Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ohýbání hliníkových trubek - nejlépe Praha a okolí


oddie

Recommended Posts

Potřeboval bych vyrobit takové U-čko z hliníkové trubky, nákres bych dodal, nevíte někdo o někom, kdo by to v okolí Prahy byl schopen realizovat? V podstatě se jedná o nedovřené U s poloměrem v té ohnuté části asi 7-10cm, a potřebuji to udělat z hliníkové trubky o průměru 25mm (stěna tl. 1,5- 2mm). Ale samozřejmě tak, aby se stěna nezbortila, takže ne úplně na koleně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohnout to nebude problém, pro toho kdo má ohývačku a dělá na ní, akorát já nemám ani tu trubku, ani přímo nikoho neznám, tak se ptám, jestli někdo někoho nezná tady. V seznamu firem by se asi něco najít dalo, ale přednost dávám nějakým osobnějším kontaktům. Ideální by byl někdo, kdo mi i rovnou prodá tu trubku, abych jí nemusel nikde shánět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ten Alufinal funguje? Stránky alufinal.cz jsou přesměrovaný na nějaké slováky, číslo které jsem někde našel je zrušené...

Feferona má v hliníku docela prdlajs nabídku a neohýbaj, jenom řežou... No už jsem i vymyslel variantu bez ohýbání, přinejhorším. Zkusil jsem i jednu dílnu se specializací na hliník z netu, a čas maj nejdřív za 3 měsíce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohýbat hliník si myslím že nebude tak jednoduchý jak železo. Domnívám se že to bude i oříšek při ohnutí na ohýbačce v závislosti na průmeru a úhlu. I když by se napěchovala pískem, tak ohlídat aby se hliník netrhal nebude jednoduchý.

Dej vědět jak se to povedlo. Jsme dály vedení na IC, průměr 60 a 50 mm. Spíš se vařilo a to taky není laciný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro toho, kdo to dělá, je to trivka. Horší je najít někoho, kdo to dělá, a má čas na jeden kus takhle jednoduché kravinky. K tomu ještě závisí na ceně, jestli se to vůbec vyplatí dělat. Ale v záloze je ještě varianta bez ohýbání - jeden hotový krátký oblouk totiž doma mám, tak by k němu šly nastavit delší ramena. Ale raději bych to měl z jednoho kusu, když to rozumně půjde... Dneska jsem si to oměřil a namaloval, tak pro upřesnění jde o: 2 metry dlouhá trubka o průměru 25mm a síle stěny 1,5mm, v půlce ohnutá přes poloměr 5cm, konce toho vzniklého U-čka jsou rozevřeny na osovou vzdálenost 45cm. Prkotina, ale pro běžící dílnu otrava...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak jsem to nakonec vyřešil nástavcem. Ve Feferoně jsem koupil trubku 22/1,5, původní oblouk uřízl, a z té dvaadvacítky udělal prodlužující nástavce. Nacvaknul trhacími nýty, a je to. A bez namáčení.... eee tedy bez ohýbání :) Ale stejně by mě zajímalo, co by si za ten jeden ohyb řekli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie, ty jsi ale hlava sekyrou otevřená - rána nezahojená.

Dunal jsem nad těma nádstavcema a nic. Nic mě nenapadlo jak jsi to zmáknul ... respektive co bylo cílem.

A to na dílně bylo málo věcí které by odolaly a byly vzdorovatější než naše tvrdé palice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele, ne že se budete smát. Tím výrobkem je ráhno na windsurf. To je stavitelné v nějakém rozsahu - původně 145 - 195cm. Sestává ze dvou kusů - předek (z trubek 29mm), a zadní koncovka, což je ono otevřené Učko z trubky 25. To se zasouvá do toho předního dílu, a tím se nastavuje jeho rozsah. No a já jsem potřeboval tenhle rozsah zvětšit, na 170 - 210cm (menší plachtu nemám, takže menší rozsah nepotřebuju). Nové ráhno se mi kupovat nechtělo (3tis, a to staré bych mohl leda vyhodit). Tak jsem chtěl vyrobit delší tu koncovku, co je z jedné ohnuté trubky. No a když to nevyšlo, tak jsem jednoduše konec toho U-čka s cca 7cm rovné části uřízl, narazil do těch konců tu trubku 22mm (akorát se dovnitř vleze :) ), nacvakal nýty, a ty původní ořízlé trubky, co se zasouvají do druhého dílu ráhna, stejným způsobem napojil až o 15 cm dál. Časem možná udělám "čistší" variantu, že koupím ještě tu 25 rouru, a udělám i tyhle kusy nové, aby navazovaly rovnou, a z té vložené 22 byla jen spojka - ale možná se na to taky vyprdnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...