Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Chystám sa v lete na cestu do Chorvátska (ostrov Pag), cez Budapešť je to najbližšie, ale mám z Pešti obavy, vraj je tam zlé dopravné značenie a dá sa celkom slušne zablúdiť, má niekto skúsenosti s tým? - smer od prechodu Šahy na Balaton:myslim:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čauko boli sme v HR už niekoľko krát, podľa môjho názoru je budapešť lepšie obísť, záleží na tebe ako sa rozhodneš podľa mňa najlepšia a rýchla trasa je LM, Bratislava,(diaľnica) Mosonmagyarovár, Shombathely, Redics(normálna cesta), Mursko Sredisce, Čakovec, a potom diaľnicou až pokiaľ to ide a nakoniec Pag. Je to moja odskúšaná cesta, vyhneš sa Budapešti aj Balatonu bývajú tam zápchy v lete, neviem pokiaľ je dokončená diaľnica pri Balatone, v madarsku sme šli po normálnej ceste prídeš na Slovinskú hranicu prejdeš asi 10km a si v chorvátsku, zmeníš euro na kuny, alebo si to zmeníš už aj doma niektoré banky to ponúkajú, a pokračuješ do letoviska. ak máš nejaký plánovač ciest skús pohľadať, aj tam cez budapešť chodím tiež keď ideme do grécka nie je to až také strašné dá sa to prejsť aj cez budapešť od slovenska je to celkom dobre značené len sa nebáť, a keď zablúdiš no tak sa zdržíš asi hodinku, čauko ak dačo napíš na email

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak nechceš ísť cez slovinsko tak potom zo Szombathely pokračuj až do Kormend a potom sa daj na Zalaegerszegs, Nagykanizsa, Letenye-Goričan to je hraničný prechod, a potom už chorvátska diaľnica, táto trasa je asi o 20-30 km dlhšia ale máš diaľnicu už od hranice, záleží na tebe ako chceš ísť či sa ponáhľaš, alebo ideš v pohode, pri tej druhej trochu ušetríš ale ideš o kúsok menej a trošku dlhšie, táto nová cez Goričan je kúsok dlhšia, možno pohodlnejšia lebo je viac diaľnice ale aj trošku drahšia takže si vyber sám, šťasnú cestu.

:cool:

[upravil dne 5.6.2007 mirec.dk.406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

dnes so sa vrátil z ostrova Pag (mesto Mandre), šiel som presne podľa Tvojo iterára, z Mandre do LM pri použití trajektu 939 km,, cestou tam sme šli cez Plitvické jazerá -nádhera , ubehnutá vzdialneosť LM-Mandre- LM 1959 km, priemerná rýchlosť 75 km/h, priemerná spotreba 5,0 ,pežotík sa správal vzorne, bez klímy v tých teplách neviem-neviem,klíma bežala celou cestou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to som rád že som mohol niekomu pomôcť, ale otázočka, ak môžeš pošli nejaké foto tu alebo na email alebo napíš kontakt kde ste boli ubytovaní a cenník trajektu, nikde sme ešte neboli a manželka je už nervózna lebo grécko asi tohto roku nebude tak zháňam niečo bližšie, ďakujem

[upravil dne 26.7.2007 mirec.dk.406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...