Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Majitelům pneu GoodYear - made in China?!?


kajk

Recommended Posts

Teď mi přišly nové pneu GoodYear Excellence (205-60-15 91V). Když jsem kontroloval údaje, tak mě zarazilo, že na oválu, kde většinou bývá nápis DOT nebylo nic (další údaje nechyběly - vyrobeno 11t 2007). Ale co mě nejvíc dostalo, byl nápis made in China! Na starých pneu z roku 2005 (úplně stejné) mám made in Germany! Tak přemýšlím:myslim, jestli nejde jen o nějakou levnou čínskou kopii:mad: (za jednu jsem dal 2126,- takže poměrně levné:super) Copak GoodYear vyrábí v Číně???:o

Prosím všechny, kteří mají na botách svých aut nápis GoodYear, aby napsali, jestli je tam "made in China" nebo "made in Germany".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kajk

Copak GoodYear vyrábí v Číně???:o

To myslíš vážně?

Goodyear má továrny ve 27 zemích světa, tedy i v Číně. Pro zajímavost - do Číny vstoupil v roce 1994 akvizicí Dalian Rubber General Factory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Goodyear má továrny ve 27 zemích světa, tedy i v Číně.

O.K. Tak teď už jsem v klidu. Jen nechápu, jak se jim to s tou dopravou až do Evropy může vyplatit (ikdyž je čínská pracovní sílá mnohem levnější) Já bych ve střední Evropě prodával zboží vyrobené někde blíž:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kajk

O.K. Tak teď už jsem v klidu. Jen nechápu, jak se jim to s tou dopravou až do Evropy může vyplatit (ikdyž je čínská pracovní sílá mnohem levnější) Já bych ve střední Evropě prodával zboží vyrobené někde blíž:)

To je právě ta globalizace. Všechno se stěhuje přes půl světa a zbytečně. Vyplatí se jim to, pokud mají odbyt - a ten mají, vždyť sis koupil jen ty sám 4 gumy, ne? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že je úúúplně jedno, kde je místo výroby. Hlavní je výrobce, know-how a materiál, případně servis. Estli to vyrobí v Číně Číňani, v Německu Turci nebo ve Francii Maročani, je mi úplně jedno. Ono označení "Made in" a jemu obdobný je stejně pofidérní. Znamená jen, kde byla provedena konečná montáž. Ale jednotlivý díly jsou stejně z celýho světa. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Já myslím, že je úúúplně jedno, kde je místo výroby. Hlavní je výrobce, know-how a materiál, případně servis. Estli to vyrobí v Číně Číňani, v Německu Turci nebo ve Francii Maročani, je mi úplně jedno. Ono označení "Made in" a jemu obdobný je stejně pofidérní. Znamená jen, kde byla provedena konečná montáž. Ale jednotlivý díly jsou stejně z celýho světa. ;)

Lišit se bude jen ve značce vajglů, které do toho dělníci ve výrobě naházej :D:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Ferin007

Já myslím, že je úúúplně jedno, kde je místo výroby. Hlavní je výrobce, know-how a materiál, případně servis. Estli to vyrobí v Číně Číňani, v Německu Turci nebo ve Francii Maročani, je mi úplně jedno. Ono označení "Made in" a jemu obdobný je stejně pofidérní. Znamená jen, kde byla provedena konečná montáž. Ale jednotlivý díly jsou stejně z celýho světa. ;)

Lišit se bude jen ve značce vajglů, které do toho dělníci ve výrobě naházej :D:aut

A možná ani to ne, protože i cigára se dělají globálně. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kajk

No ještěže se "made in" nepíše na auta. Chtěl bych vidět, jak by se tvářil nějaký velký boss, který by si koupil nabušeného Pasata s nápisem "made in Hungary":D

Když ho chceš vidět, tak mu to stačí sdělit. Měl jsem tu čest vidět takto vyjeveného Němce, když se chlubil se svým novým Golfem Variant, jak je to "Echt" německý wágen, načež mu Slováci řekli, že ty kombíky se dělají u nich. V první chvíli vypadal, že dostane infarkt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: kajk

No ještěže se "made in" nepíše na auta. Chtěl bych vidět, jak by se tvářil nějaký velký boss, který by si koupil nabušeného Pasata s nápisem "made in Hungary":D

Když ho chceš vidět, tak mu to stačí sdělit. Měl jsem tu čest vidět takto vyjeveného Němce, když se chlubil se svým novým Golfem Variant, jak je to "Echt" německý wágen, načež mu Slováci řekli, že ty kombíky se dělají u nich. V první chvíli vypadal, že dostane infarkt...

ani se nedivim :mrk:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mila_S

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Ferin007

Já myslím, že je úúúplně jedno, kde je místo výroby. Hlavní je výrobce, know-how a materiál, případně servis. Estli to vyrobí v Číně Číňani, v Německu Turci nebo ve Francii Maročani, je mi úplně jedno. Ono označení "Made in" a jemu obdobný je stejně pofidérní. Znamená jen, kde byla provedena konečná montáž. Ale jednotlivý díly jsou stejně z celýho světa. ;)

Lišit se bude jen ve značce vajglů, které do toho dělníci ve výrobě naházej :D:aut

A možná ani to ne, protože i cigára se dělají globálně. :D

no jiste, ty cigara vali soubezne na vedlejsi lince ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz obcas jezdim do nemec, tak jsem se tam bavil s kolegou co si koupil fungl novou Octavku a hrozne se bavil kdyz mi ukazoval co ma v kufru... na viku kufru byla zevnitr pridelana mosazna tabulka "Made in Germany". On samozrejme moc dobre vedel, odkud to auto je, protoze pro automobilky dodavame, dobra sranda ne?

ad pneu - ono se to vyplati nejen kvuli pracovni sile, v tomhle pripade bude vyznamny i podil ekologickych nakladu.

btw pouze nekolik tovaren na vyrobu fluorescencniho materialu pro stinitka barevnych obrazovek a shodou okolnosti VSECHNY jsou uz dlouha leta v cine. Duvod? Je to karcinogenni svinstvo a seznam zdravotnich rizik z vyroby a zpracovani by vydal na silnou knihu, ve srovnani s tim je azbest naprosto neskodny.

ad elektronika - obcas neco opravuji (nebo jen tak rozebiram, abych se podival jak moc se jim podarilo opet usetrit na ukor funkce) a sled nalepek byva "made in japan" na deklu, "assembled in malajsia" na vnitrku a "made in china" na vetsine vylisku.

samozrejme se nedela vsechno v cine, porad jeste zustalo dost produkce tady v evrope, i kdyz se presouva z zapadni casti sem k nam a dale na vychod. nemluvim samozrejme o spotrebce typu radio za petikilo, ale treba mycky, pracky...

ad zeme vyroby, znacka, material... zalezi na vsem. i takzvane znacky maji problemy dane zemi vyroby atd...

par proslavenych tipu

- IBM HDD 40GB made in Hungary, v Alzasoftu je menili na pockani, ani nezkouseli. Kdo kdy reklamoval neco v alzaci tak vi... :)

- Hitachi HDD 2.5" do notebooku made in Hungary - koupili od IBM fabriku :))

- rumunske TV Thomson - zajimave, ze jen u rumunskych verzi odchazi behem par mesicu VN trafa...

atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Číny netřeba se bát jak před několika lety.

Zaprvé když tam má nějaká firma svou výrobu (jako GoodYear) tak je pod stejným přísným dohledem jako kdekoliv jinde.

Zadruhé např. autorádia některých značek jsou modelem určité čínské firmy, pak se na ně tiskne "značka" a konečnej zákazník má dojem že kupuje něco značkovýho od velké firmy. Toto ale taky znamená, že ty rádia vyrobený v Číně musí mít a mají čím dál lepší kvalitu, jinak by to nebyl konkurenceschopnej product.

A další věc je, že čína je v těchto technologích napřed takže v číně se dá koupit autorádio s bluetooth, televizorem, barevným tft disp. 65tis. barev, dvd, divx atd. atd. za cenu obyčejnýho Pioneera na mp3 s dvouřádkovým displejem.

Mmch. sem nedávno někde četl že Škodovka má nebude bude mít výrobu v číně.

[upravil dne 11/6/2007 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazda automobilka chce mit vyrobu v Cine. Je to dano jejich dovoznimi podminkami a cly. Kamarad ze skodovky tam byl tusim vloni na ctvrtrocni "dovolene" .... :)

Takhle se nedelaji jenom radia... treba u DVDcek (vypalky, stolni prehravace...), kolik myslite ze je vyrobcu? Spravne, hafo moc... jenze hlavy vyrabeji 2 a vlastni mechanicke dily 3 firmy...atd....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...