Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 kombi 1.8 16v r.v. 98 LPG Viale - možné problémy


Marcelus

Recommended Posts

Ahoj mám možnost koupit 406ku 98, 1,8 16v s LPG Viale dovoz z Holandska. Nádrž na plyn je tam v místě pro rezervu. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Myslíte, že je tam to LPG už od výroby nebo přestavba? Jsou ten systém Viale problémový a dá se u nás vůbec normálně servisovat? Nikde jsem na to servis neviděl, jsme ze severní Moravy. Auto má mít najeto cca 120tis. km a chtějí za něj 126tis. Kč. Díky za příspěvky.

[upravil dne 26.5.07 Marcelus]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych do toho nešel. Měl jsem to v 405 a když se mi to pokazilo, tak jsem našel jediný servis na střední Moravě v Prostějově Fedor a tam mi řekli, že sice mají diagnostiku na tento typ, ale protože veškeré systémy vytlečil levnější systém Lovato, tak jím ta diagnostika zůstala, ale žádné náhradní díly nemají a nevěděli jestli se dají za přijatelnou cenu v ČR objednat. Pokud ne, tak mi nabízeli možnost předělat tento systém na Lovato. Je to ale už 3 roky nazpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vialle je velmi dobrý systém pro LPG - nízká spotřeba a vysoký výkon dosažený úplně jinou konstrukcí systému než se teď montují. Ten je bez výparníku a zplyňování probýhá až ve válcích. V tom je ale problém, protože to musí hnát plyn pod vysokým tlakem až do vstřiků a toto je řešeno vysokotlakým čerpadlem v nádrži, které se kazí a je dost náchylné na náš ne zrovna nejčistší plyn na čerpačkách. Dokud se ti to nepokazí, budeš v poho ale pak je problém Ve Fedoru v Prostějově ti to opraví, ale náhradní díly jsou drahé. Navíc pokud to je r.v. 98, tak ti po deseti letech 2008 vyprší životnost nádrže a musel by jsi to vyměnit i s tím čerpadlem a před třemi lety mi to ve Fedoru nacenili kolem 20-25 tis, což se neoplatí.

Já bych do toho nešel už jen z toho důvodu, že pokud auto provozuje někdo na plyn od r. 98 tak bude mít nahrkáno celkem moc a bude se ti kazit všechno okolo. Navíc ta cena za starý model je dost vysoká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcelus

No nic, tak jsem to mezitím koupil. To LPG není Viale, ale AG a je tam dávané hned od novoty. Každopádně jsme to projížděli a zdá se být vše v naprostém pořádku, tak jsem zvědavý. Snad to bude v pohodě. Zatím jsem nadšený.

Pozor na tu nádrž! Životnost je 10 let, pak se musí vyměnit (revize, které by prodloužily životnost se na AG DGI zatím nedělají).

Také nezapomeň na pravidelné roční prohlídky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Marcelus

No nic, tak jsem to mezitím koupil. To LPG není Viale, ale AG a je tam dávané hned od novoty. Každopádně jsme to projížděli a zdá se být vše v naprostém pořádku, tak jsem zvědavý. Snad to bude v pohodě. Zatím jsem nadšený.

... Také nezapomeň na pravidelné roční prohlídky!

rocni nebo po 10 000km , co prijde driv ;) ale ja jezdim jednou za rok, i kdyz najedu vic jak 15 000km/rok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...