Jump to content
Sign in to follow this  
slanskym

velikost podložky - výpustný šroub na olejové vaně

Recommended Posts

Názdárek lidi, potřebova bych poradit jaká je velikost podložky u výpustného šroubu oleje na olejové vaně u motoru. Mám P205, 1,8 XRD (naftáček).

Před půl rokem jsem olej již vyměnil, a podložku jsem použil znovu, ale zapoměl jsem si změřit její rozměry (vnitřní průměr, ...), no nyní už ta podložka netěsní a prosakuje olej.

Prosím o info o rozměrech podložky a z jakýho materiálu?

Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teď mám čerstvě hliníkovou, předtím jsem používal měděné (duté- krásně si sedly a při další výměně stačilo otočit o 180°). Průměry ale nevim, vzal jsem si od několika rozměrů po třech kusech, ale šroub mám na klíč 19 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. U dieselu jsou dva rozměry výpušťáku. Starší 205D by měl mít jen jeden, ale úplně stačí, aby tam někdo dal vanu z novějšího modelu, která je zcela záměnná, a jste s katalogem v pr....

2. Orig. těsnění je měděné s fíbrovou vložkou. Tudíž deformační - jednorázové. Jako alternativa se dodává i ocelo-plastové, které jde používat vícekrát. Cokoliv jiného používáte na vlastní riziko. Podložky běžného tvaru, jedno jestli hliníkové či měděné, je nutné utáhnout mnohem větší silou, aby těsnily, a vytrženou klec matice ze dna vany už jsem viděl dostkrát - taky bezvadný způsob, jak "ušetřit" dvacku nebo kolik za tu orig. podložku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×