Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ABS-čerpadlo?


Hhonza

Recommended Posts

Mám problém u mé 307 2,0HDi, r.v. 10/2004, najeto 24.tis.km.

Před třemi dny mi vyskočila po týdenní odstávce auta hláška "Anomálie ABS" a při vyzkoušení mi ABS skutečně nešla. Dnes jsem byl objednán na diagnostiku a než jsem tam ráno dojel, spustila se mi hláška "Anomálie brzd"-destičky mám tak 50%. Na diagnostice to ABS vyběhlo jako přechodná vada a psalo to že nereaguje čerpadlo , chybu vymazali a já odjel. Asi půl dne se nic nedělo, ABS běhalo a poté znovu vyskočily obě chyby najednou a ABS opět nefungovaly....Technik mi říkal že buď je tam pouze špína či špatný kontakt nebo odešlo čerpadlo.

Nemáte s tím někdo zkušenost? V čem by to mohlo být? Kdyby to čerpadlo odešlo přece celé tak by to odpoledne nefungovalo, co? A případně jak nákladná je oprava?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když ho tedy vyndám, konektor odpojím, pročistím....atd. tak jak pak poznám že to je funkční? To mám to tam zase namontovat, zapojit, zajet na diagnostiku aby vynulovali chybu a pak čekat, pozorovat a doufat? Nebo je i jinej způsob jak zjistit v čem je chyba a jestli to běhá jak má když je to vymontovaný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Milhaus65

On i ten konektor může vypadat dobře, ale MUSI se na něm změřít odpor. Když mi dáš poslednich 8 cifer z VINu , kouknu se jestli nemáš pozdrav v datech u auta.

Pro hnusobu: (X8Z,X9F)

Potom poradím, co se s tím dá dělat.

[upravil dne Milhaus65]

jakej pozdrav v datech u auta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milhaus65 myslí zvolávaciu akciu (X8Z je pre servo), na ABS je X9F.

Hhonza napíš mi VIS (posledných 8 čísiel z VIN čísla) a pozriem, či na Tvoje auto sa nevzťahuje zvolávacia akcia.

Ak budeš mať na Tvoje auto zvolávaciu akciu treba navštíviť servis, ak nie, napíšem Ti kde merať aký odpor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnusoba

Milhaus65 myslí zvolávaciu akciu (X8Z je pre servo), na ABS je X9F.

Hhonza napíš mi VIS (posledných 8 čísiel z VIN čísla) a pozriem, či na Tvoje auto sa nevzťahuje zvolávacia akcia.

Ak budeš mať na Tvoje auto zvolávaciu akciu treba navštíviť servis, ak nie, napíšem Ti kde merať aký odpor.

OK, jsem zvědav....83802206....ale je to dovoz předváděčky z Francie, na to se asi tady svolávačky nebudou vztahovat, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjistitl jsem, že přítelkyně má známého v Peugeotu, tak jsem mu to nechal, aby se ukázali.....výsledek je ten, že po denní práci mi řekli, že vyzkoušeli všechny čidla a jedno se jim nezdálo, tak ho dali do pořádku. No a mam dál jezdit.....tak jsem jezdil asi den a začalo to znova hlást chybu-po telefonickém rozhovoru, kdy jsem je opět řekl, že naposledy to psalo chybu čerpadla, tak mi řekli, že nové stojí 17.000,- bez daně a zkusí mi tedy sehnat nějaké z německa za rozumější cenu. A na dotaz co tomu je, mi řekl, že to je běžná závada 307-ček, že to se zadrhává motůrek čerpadla a je potřeba ho vyměnit. Tak jsem ho ujistil, že než něco bude měnit, ať se přesvědčí, že chyba je opravdu v čerpadle a je neodstranitelná....prý se mi ozve až bude mít jiné funkční čerpadlo a dá mi ho tam na zkoušku, ať zjistíme, zda je to tím nebo ničím jiným.:myslim

Ale je mi to auto záhadou-dneska dokonce mi to od rána hlásilo chybu a během dne mi to při jízdě najednou zhaslo a nic už nepípalo ani nesvítilo...a to mi tvrdili, že aby to přestalo svítit a znova se zaktivovalo ABS, tak musím vždy chybu vymazávat z PC-asi tam mám ducha :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...