Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klimatizace na 12V


secouver

Recommended Posts

komisar : klima je na léto, šíbr je na zimu :)

To je přece tak prosté.

Ad ten "mokrej hadr" - ono to funguje, docela dobře ... stačí omotat flašku mokrým ručníkem a na chvíli ji v parném létě vystrčit z okna. Funguje to skvěle. Háček je v tom okně.

Prostě, ta voda z toho zařízení bude v létě převážně kde? Bude převážně v interiéru auta. Já jen, abys tam neměl za chvíli parní lázně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

komisar : klima je na léto, šíbr je na zimu :)

To je přece tak prosté.

Ad ten "mokrej hadr" - ono to funguje, docela dobře ... stačí omotat flašku mokrým ručníkem a na chvíli ji v parném létě vystrčit z okna. Funguje to skvěle. Háček je v tom okně.

Prostě, ta voda z toho zařízení bude v létě převážně kde? Bude převážně v interiéru auta. Já jen, abys tam neměl za chvíli parní lázně :)

No tak já vim že to funguje, sud s pivem (ještě hliníkovej) se v parnym letě omotal spacákem a ten se pěkně polejval vodou a jak bylo pivko pěkně studený:D No a třeba vojenský čutory jsou taky baleny ve filcu kterej se nacucá vodou a pak to chladí;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

to raději kdybych neměl klimu tak si pořídím střešní okno,mám oboje a stačí mi to,i když nejde ni do hlavy klima a elektrický šíbr,na co ještě frantíci nepřišli

K nám na dílnu teď začal jezdit maník s Citroenem Picasso, a ten má ke klimatizaci ještě shrnovací koženkovou střechu přes celou.... no střechu!!! Tak to už mě teda rozum nebere! A ta střecha se při vyšších rychlostech plácá a pleská....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri uvolnovani molekul vody (vyparovani) se ta voda ochlazuje, je to to samo jako kdyz stikas nejakym cisticim sprejem taky se tam molekuly odparuji, ale mnohem rychleji tak po tom spreji povrch casto i namrza. Taze kdyz jsou molekuly vytlacovany ven proudem vzduchu z ventilatoru tak je efekt silnejsi. Tento princip vyuzivali uz stari egyptane kdyz meli vodu v hlinenych nevypalovanych nadobach. Voda prosakovalal povrchem a na po vrchu se odparovala. tim nadobu chladila a voda zustavala studena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

nemusíš omotávat stačí si koupit hadraplán:papa

:mrk to je zbytečné, tam stačí stáhnou střechu :roker skvělá věc.. Neví náhodou někdo o nějkém na prodej?? celkem marně sháním něco v dobrém stavu za rozumnou cenu.. může být bez motoru..

[upravil dne 10.6.07 C.J.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě.. když se toho tady před deseti lety každý zbavoval za 500,- tak sem se tomu jen smál a dnes pod 20tis se nedá sehnat nic.. je tady v okolí jeden za 25tis, nekompletní, bez dynamostartéru.. někdy se tady po vesnicích objeví ještě něco za 5tis.. snad na něco narazím.. Nejsem ani sběratel, ani až takový fanda, ale na láto by to bylo fajn.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: C.J.

no právě.. když se toho tady před deseti lety každý zbavoval za 500,- tak sem se tomu jen smál a dnes pod 20tis se nedá sehnat nic.. je tady v okolí jeden za 25tis, nekompletní, bez dynamostartéru.. někdy se tady po vesnicích objeví ještě něco za 5tis.. snad na něco narazím.. Nejsem ani sběratel, ani až takový fanda, ale na láto by to bylo fajn.. :)

no nepocitej s tim, ze bys koupil pod cenou... takove inzeraty byvaji pryc do 3 minut :myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...