Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prásknutí v přístrojovce


vitin

Recommended Posts

Ahoj lidi, nedávno jsem si pořídil P 306ku a celou dobu mi to dělá jednu věc. Když je auto studené a někam jedu, tak se pokaždé ozve z přístrojovky divné prásknutí, asi jako kdyby jste měli položené na palubce pravítko, jeden konec nadzvedli a tím napružili a práskli s ním o palubku. Žádné relé tak silný zvuk nevydá a ozve se to jen jednou a vždy asi do dvěstě metrů od baráku. Těžko se proto dá zjistit, co to je poslechem. Nedělá to taky někomu? Co by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé, asy nějací skřítci.

Pokud jen nastartuješ a auto není v pohybu, dělá to taky. Nebo je potřeba aby auto jelo? Pak bych to viděl na díly co rotují při jízdě, náhon tachometru ....

Zrovna v bedně fičí Kobra 11, což mě inspiruje k pokusu kamoše položit na dílenský lehátko pod auto a těch 200 m s ním popojed ať to omrkne. No, za lákavou odměnu třeba párek v rohlíko bude hodně zájemců .... :super

Omlouvám se, asi je to tím smradem z barev kretý jsem si dneska užil ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Tak jsem rozdělal palubovku a vrhnul se dovnitř abych zjistil příčinu toho práskání. Ono to chvílema přecházelo do všelijakého vrzání při průjezdu po nerovnostech a už se to nedalo poslouchat. Vyzkoušel jsem všechno možné a až napotřetí jsem zamlel s kolečkem od vypínače topení. Je na něm totiž lanko které ovládá topení - venkovní a vnitřní okruh. Při zatáhnutí za lanko na silonovém kolečku se ozvaly ony skřípavé zvuky a byl jsem doma. Namazal jsem lanko i s kolečkem vazelínou, sešrouboval palubovku a světe div se, při průjezdu jakýmkoliv terénem se neozve ani skřípnutí. Je to možná zdroj skřípání u většiny Peugeotů, tak to sem píšu aby si mohl každý pomoct. To lanko je totiž našponováno na tom ovládacím kolečku z umělé hmoty nebo silonu a jak je to suché, při sebemenším pohybu to na tom bakelitu skřípe a jak se auto auto zahřívá, mění se roztažení ocelového lanka a kladky. Tím se sem tam ozve prásknutí nebo se skřípání zvýší. Po namazání je po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...