Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

jsem to ale kůň


chotemicak

Recommended Posts

Původně zaslal: Mitja_

Ja bych to spise tipnul na 2 blondynky :D.

Me tak napadá, kdyz zmrzle sklo polijes vodou z rychlovarky, nepraskne to? Ja bych to radsi ani nezkousel.. ale co, Irove maj penez dost :-).

Člověk se zdravým rozumem a malilinkatým fyzikálním povědomím by to zkusil asi jen s těží.....:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad kola:

Velice mě pobavila příhoda, kterou vyprávěl Jan Werich. Když byl s J. Voskovcem za 2. světové války v Americe, zakoupili si nějakýho Lincolna a co čert nechtěl, došlo k defektu a píchli levé kolo. Několik hodin se pokoušeli matku na kole povolit, dokonce se i hádali, kterým směrem se má matka povolovat, až ve finále zlomili klíč. Pak teprve vzdali svůj marný boj a došli do autodílny pro pomoc. No a zdvořilý mechanik jim na strhané matce ukázal drobný nápis s šipkami ON a OFF. Levá strana totiž měla obrácený závit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem moc rád že jsem sem napsal na začátku svoji příhodu, ikdyž jsem čekal že mi jen někdo napíše že jsem hňup. No ale koukám že nejsem sám komu se občas stane taková věc. A jak to tak pročítám tak i horší. :myslim Dík za příspěvky a pište dál. :potlesk:papa:papa:papa:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chotemicak

Jsem moc rád že jsem sem napsal na začátku svoji příhodu, ikdyž jsem čekal že mi jen někdo napíše že jsem hňup. No ale koukám že nejsem sám komu se občas stane taková věc. A jak to tak pročítám tak i horší. :myslim Dík za příspěvky a pište dál. :potlesk:papa:papa:papa:potlesk

Každej udělá občas neskutečnou botu, s odstupem času se je alespoň čemu zasmát:aut

Předloni jsem přezouval naši bílou 205 na zimáky. Gumy už byly horší a trochu netěsnily. Tak jsem ji celou přezul, jel jsem do města na otočku a zase zpátky domů, že pojedu hned do školy. Po asi 20 minutách vylezu ven, 3 pneu ze 4 skoro na ráfku...a tak jsem zas jako blbec přehazoval auto na sněhu na letní a do těch 3gum jsme museli dát duše.. Naštěstí jsme si letos v zimě už konečně pořídily nové pneu Mischelin Alpine a nebylo je pro změnu na čem vyzkoušet:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Ad kola:

Velice mě pobavila příhoda, kterou vyprávěl Jan Werich. Když byl s J. Voskovcem za 2. světové války v Americe, zakoupili si nějakýho Lincolna a co čert nechtěl, došlo k defektu a píchli levé kolo. Několik hodin se pokoušeli matku na kole povolit, dokonce se i hádali, kterým směrem se má matka povolovat, až ve finále zlomili klíč. Pak teprve vzdali svůj marný boj a došli do autodílny pro pomoc. No a zdvořilý mechanik jim na strhané matce ukázal drobný nápis s šipkami ON a OFF. Levá strana totiž měla obrácený závit

Werich měl vůbec zajímavé příhody co se týče aut. Tady je původní Werichův Buick, který dnes "odpočívá" v tomto stavu v Automuzeu Konrad ve Vratislavicích nad Nisou u Liberce.

post-0-14109595789324_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: Medvěd

Ad kola:

Velice mě pobavila příhoda, kterou vyprávěl Jan Werich. Když byl s J. Voskovcem za 2. světové války v Americe, zakoupili si nějakýho Lincolna a co čert nechtěl, došlo k defektu a píchli levé kolo. Několik hodin se pokoušeli matku na kole povolit, dokonce se i hádali, kterým směrem se má matka povolovat, až ve finále zlomili klíč. Pak teprve vzdali svůj marný boj a došli do autodílny pro pomoc. No a zdvořilý mechanik jim na strhané matce ukázal drobný nápis s šipkami ON a OFF. Levá strana totiž měla obrácený závit

Werich měl vůbec zajímavé příhody co se týče aut. Tady je původní Werichův Buick, který dnes "odpočívá" v tomto stavu v Automuzeu Konrad ve Vratislavicích nad Nisou u Liberce.

Nepochopim jak někdo muže tohle udělat tak krásnýmu autu:bojim To snad někdo nechal před tím v kopřivách

[upravil dne 9/6/07 Radek Hurvajz]

post-0-14109595789582_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Radek Hurvajz: Je to nálezový stav, bez motoru, stálo to přes 30let někde venku a nikdo na to ani nesáhl, se zrestaurováním se nepočítá, jen chromy by na to vyšly přes 160 000, celkové zrestaurování pak okolo 600-800 000,- tak se to ponechává jen jako rarita a památka po Janu Werichovi. Ještě mám někde fota jak to vypadá uvnitř a v porovnání s malým fiátkem, zkusím je najít..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

to Radek Hurvajz: Je to nálezový stav, bez motoru, stálo to přes 30let někde venku a nikdo na to ani nesáhl, se zrestaurováním se nepočítá, jen chromy by na to vyšly přes 160 000, celkové zrestaurování pak okolo 600-800 000,- tak se to ponechává jen jako rarita a památka po Janu Werichovi. Ještě mám někde fota jak to vypadá uvnitř a v porovnání s malým fiátkem, zkusím je najít..

No ale je to škoda, málokdy se vidí něco podobnýho, a ještě k tomu u nás. Toho fiatka by mohl vozit v kufru, něco jako zachranný člun:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Jo tady je pěkně vidět k čemu to celou dobu sloužilo......

to Radek Hurvajz- Tak se někdy přijeď podívat:) Ale vstupný je dost drsný, mám pocit že 10Kč:D

Jo drsný vstupný to teda je:D:D:D

Až někdy budu přemyšlet kam kouknout tak doufám že mě napadne se tam přijet mrknout. Má to muzeum nějaký stránky nebo tak?

Edit: něco jsem už našel - http://www.automuzeum.cz/

AUTOMUZEUM.CZ se nachází v areálu pivovaru KONRAD ve Vratislavicích nad Nisou, Tanvaldská 164. Muzeum je otevřeno každou neděli od 10 do 16 hodin. Pro skupiny nad 25 osob kdykoli po dohodě. (Tel.: 607 80 25 70 - Milan Bumba), 602 818 535 - Zbyněk Najman).

Informace o muzeu najdete na www.automuzeum.cz

[upravil dne 9/6/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Hurvajz- no to je přesně ono, je to kousek od sjezdu z dálnice od Prahy nebo Děčína. Tady to muzeum je pojaté kapku jinak než ostatní, ve většině se nacházejí leštěnky více či méně zrestaurované, ale tady hlavně takové raritky jako výše uvedené vozidlo Jana Wericha, tovární prototyp Škoda 1200 Tudor KDF a podobně.. Jsou zde i motocykly a různé jiné exponáty které i třeba na první pohled s auty nesouvisí:) Expozici tvoří převážně vozy zapůjčené od soukromých majitelů. Také se zde konají srazy vlastníků a přátel Porsche na počest Vratislavického rodáka Ferdinanda Porsche, který "Hitlerovi" postavil legendárního VW Brouka jako vozidlo pro průměrného občana..

Na klubu se objevila krásná modrá 104 v sekci bazar, nemít Žigula tak do ní jdu, ale kam by to měl člověk dávat:(

Vážně pěknej kousek, mělo by Peugeotů být víc:)

[upravil dne 9/6/07 jarajarda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Do toho muzea se musím taky někdy vypravit, koukám že tam mají zajímavý věci :)

to jarajarda: jinak ten tvůj žigul je fakt pěknej kousek, jako z výrobní linky :super

Díky, taky je furt v garáži a vyjíždí opravdu jen svátečně, už i kvůli tomu že to každej oblejzá a známe bohužel ruce českých nenechavců:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...