Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Trabant


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Jako bývalý trabantista (moje první auto) tvrdím, že to bylo nařízlé. Vlaštovka (to je ten spodní kovový rám) hnije a trhá se a auto se může roztrhnout, to jo. Ale TĚSNĚ ZA PŘEDNÍMI KOLY, nikoli uprostřed za předními sedačkami.

Ještě k tomu bakelitu: Bakelit, to je plast, ze kterého jsou vyrobeny např. klasické hnědé interiérové kliky. Plast, ze kterého je Trabant, se jmenuje DUROPLAST. Je to laminát. Výplň bavlněná rohož a volná bavlněná vlákna plus fenolová pryskyřice, lisováno za teploty pouhých cca 190 stupňů. Výlisek už měl tvar příslušného dílu kapoty, po vychladnutí se ořízl, začistil a nalakoval. Pak se takovými díly obložila vlaštovka, na které byly navařeny nosníky, jak říká Radek - duroplastovými díly se prostě tahle kovová kostra celá obložila. Duroplast nehnil, zato kovová kostra hnila v místech, kam mohla voda. A to bylo právě v místech kousek za předními koly. :papa

[upravil dne 28/5/07 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

tvrdím, že to bylo nařízlé. Vlaštovka (to je ten spodní kovový rám) hnije a trhá se a auto se může roztrhnout, to jo. Ale TĚSNĚ ZA PŘEDNÍMI KOLY, nikoli uprostřed za předními sedačkami.

[upravil dne 28/5/07 Garfield]

Souhlasím (trabant nám víceméně spolehlivě slouží už 26 let)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Freedy

Traban bylo zlatý auto a taky jsem jich pár měl. Dokonce jsem byl přímo ve fabrice kde je dělali, maj tam krásný muzeum, můžu jen doporučit, protože co všechno s tim zkoušeli a jaký měli motory to stojí za ten výlet. :papa:papa:papa

a kdepak je ta fabrika? :mrk:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...