Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jsem to ale kůň


chotemicak

Recommended Posts

Tak jsem se dneska rozhod že zjistím proč mi nesvítěj zpátečky. Začal jsem tím nejjednodušším a to pojistkama. Vypadaly dobře, tak jsem šel na žárovky. ám ještě ten starej model se zpátečkama ve světlech. Žárovky OK. Vyndám světlo a hledám špatnej kontakt na těch paticích co tam jsou, pro jistotu jsem všechny očistil a prostřík kontaktolem. NIC. Už mě nic nenapadlo, tak sem šel po čidle na převodovce. (Nejdřív jsem musel sem na fórum abych zjistil kde vůbec je):mad: Čidlo jsem vyndal, proměřil, očistil kontakty dal zpátky a stejně nic. Tak jsem zklamaně uklidil nářadí, a že zavřu auto a při tom mě napadlo zkusit pootočit klíčkem na druhou polohu, jako na žhavení (já to celou dobu zkoušel jen na první). No a co se nestalo, zpátečka svítí jako o život. :D:D No ale asi to byly ty kontakty na čidle protože byly v dost hrozným stavu. No myslím že by se to dalo zvládnout tak za půl hodinky ale to by se muselo vědět že klíček musí být ve druhý poloze. Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovejch věcí se ti ještě stane....

S oblibou dávám k dobru lepší historku - známý měnil na dílně olej, hezky dole vyšrouboval, vypustil do vaničky, vyndal filtr, dal tam novej... a někdo volá. Nějaký kamarád, kecají po telefonu asi 10min, pak najednou co už je času, tak hrc prc nalít tam 5 litrů nového ne zrovna levného oleje - no a přichízím do dílny, a ptám se, co mu to ze spodku tak teče. Zapomněl tam dát výpušťák, takže olej jen hezky protekl ven, a vanička už byla stranou, takže na podlahu. Kdož tohle někde vyprávím, tak se dost lidí směje, ale vždycky se najde někdo, kdo se nesměje, či se rovnou blbě tváří - a hádejte proč :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Takovejch věcí se ti ještě stane....

S oblibou dávám k dobru lepší historku - známý měnil na dílně olej, hezky dole vyšrouboval, vypustil do vaničky, vyndal filtr, dal tam novej... a někdo volá. Nějaký kamarád, kecají po telefonu asi 10min, pak najednou co už je času, tak hrc prc nalít tam 5 litrů nového ne zrovna levného oleje - no a přichízím do dílny, a ptám se, co mu to ze spodku tak teče. Zapomněl tam dát výpušťák, takže olej jen hezky protekl ven, a vanička už byla stranou, takže na podlahu. Kdož tohle někde vyprávím, tak se dost lidí směje, ale vždycky se najde někdo, kdo se nesměje, či se rovnou blbě tváří - a hádejte proč :)

Jo jo..vím:super:D..ale mě se tohle ještě nestalo...naštěstí:D...já vyvedl něco jiného:mad::mad::mad:

Tady to je.

Když jsme čerstvě koupili 405, kontrolovali jsme, jestli se spínají sahary (obava ze zadření motoru byla hrozná:D:D), samozřejmě s klíčkem v 1. poloze a zjistili jsme, že se nespínají. Tak jsme tam přivedli 12V a byli nadšený, jak to funguje (po šlusnutí čidla se točily).........ale když jsme konečně nastartovali a začli tůrovat motor, voda už skoro v hadicích bublala a ono pořád nic:o:o......vypli jsme motor a sahary se začaly pěkně točit:myslim:myslim.

Takže jsme zase drát s 12V vyrvali a bylo vše OK....to byly časy:mad::mad::mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Takovejch věcí se ti ještě stane....

S oblibou dávám k dobru lepší historku - známý měnil na dílně olej, hezky dole vyšrouboval, vypustil do vaničky, vyndal filtr, dal tam novej... a někdo volá. Nějaký kamarád, kecají po telefonu asi 10min, pak najednou co už je času, tak hrc prc nalít tam 5 litrů nového ne zrovna levného oleje - no a přichízím do dílny, a ptám se, co mu to ze spodku tak teče. Zapomněl tam dát výpušťák, takže olej jen hezky protekl ven, a vanička už byla stranou, takže na podlahu. Kdož tohle někde vyprávím, tak se dost lidí směje, ale vždycky se najde někdo, kdo se nesměje, či se rovnou blbě tváří - a hádejte proč :)

Známý mi říkal, že měnil ve favoritu olej. Zalezl pod auto, odšrouboval výpušťák, vypustil olej. Zašrouboval výpušťák a nalil nový olej - množství přesně tolik, kolik ho tam má být. Když kontroloval hladinu oleje, tak ho tam bylo strašně moc. Chvíli nevěděl co dělat, pak zašel za sousedem a ten mu řekl, že vypustil olej z převodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to taky znám, s tou převodovkou, jenže v pikantnější verzi, kdy ten dotyčný šikula neměl koho se zeptat, tak s tím přijel do servisu. Tak se tam rovnou dávala jiná převodovka, neustála to - sice se nerozpadla, ale oprava by vyšla hůř něž výměna za jinou.

Jinak mám velmi povedenou historku z montáže aut. rozsvěcení světel, z první verze, co neměla oddělený přívod pro parkovačky a potkávačky, ale měla jen 1 drát (pro 205 apod. to je jedno, tam je stejně jen jeden přívod). Dávali jsme to do Fiesty, ta má vychytávku, že při vypnutí klíčku vypne potkávačky, a nechá svítit jen parkovačky, Nevím, k čemu je to dobré, páč baterku by to dokázalo vypnout tak jako tak, ale budiž. Fór byl ale v tom, že když jsme propojili oba ty přívody ke světlům, a v noci se zaply světla ještě páčkou, aby šlo přepínat na dálky, nešel motor chcípnout klíčkem - to bylo překvápko :) Takže pak jsem udělal nový modul, který má ty vývody zvlášť...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi jednou stalo něco, co se sem až stydím napsat. Něco jsem šel hrabat v autě a nějak jsem se zabouch vevnitř a nešlo mi vylézt těma dveřma kterýma jsem tam vlez. Musel jsem protějšíma a tak sem začal zkoumat proč to zvenku otevřít jde a zevnitř ne. Zkoumám všechno ve dveřích, táhla zámek , všechno vypadalo že je tak jak má. Moje hvězda mě pozorovala z okna. No a když už se s tím trápím asi hodinu tak přišla a odjistila mi dětskou pojistku. Já myslel že se zblázním.:mad::mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se taky podělím: mé první auto bylo Fiat Ritmo 1,5i a koupil jsem ho už s kvalitním alarmem ,snad Jablotron už si nepamatuji.Nebyl tam však centrál a jako mladého frajírka mi to vadilo že jak "socka " otvírám klíčem ikdyž mačkám DO.Tak jsem si sehnal motorky origo s Forda a namontoval je do dveří. už to chybělo jen napojit do krabičky alarmu , po chvilce hledání jsem ji objevil pod kobercem u noh spolujezdce ,rozeberu napojim na piny z kterých šel impuls ,jeden na open a jeden na zamknutí .Hrdej že jsem to zvládnul rychle a sám. Tak jsem to všechno zadekloval a machruju.Zmáčknu na DO lock auto se zamknulo a aktivoval se alarm, zmáčknu druhé tlačítko a auto se odemklo a alarm se deaktivoval. Tak si tak tyden jezdim, vždycky než dojdu k autu koukam jestli mě všichni vidí že mám alarm scentralem na DO, v te době to moc aut nemělo a když tak ne takove šunky.Jednou však lock tlačítko podržím dýl než bych chtěl a spustil jsem alarm,auto houkalo na celé sídliště ,ale hádejte co se jěště dělo.Zámky jezdily sem a tam!!! Já to blbě napojil!!!Ty jo ,když si představim že se do auta mohl dostat kdokoliv za pomocí bouchnutí třeba do kapoty,tak mě málem odvezli nohama napřed.jo jo , machry ,machry...

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak historky s vypustakem znam, ale mam lepsi:

kamos menil olej v prevodovce... Toz lije prvni litr, porad nic, leje druhy litr, zase nic, tak otvira treti litrovku, tu naleje do pulky ... v tom jde jeho otec - neco Ti z toho tece.. a kamos .. to neni mozne... tak vlezl pod auto a zjistil, ze nalil 2,5L oleje do kontrolniho otvoru spojky.... :D:D:D:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

tak vlezl pod auto a zjistil, ze nalil 2,5L oleje do kontrolniho otvoru spojky.... :D:D:D:D:D:D:D

Tohle jsem udělal u Golfa, kterej mi stál tejden odstavenej se spojkou v ř..i :D Tekl mi olej přes simering pod poloosou, tak jsem myslel, že je převodovka suchá a proto nechce moc řadit. Tak jsem vyndal plastovou zátku na převodovce a hurá tam s prvnim litrem ;) Hned jsem ten litr měl na podrážkách :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

......Ty jo ,když si představim že se do auta mohl dostat kdokoliv za pomocí bouchnutí třeba do kapoty,tak mě málem odvezli nohama napřed.jo jo , machry ,machry...

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Že bych si šel zkontrolovat auto??:D:D:D:super:super

Jinak parádní vlákýnko:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám dneska je tu veselo:D :D :D

Tahle příhoda s malým "citrónem" AX se stala známému.

Je to kluk šikovná a děsnej koumák, co vymyslí musí okamžitě zrealizovat.

Jednou v zimě, co čert nechtěl, do rána 20 pod nulou a citrón zamrzlej. Pospíchal aby hodil svýho malýho synka Míšu do školky. Zjevně se mu nechtělo škrábat, tak za chvíli vyběhl s kbelíkem napuštěným horkou vodou a chrstnul ji na auto.Efekt byl okamžitý, sedli a jeli. Už u školky se to pochopitelně ukázalo jako neskutečná krávovina, protože za zděšených pohledů maminek přivádějících své ratolesti do školky musel vykopávat zadní dveře. Malý Míša jen nevěřícně koukal na tátu z přední sedačky, kam byl odložen se slovy "nevylejzej" :D To se mu nějak podařilo a ledovou krustu, která se zatím stala z horké vody, překonal.

Pokračoval tedy v cestě do práce. U práce se mu už ale "kousek" s kopáním do dveří nepovedl, říkal mi že si tam připadal jak když vlezl synovi do hračky a nemůže ven:D Zavolal tedy svému kamarádovi na technickou a ten mu řekl ať přijede. Na technický už na něj čekala otevřená vrata do haly, procesí lidí, kteří přijeli brzo ráno se svýmy povozy a všichni technici. Každej se chtěl podívat, co že je to za exota kterej nemůže z auta. Jen bezradně seděl a čekal, až ho pomocí horkovzdušný pistole a narážek na jeho adresu dostanou z auta:D

Já ho viděl hned odpoledne a docela mě zajímalo kolik měli u nich stupňů, protože jsem si myslel že my měli doma sakra kosu, ale on musel mít před barákem dědka Mrazíka v hardcore vydání.....:D Citróna měl jak nanuk:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohouš

jarajarda - díky za prodloužení života :super Jen jsem si ho představil jak tam sedí, tak to se nedá nezasmát :D:D:D

Však když mi to říkal tak sem myslel že se snad nedosměju:D Mám strejce v Irsku a tam je prej tohle (teda jen ta část s tou horkou vodou na sklo) normální:D Vyběhne chlápek v papučích s rychlovarnou konvicej, nastartuje auto, poleje sklo a za tři minuty odjíždí:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď už ide o tie príhody, kolegovi sa stala veľmi zaujímavá príhoda. Večer mu volali zákazníci, že dostali defekt a že nevedia odšrubovať šruby, vraj potrhali hlavy na všetkých piatich šrubách !!! Kolega nasadol do auta a keď prišiel k ním (musel sa trepať kvôli ním 40 km) tak len zazeral na nich ako na prízrak :o

Oni sa totiž snažili odšrubovať šruby ale zabudli na kolese puklicu a odtrhli len ozdobné krytky na puklici :D:D:D

Kolega strhol puklicu, poklepkal si na čelo, nasadol a odišiel...

Inak s tým olejom, kamarát keď chodil do školy mali prax aj v rušňovom depe. Pri výmene oleja na lokomotíve zabudli zavrieť vypúšťací otvor...a tam už nevytečie zbytočne len 5 litrov oleja :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnusoba

Keď už ide o tie príhody, kolegovi sa stala veľmi zaujímavá príhoda. Večer mu volali zákazníci, že dostali defekt a že nevedia odšrubovať šruby, vraj potrhali hlavy na všetkých piatich šrubách !!! Kolega nasadol do auta a keď prišiel k ním (musel sa trepať kvôli ním 40 km) tak len zazeral na nich ako na prízrak :o

Oni sa totiž snažili odšrubovať šruby ale zabudli na kolese puklicu a odtrhli len ozdobné krytky na puklici :D:D:D

Kolega strhol puklicu, poklepkal si na čelo, nasadol a odišiel...

Inak s tým olejom, kamarát keď chodil do školy mali prax aj v rušňovom depe. Pri výmene oleja na lokomotíve zabudli zavrieť vypúšťací otvor...a tam už nevytečie zbytočne len 5 litrov oleja :D

Tak to je ovšem taky dobrý:D Co měli na sobe? Obleky s kravatama?:D

[upravil dne 8/6/07 jarajarda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...