Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

309 GTI16 Gutmann


Sycek

Recommended Posts

Ahoj, před dvěma dny jsem koupil tohoto puga, je ve velmi bídném stavu a mám v plánu ho zrestaurovat a vrazit do něj

plus mínus 100.000,- prostě aby z toho bylo auto jak má být...

Stál mě 12.000,- na to v jakém je to stavu je to moc, ale já to auto chtěl jako raritu, navíc podtrhnutou Gutmannem...

Je to r.v. 1990, barva Miami Blue kastle zhnílá není, povrchová rez místy maximálně...

Ohledně té úpravy...Gutmann jsou tam maximálně originální bílá přístrojovka, červeně podsvícená a vzadu nápis gutmann místo Peugeot...Motor zřejmě nebude originál:nevim, jelikož uložení sání váhy vzduchu a ECU odpovídá 405 mi16...ten motor půjde pryč, jednak není v nejlepší kondici(auto asi jezdilo na tvrdo bez vzduchového filtru) a jednak mám už rozjednanou a zamluvenou jinou 309 gti 16 ve velmi dobrém stavu za velmi dobré peníze...

mám v plánu přehodit motor do gutmanna, plus nějaké ty drobnosti a zrenovuju tu modrou kastli ikdyž je horší...

Vyskytli se i nějaké problémy z papíry, to auto je postavené na 8s papírech, bylo mi to divné, jelikož to má interiér 16...bál sem se toho že je to bastl, ale VIN mě přesvědčil o opaku, kastle je GTI16...jak je vidět na inspektorátu pracují schopní lidé:bojim...sem zvědav jak se budou tvářit, když to budu chtít změnit...

A propos sháním GTIčkový kola 15" a přední nárazník na GTI...nabídněte pokud máte...

Díky moc za všechny reakce;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to auto "postavené" na papírech "obyčejné" 1,9GTI, tak tě s tím na tom "inspektorátě" s nějvětší pravděpodobností vyhodí. Kastle je záměnná, tam skutečně nevím, co jsi myslel onou "schopností" těch lidí - tu výměnu kastle udělali správně, ale motor ti jen tak nikdo nepřepíše, tudíž nebude sedět, ani kdybyses na hlavu stavěl. A jestli to někdo přepíše, tak rozhodně ne zcela legálně, i když na úřadech si leckdy dělají co chtějí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Pokud je to auto "postavené" na papírech "obyčejné" 1,9GTI, tak tě s tím na tom "inspektorátě" s nějvětší pravděpodobností vyhodí. Kastle je záměnná, tam skutečně nevím, co jsi myslel onou "schopností" těch lidí - tu výměnu kastle udělali správně, ale motor ti jen tak nikdo nepřepíše, tudíž nebude sedět, ani kdybyses na hlavu stavěl. A jestli to někdo přepíše, tak rozhodně ne zcela legálně, i když na úřadech si leckdy dělají co chtějí.

Onou schopností těch lidí jsem myslel to, že vydali špatný techničák!Prostě podle vinu to vyhodí že to auto má mít 120 kw šestnáctiventilovou 1.9 a ne 8v!!!samozřejmě to nemění nic na tom že ted tam je zřejmě motor ze 405mi...

Klidně to mohlo být tak že ti uředníci prostě nevěděli že existuje nějaká GTI16 a postavili to na papíry "normální" GTI, který měl každej v podvědomí...ostatně já sem se o tom autě s takovou motorizací dozvěděl taky nedávno a valil sem:o

Otázkou je jestli to už bylo dovezené s tím 405kovým motorem anebo ne...

Vcelku by mě zajímalo v čem spočívala původně ta úprava gutmann...jestli to byl jen styling anebo tuning...každopádně o tom autě toho na netu moc není ani v češtině ani v angličtině...holt umět tak francouzsky:nevim

Jisté je že ty motorové úpravy byly sakra drahé...

Napadlo mě že bych zavolal do gutmanna a zeptal se jestli podle čísla karoserie tam na to mají zaevidovanou nějakou úpravu...možná že by něco v účetnictví vyhrabaly:myslim...I když to trochu zavání utopií...

Tohle je jediná zmínka na českém serveru:

http://www.tuning.cz/article/0003/peugeot-309-gti-16v

a fotky budou...momentálně sem foťák pujčil bráchovi...

[upravil dne 9.6.2007 Sycek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je ta, jestli to auto je takto v tomto stavu tady skutečně PŘIHLÁŠENÉ, a nebo jen PŘESTAVĚNÉ - postavené na nějaké stávající CZ papíry pomocí úkonu "výměna karoserie". To je ten rozdíl. Pokud bylo čistě přihlášené (tudíž hodně před r.2000 a nebo teď nedávno), lze se domáhat opravy v TP. Pokud to někdo udělal jako papírovou "přestavbu", tak máš naprostou smůlu, a je úplně jedno, co to má být podle VIN.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Otázka je ta, jestli to auto je takto v tomto stavu tady skutečně PŘIHLÁŠENÉ, a nebo jen PŘESTAVĚNÉ - postavené na nějaké stávající CZ papíry pomocí úkonu "výměna karoserie". To je ten rozdíl. Pokud bylo čistě přihlášené (tudíž hodně před r.2000 a nebo teď nedávno), lze se domáhat opravy v TP. Pokud to někdo udělal jako papírovou "přestavbu", tak máš naprostou smůlu, a je úplně jedno, co to má být podle VIN.

Jasně...to mi došlo až dnes dopoledne, dočista jsem vymazal z paměti že ještě nedávno nešlo do ČR dovezt auto starší 8 let:mad:

to auto bylo dovezené v roce 95´, takže je to jasné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Mohl bys zkusit zkontaktovat tady na foru HUGO BOSSe nebo Leggatstreetcars, oba mají s Gutmannama zkušenosti a asi aji nějaký ty díly.

Prima napád, dík za tip...

Pokud mají kontakty přímo na zastoupení a zkušenosti s objednávkou dílů, jde taky o to že na 309 gutmann oficiálně už nic nedělá, teda alespoň podle jejich stránek...

ale zřejmě jsou i nějaké doprodeje, jelikož sem narazil na toto:

http://www.berlin-car-parts.de/shop/index.php?cPath=194_199

Jestli teda můžu poprosit o nějakou reakci ze strany HUGO BOSSe a Leggatstreetcars:)

[upravil dne 10.6.2007 Sycek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sycek

Jestli teda můžu poprosit o nějakou reakci ze strany HUGO BOSSe a Leggatstreetcars:)

[upravil dne 10.6.2007 Sycek]

Zkus jim napsat U2U, to je nejrychlejší cesta jak získat odpověď od konkrétního člověka

(když se vrátíme z roviny internetu do reálného života, pokud budeš něco od někoho chtít a budeš svůj dotaz jen tak vyřvávat na ulici, taky se odpovědi nedočkáš. Ale když u dotyčného zazvoníš u dveří . . . . . - no a úplně stejně funguje U2U)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde jsou zatím fotky z jednoho serveru... "úprava gutmann 160 koní:roll"...to auto má seriově 160 koní...však taky v tom bazaru to byli pěkní hlupáci, o to sem se přesvědčil

http://auta.yauto.cz/peugeot/peugeot-309/peugeot-309-2-0gti-gutmann163ps-48437.html

Takhle vypadá úprava gutmann...

[upravil dne 13.6.2007 Sycek]

post-0-14109595806855_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to bylo dovezené a přihlašované v r.95 už v tomto stavu, tak to tehdy podle mě ještě mělo jít přihlásit normálně, omezení se dělaly až potom, jestli dobře pamatuju (ono už to taky nějakej pátek). Akorát v té době věděli úředníci prd co kam jak zapsat, nebyly kvalitní podklady, takže v TP z té doby bývají neuvěřitelné pitomosti. Ale pokud by k tomu byl orig. techničák ze země, odkud to přijelo, a ty úpravy v něm byly zapsané, dalo by se to na úřadě použít, aby to podle toho opravili. Akorát to bude chtít rozumného magistrátního technika, a případně i dopomoc STK, aby měli "potvrzeno", že ta oprava údajů je v pořádku.

Jinak nahňácané je to tam slušně, to bych opravovat nechtěl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...