Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Náhradní díly


Dundee

Recommended Posts

Dnes jsem sundal a začal rozebírat motor ze svýho SR 4-2/1, protože se mi protočila nakopávačka a tudíž všechny žádám o radu, kde sehnat náhradní díly...

Základním problémem pro mě je, zda jsou bez úprav použitelné motorové díly z S51. Prolezl jsem snad všechny odkazy na netu, ale nějak jsem se k ničemu nedostal.

Dřív jsem narazil na obrázek rozebranýho motoru z S51 a teď ho nemůžu najít. Pomůže mi s tim někdo? Obrázek motoru z SR4-2 přikládám.

Díky za pomoc ;)

[upravil dne 11/6/2007 Dundee]

post-0-14109595798245_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem motor rozpůlil a chtělo se mi brečet :( Nejen že člověk, kterej měnil spojku, tam celej spojkovej koš dal v trochu jinym pořdí, ale taky měnil všechny ložiska (to je dobrá zpráva) a všechny futra okolo nich dostatečně omlátil kladivem (a to je špatná zpráva) :grr

No ale to je jiná pohádka. Teď je pro mě nejaktuálnější, kde sehnat startovací hřídel (viz. foto) včetně páky:(.

Chtěl bych tímto požádat všechny členy pohybující se na jednostopých strojích o radu, na koho se při shánění nový hřídele obrátit, díky...;)

post-0-14109595798936_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud by ti to pomohlo, tak můžu oskenovat dílenskou příručku na S 51. Teda ten rozebranej motor. A pokud je ten segment stejnej, tak si myslím, že v PV ho jeden servisák má. Má všechno. ( ale jak ho dostat na letiště. mmch Znáš Jirku Hanzla - nebo Hanzlíka? Dělá , nebo měl by pracovat tam co ty. Má nějakýho Ciroena a hlavně rodinu na Moravě )jinak bych byl stejnýho názoru jako Pata, zavařit to a vybrousit zub. Horší co ten 1000 hran.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pata: Ten hřídel je prakticky v háji, když jsem ho vyndal, tak za tím sjetým tisícihranem je vidět, že je svařovanej (navíc trochu křivě) a díky tomu je o několik mm kratší.

Hadra: Ten obrázek by se celekm hodil, ale co jsem koukal na nějaký německý stránky+ jeden českej server (motodíly eshop), tak ty hřídele stejný nejsou. Ten můj jsem dokonce našel na německym eshopu, ale prajs 21 Ojro :myslim Nevim, jestli by mělo cenu cpát do toho nový díly. S těma zubama si hlavu nedělám, dva už jsou ubroušený, strhnu i ten třetí a hotovka. Naštěstí startoval předtím na brnk, to bylo super...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dundee: rikam, zkus napsat na tu jawamanii, verim tomu, ze se najde nekdo, kdo mozna doma neco vytahne ze zasob... Navic dost lidi tam jezdi na vrakace do nemec pro dily...

Jinak tady v okoli je burza snad jenom v Basce, ale tezko kupovat neco, kdyz nemam original... Prekupnici mi odkyvaji, ze je to ono a pak nebude - to uz znam :myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mefisto86

Co pamatuju, tak se každej víkend dělala burza v praze na kolbence. Tam člověk sehnal cokoli. Někdy i vlastní rádio:D:D:D

Na tu Kolbenku se zeptám místních domorodců, díky za tip ;)

Původně zaslal: Pata

Jinak tady v okoli je burza snad jenom v Basce, ale tezko kupovat neco, kdyz nemam original... Prekupnici mi odkyvaji, ze je to ono a pak nebude - to uz znam :myslim

Já mysim, že v tomhle se splést nemůžeš. Motor vypadá jinak, než u S51, má kulatý víko u spojky s nápisem Simson a přes magneto je dekl až na hlavu s "větrákem" uvnitř. Navíc má tenhle motor jinak uchycovací body k rámu (na hlavě a vzadu po jednom šroubu), než S51 (dva šrouby vzadu). ;)

[upravil dne 14/6/2007 Dundee]

post-0-1410959581194_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D:D:D Tak mi před chvílí přišel balík z Kardašovy Řečiče s kompletním motorem, cívkou pod magnetem a kompletní kabeláží:super

Celkově vypadá, že by mohl být v lepším stavu, než ten můj, jen je to větší olejnička, takže mě čeká ho celý přetěsnit a bude O.K. Během dne hodim foto;)

P.S.: Cena motoru byla 500,- +105,- poštovný:mrk:D

EDIT: Tady je fotečka

[upravil dne 21/6/2007 Dundee]

post-0-14109595870572_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...