Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zvýšení výkonu 1,9D 47kW


jarajarda

Recommended Posts

P.S. než zase někdo příjde s děsně chytrými poznámkami o tom, jak to saje teplý vzduch, upozorňuji, že na tomto autě bylo provedeno měření teploty nasávaného vzduchu přímo v trubce sání v různých provozních podmínkách jak s tímto filtrem, tak s orig. boxem - takže si poznámky odpusťte, leda byste se s nimi ztrapnili :);):P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Fusion

Tak čistej ropáckej motor sem ještě v životě neviděl, natož z roku 90 :o

Kuk! Motor samotný je z r.88 (auto je 93), najeto cca 300tis km...

To je to, co bude na zimu na prodej ...?:mrk

A hele, ty jsi nějak rychlej :) No, v podstatě možná jo, ještě není rozhodnuto. Ono, to už jezdí zadarmo, takže není důvod to dávat pryč. Takže podle toho, co se jak do podzimu pořídí - buď to bude na prodej na podzim, nebo až na jaře, a nebo nikdy...

Pozn. - ten filtr už v tom dávno není, byl tam jako nouzovka, protože se tam po dodělávce serva nevešel orig. kyblík filtru, a tohle bylo nejrychlejší řešení. V téhle podobě to jezdilo asi 3 měsíce, než jsem konečně upravil ten orig. kyblík a tenhle filtr nadělil nějakému "ťůnerovi" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tos uhod. Vzal jsem to na myčku, kde myjí motory, sundal jsem z toho ten filtr, do sání strčil zmuchlanou igelitku, a nechal to maníka umejt. Akorát na to používaj dost drsný sajrajt, na to mytí...

Edit - čerpadlo bylo po repasi, to už čisté bylo, to už umyl v něčem Křížek.

[upravil dne 6/6/07 oddie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byla tehdy taková srandička, bylo to ségry auto, tak jsem do něj montoval servo. A to tím způsobem, že jsem tam strčil celý motor ze 405 :) s tou dvojitou řemenicí na vačce a servopumpou. Taky aby se to tam vešlo, je pootočený vršek vývěvy, jak si můžete všimnout. Kdo ty auta zná, nad tím asi kroutí hlavou - servopumpa je taky ze 405 , a nádobka serva jakbysmet, je tam jen přibastlená :) orig. v 205 totiž má nádobku serva přímo na pumpě, a vývěva je u orig. chycená na sacích parohách - tam kde je u tohoto přibastlená ta nádobka... Dneska už ten motor takhle čistý není, je to auto na dojetí, ale pořád drží víc než slušně, a klidně by to bylo schopno nějakých dalších 100tis km najet, ale to už s tím nikdo nenajezdí. Na podzim nebo na jaře budu přemýšlet, co s tím - spíš na jaře, přes zimu s tím asi budem jezdit místo velkého auta. Na podzim to dostane novou technickou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Moderní chemie dokáže divy - stejně jako mechanik se stočeným tachometrem :)

Ono je otázkou, zda by se našel magor kterej by kompletně zrestauroval 205ku,sehnal do toho novej interiér.....,vydrbe motor že je jak z fabriky..., zfalšoval by servisní knížku a pak by to prodával??? To by v dnešní době udělal leda choromyslnej člověk, kdyby to bylo auto rok dva starý, tak neřeknu ani popel..:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

On se dá takhle umejt skoro každej motor, ale u benzínů je to trochu riziko (resp., u moderních dieselů už taky).

Jednou jsem přijel na mytí s Megane 1,9TD, vzali motor horkou vapkou a ten černej plastovej kryt se začal loupat jen jak se toho tou vapkou dotknul. Prej co s tím? No nakonec jsme to dokonale odrbali dolu asi za 15sekund a kryt byl sedej....:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: vix

Moderní chemie dokáže divy - stejně jako mechanik se stočeným tachometrem :)

Ono je otázkou, zda by se našel magor kterej by kompletně zrestauroval 205ku,sehnal do toho novej interiér.....,vydrbe motor že je jak z fabriky..., zfalšoval by servisní knížku a pak by to prodával??? To by v dnešní době udělal leda choromyslnej člověk, kdyby to bylo auto rok dva starý, tak neřeknu ani popel..:roll

Skoro bych i odhadoval, že to vix myslel obecně, a nikoliv vztaženě na 205...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoro bych i odhadoval, že to vix myslel obecně, a nikoliv vztaženě na 205...

No já vím že 72 000km od roku 91 nebudí příliš důvěry, na druhou sttanu se to co jsem napsal dá taky pojmout obecně, auta z těchto let výroby jsou už dneska za pakatel...tak proč je stáčet..už jde jen o stav. Viz krásné GTI zde..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...