Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Takhle teda ne soudruzi...tuning na divokém východě


jarajarda

Recommended Posts

Původně zaslal: Medvěd

Vzhledem k tomu, že bydlím v Praze a garáže jsem zcela prost, projevuju také jen obdiv k tak krásně zachovalému kousku (i když to jinak není zcela má krevní skupina).

Co se týče veteránů, myslím si, že asi nikdy nebude úplnou perlou srazů - přeci jen jich bylo vyrobeno velká spousta a je to "jen" okopnutej Fiat. V roce 1988 jsem ve Španělích viděl Seata 124 Diesel (než Seat schramstl VW, tak vyráběl licenčně Fiaty) a velice vážně jsem uvažoval dovézt tohle autí do Čech (tatík ale udělal velice rozumný tah a prašule neuvolnil, čímž mě zbavil následných problémů co s autem, které u nás nikdo nejen nepřihlásí, ale ani neopraví, páč Seat tu v té době byla zcela neznámá značka).

Jak se to vezme, celou loňskou sezónu jsme ho s kamarádem "srazovali" kde to šlo a každej byl neskutečně překvapenej, že se vůbec takovejhle zachovalej najde, protože když už nějakýho na ulici vidíš, je to hrozná hrobka. Za Ziguli jsem z 90% na srazech sám, jen jednou se mi poštěstilo ze tam měla o pár let mladší "sourozenkyni", která ale nebyla ve stavu pro veterána (I když bohužel někde se najdou i testační komise kde projde pomalu každý auto, který jezdí denně a je schváleno jako veterán. Pak jsou s takovejma autama akorát prů_ery na silnicích a pojišťovny se už moc netvářej na to, že by nám nechávali povinné ručení za 1/12. Pak na tom budem bytí my všichni co tahle auta používáme JEN ke srazům a jiným veteránským akcím a najedou ročně stěží 1000km.) Jednou akorát nějakej chlápek na Sychrově nemohl rozdejchat bílý lemy kol, sice to není originál, ale prostě se mi to líbí:)

A co se týče ježdění, je to pro mě nevšední zážitek se jednou za čas jen tak projet...karbec..šumění řetězu..spotřeba přes 9litrů..do nádrže aditiv místo olova:D

S tím se už dneska nedá jezdit denně (no dá, ale za kolik a furt hlídat aby to neshnilo...ale jezděj do rozsápání "těla":D ) ale Peugeot je Peugeot! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: King

''Peugeoti jsou po celým světě'' :D Jinak super kára, na té fotce zepředu vypadá :super

Teď jen nevím jestli myslíš offroad volhu nebo moje Žígo:D Se zadním náhonem a krátkou převodovkou je docela sranda, stačí kyž je trošku vlhko a přidáš do zatáčky:D Ale s tímhle se bojím, to není auto na blbiny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: King

''Peugeoti jsou po celým světě'' :D Jinak super kára, na té fotce zepředu vypadá :super

Teď jen nevím jestli myslíš offroad volhu nebo moje Žígo:D Se zadním náhonem a krátkou převodovkou je docela sranda, stačí kyž je trošku vlhko a přidáš do zatáčky:D Ale s tímhle se bojím, to není auto na blbiny..

No to tvoje Žígo :super Mám rád jednoduchost :super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, přesně- navíc má pak člověk (většinou i jeho peněženka :) ) z toho větší radost, když si to upraví, spraví sám. Víc si toho váži. Neříkám, že moderní auta nemiluju, ale pro veterány mám jaksi slabost, ikdyž jsou lecky dvakrát tak starší než jsem já :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: King

JJ, přesně- navíc má pak člověk (většinou i jeho peněženka :) ) z toho větší radost, když si to upraví, spraví sám. Víc si toho váži. Neříkám, že moderní auta nemiluju, ale pro veterány mám jaksi slabost, ikdyž jsou lecky dvakrát tak starší než jsem já :)

To je fakt, jen sehnat na něj takový detaily jako je přední znak, to je dneska už skoro nemožné..Každej si myslí že na žigula seženeš všechno, to je sice fakt, ale jen co se mechanickejch věcí týče, ale třeba takový kulatý zrcátko, to je vyvažovaný pomalu zlatem.. Když jsem byl posledně na srazu, chtěli ho odemě koupit nějaký Němci ze Žitavy na Felicii do jejich veteran muzea.. No ale nejsem magor jim ho prodat leč za to nabízeli dost, kde ho pak člověk sežene....

Mrkni se na www.automuzeum.cz nebo zde odkaz kde jsme veterány tak trochu řešili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: King

To jo, to věřím, shánět díly na tyhle auta je kumšt a spíš hodně o štěstí, co? Na co kde narazíš. Díky, bezva stránky :super

Právě, nejhorší je že spousta lidí to vyházela s tím že je to bezcenné...co já bych dal za krásnej přední znáček na dvanáctku:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: King

To jo, to věřím, shánět díly na tyhle auta je kumšt a spíš hodně o štěstí, co? Na co kde narazíš. Díky, bezva stránky :super

Právě, nejhorší je že spousta lidí to vyházela s tím že je to bezcenné...co já bych dal za krásnej přední znáček na dvanáctku:(

Tak mezi tu spoustu lidí jsem se minulý rok zařadil i já. Vyhodil jsem zadní světla, osvětlení SPZ, poklice a všechny vnější kliky. Vše nové....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: King

To jo, to věřím, shánět díly na tyhle auta je kumšt a spíš hodně o štěstí, co? Na co kde narazíš. Díky, bezva stránky :super

Právě, nejhorší je že spousta lidí to vyházela s tím že je to bezcenné...co já bych dal za krásnej přední znáček na dvanáctku:(

Tak mezi tu spoustu lidí jsem se minulý rok zařadil i já. Vyhodil jsem zadní světla, osvětlení SPZ, poklice a všechny vnější kliky. Vše nové....

No to mi ani neříkej!! Osvětlení RZ taky sháním, mám na něm trochu puklinky :grr GRRRRR......:grr:grr:grr:grr:grr:grr:grr:grr:grr:grr

Pokličky..za to by Ti lidi utrhali ruce....:(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: OK406

jj, tak to byli časy, když po našich silnicích brázdily vozidla značek Vlha, Žigili, Paděda, Záporožec, Moskvič, UAZ . Ale některé kousky nejsou špatní a hned bych je vyzkoušel v terénu.:D:D

Hele tyhle značky vubec neznám "Vlha, Žigili, Paděda":myslim :D:D:D:D:D:D
Paděda taky nepamatuju, ale Volha=GAZ Volga, Žiguli=VAZ dnes už LADA:super

[upravil dne 10.6.07 Mefisto86]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...