Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Bezp. pásy


KoNG

Recommended Posts

Ahoj

Přišel jsem na jednu nemilou věc když jsem do svého auta montoval CD changer a tahnul kabel kolem prahů. Narazil jsem na jeden kablik kterek končí někde u pásu a je v něm narvanej jakejsi odpor zřejmě to je nějaká prasárna typu bezp. pásy bez pyropatron ?

[upravil dne 18.4.2008 KoNG]

post-0-14109595784804_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

escaper airbagy zřejmě fungují dobře jelikož když se mi utřepal kabel k spolujezdcové sedačce tak svítila porucha :) takže funkce airbagu bude zřejmě spravna jenom śi ai budu muset dat praci a prolest cele auto a fyzicky je skontrolovat zda jsou opravdu zapojeny nebo tam je prdlej odpor :grr nechapu jak někdo takovou prasárnu muže udělat ! :nevim

PS: neví někdo jak se sundává ten kryt u spolujezdce co kryje bagy ? a řidiče ? se střechou si nějak poradím

[upravil dne 8.6.2007 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozrejme že tam už nemáš napínače bezpečnostných pásov:bojim niekedy došlo pri nehode k aktivaci teda napnutiu bezpečnostných pasov a šikovný mechanik tam dal namiesto nich odpory,skontroluj si aj airbagy či su vlastne v aute či nemaš mesto nich len odpory:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrvain: jasny to se chystám udělat a hlavně bych si to vratil rad tak jak to má bejt ale netuším zatím kolik stojí nové napínače :( Pasáno je 6 airbagů co jsme zatím měl možnost tak řidičův a spolujezdcuv je zřejmě na místě.

Jinak kontrolka Airbag mě zhasína zárověň s ABS ? je to správné ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 206ke zhasína kontrolka airbagu spolu s ABS pokiaľ sa dobre pamätám...

Nové prepínače stoja zhruba 6700,- SK jeden kus ale dajú sa zohnať aj na vrakovisku, tam by som si však dával pozor či takisto nie sú vystrelené.

Skús vybrať airbag čo je na volante a presvedčiť sa či je tam.

Mohlo dôjisť len k menšiemu nárazu kedy sa aktivovali len bezpečnostné pásy a airbagy ostali nevystrelené...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

escaper: psal jsem již že zřejmě zhasina spravně jelikož když se utřebal kontakt na airbagu spolujezdce v sedačce tak se rožla jenom kontrolka airbagu :)

Navíxc ty máš 1998 a já mám 2005

Pata: ani nevíš s jakou chutí bych mu poděkoval :grr

hnusoba: jasan co vím jak tak to bylo bourana lehce na pravou stranu (vyměna narazniku a zřejmě oprava dveři jelikož moc dobře to nelicuje :(

U spolujezdce je zespod ten plast prasklý tak jsme ho odchlípnul a airbag tam je ikdyž stejně bych to raději sundal (plast) a podíval se jestli není už vystřelenej :( jinak co jsme se díval tak podel stropui ke spolujezdcum jsou na obou stranach takove "krabnice" takže tohle by mohly bejt stropní bagy ty vapadají bez porušení. Zřejmě jenom vystřelily předpinače pasu ale raději bych ty airbagy zkontroloval člověk nikdy neví a ty přepínače budu muset vyměnit :(

[upravil dne 11.6.2007 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoNG

escaper: psal jsem již že zřejmě zhasina spravně jelikož když se utřebal kontakt na airbagu spolujezdce v sedačce tak se rožla jenom kontrolka airbagu :)

Navíxc ty máš 1998 a já mám 2005

Pata: ani nevíš s jakou chutí bych mu poděkoval :grr

hnusoba: jasan co vím jak tak to bylo bourana lehce na pravou stranu (vyměna narazniku a zřejmě oprava dveři jelikož moc dobře to nelicuje :(

U spolujezdce je zespod ten plast prasklý tak jsme ho odchlípnul a airbag tam je ikdyž stejně bych to raději sundal (plast) a podíval se jestli není už vystřelenej :( jinak co jsme se díval tak podel stropui ke spolujezdcum jsou na obou stranach takove "krabnice" takže tohle by mohly bejt stropní bagy ty vapadají bez porušení. Zřejmě jenom vystřelily předpinače pasu ale raději bych ty airbagy zkontroloval člověk nikdy neví a ty přepínače budu muset vyměnit :(

[upravil dne 11.6.2007 KoNG]

Spis si myslim, ze vystrelene pytle jsou vymenene, nebo je pod nimi taky odpor a jsou nefunkcni... Doporucuju to nechat nekde komplet zkontrolovat... :myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KoNG - jasně, že když se ti utřepe kontakt od bočních pytlů, tak ti bude svítit kontrolka. Ale ta rozsvícená kontrolka nedokazuje, že tam ten airbag fyzicky opravdu je, ne? Klidně tam může být zase nacpanej odpor. Musel bys rozebrat bok sedačky, aby ses přesvědčil jestli tam ten airbag je.

Pokud se někdo nesral s napínačema pásů, proč by se sral s vyměňováním airbagů?

Pokud to bylo nabouraný, tak asi bouchlo všechno (všechny airbagy atd.)

Radši si to buď všechno rozeber, nebo si to nech prověřit. Každopádně sou to zmetci co to tam "povyměňovali" (specialitka českých koumáků v autobazarech).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u 206 airbag v sedáku se dá vytáhnout jen s odčalouněním opěráku (tak do půlky) ale pokud tam je vystřelenej tak to poznáž že je ta krytka nějak opravovaná protože po vystřelení se roztrhne v té obvodové drážce a nedá se sehnat jako zvlášť náhradní díl jen celý airbag,v palubovce spolujezdcův musíš vyšroubovat kastlík a pak tam jde vidět (musíš se tam ale pořádně zlomit a bolí z toho záda :super) a pokud bude konektor zapojený do airbagu měl by být v pohodě a pokud je tam jen krytka tak se opět setkáš se svým oblíbeným odporem a ten už poznáš a řidičův je uchycen u starého modelu dvěma torxy šrouby (česky hvězdičkama) ale pozor ať neutrhneš konektor je to tam celkem natěsno a taky jde poznat podle tvrdosti krytu airbagu origo je měkčí a ohebnější a neorigo je hodně tvrdej (to robí poláci z nějakého špatného matroše co by ti hubu rozbil kdyby jsi narazil :bojim) takže hodně zdaru :super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...