé na podzim se zimníma...

Kde? Já si to dal do pneumatik jednou a naposled. Nepoznal jsem ty výhody a když jsem platil za dofouknutí každé pneu, tak jsem pak už použil vzduch u benzinky.

Grátis samozřejmě ale ručí za tu pouze v síti pneuservisu Barum v celé ČR. Jezdím už několik let a nikdy jsem za kontrolu a případné dofouknutí neplatil.

Jinak já vidím hlavní výhodu kvůli které to používám už asi 10let v tom že v gumách máte přesně nafoukaný to co tam má být,protože jejich měřáky jsou pravidelně kontrolovaný a kalibrovaný,což se o těch jsou běžně v prodeji vůbec říct nedá.U benzínek se to taky změřit nedá protože je už v pneu po zahřátí jinej tlak.

Někde jsem četl velký test měřáků co se prodávají u nás v obchodech a byla to naprostá katastrofa,doma se nám sešlo 5 měřáků a ty rozdíly jsou šílený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moja skúsenosť v tejto problematike: tlak v pneu - plnené vzduchom za studena je 2,4 atm, po jazde cca 100 km tlak stúpol o 0,2-0,3 , čo si myslím že nie až tak veľa. tlakomer používam už niekoľko rokov ten istý, ešte keď bývali autoburzy tak bola tam akcia na overovanie presnosti tlakomerov a ten môj ukazoval tak isto ako skúšobnému technikovi, takže sa naň môžem stiále spoliehať, je to ale nakaždom ako sa rozhodni čím plní pneumatiky, hlavne aby sme jazdili bez porúch a nehôd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 2 pneuservisy, ve kterých mám "protekci" přímo u majitele. Když jsem se ho na to ptal, tak mě řekl, že to minimální vliv má, ale ta 100,- co to nafouknutí stojí mě to neušetří.... Tak jsem to vzdal. Kdyby to byla nějaká bomba, tak se to používá o hodně víc, než teď. :myslim:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...