Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dveře 405 - spěchá !


Sektor

Recommended Posts

Zdravím,

to, že jsem měl menší problém s dveřmi u spolujezdce, už možná někteří věděli (maminka holt s dveřma bouchala tak dlouho, než se s nima bouchat začalo muset :-/)

Včera se mi ale stalo ale něco, co nikomu nepřeju ... kámoška dveře samozřejmě nezavřela jak měla, a rázem se mi ve slušné zatáčce dostalo pocitu, že mi upadla půlka auta ... říkám jí ,,zavři to,, .... ona ,,jak asi,, ... koukám, a hle - mám otvírání ala Lamborgini :-x Parkl jsem to a hle, vypadl 1 ze 2 šroubků :-/ na 1 to samozřejmě nedrží a dělá si to co chce ...

Chci se zeptat, jestli je v tomhle už někdo zaběhlej a měnil dveře či je opravoval. Komplet dvířka jsou v pohodě (95% jak nové prakticky) - ale horší je to u pantů, ty vypadaj taky v klidu ... ale když se vše nasadí a chce zavřít, je tam odchylka asi 1mm a celkově to na konci dveří dělá asi 3mm, proto se s nima muselo práskat, aby si to ,,sedlo,, jak má, pak nebyl problém, nefučí , nic ...

Nevíte někdo, na kolik by tak vyšla oprava ?? Budu teď 2 týdny stejně pryč, takže to dám klidně v pondělí do spravky ... otázka je, kolik za to tak chcou.

-Vím, že mi zde někdo podotkne (udělám ti to doma) apod. , ale opravdu chci mít alespoň potencionální jistotu, že se mi nic takového už nestane .... půl roku byly dveře v klidu a ejhle, zatáčka s nedovřenýma dveřma a prd :-/

Díky za info ... pokud je někdo z MS kraje (Ova a okoli) a zna něco schopného co by pomohlo, sem s tím...

mějte se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sektor

Zdravím,

to, že jsem měl menší problém s dveřmi u spolujezdce, už možná někteří věděli (maminka holt s dveřma bouchala tak dlouho, než se s nima bouchat začalo muset :-/)

Včera se mi ale stalo ale něco, co nikomu nepřeju ... kámoška dveře samozřejmě nezavřela jak měla, a rázem se mi ve slušné zatáčce dostalo pocitu, že mi upadla půlka auta ... říkám jí ,,zavři to,, .... ona ,,jak asi,, ... koukám, a hle - mám otvírání ala Lamborgini :-x Parkl jsem to a hle, vypadl 1 ze 2 šroubků :-/ na 1 to samozřejmě nedrží a dělá si to co chce ...

Chci se zeptat, jestli je v tomhle už někdo zaběhlej a měnil dveře či je opravoval. Komplet dvířka jsou v pohodě (95% jak nové prakticky) - ale horší je to u pantů, ty vypadaj taky v klidu ... ale když se vše nasadí a chce zavřít, je tam odchylka asi 1mm a celkově to na konci dveří dělá asi 3mm, proto se s nima muselo práskat, aby si to ,,sedlo,, jak má, pak nebyl problém, nefučí , nic ...

Nevíte někdo, na kolik by tak vyšla oprava ?? Budu teď 2 týdny stejně pryč, takže to dám klidně v pondělí do spravky ... otázka je, kolik za to tak chcou.

-Vím, že mi zde někdo podotkne (udělám ti to doma) apod. , ale opravdu chci mít alespoň potencionální jistotu, že se mi nic takového už nestane .... půl roku byly dveře v klidu a ejhle, zatáčka s nedovřenýma dveřma a prd :-/

Díky za info ... pokud je někdo z MS kraje (Ova a okoli) a zna něco schopného co by pomohlo, sem s tím...

mějte se

V Děhylově byl kluk,co tam v baráku dělal auta, Zdenek Osmančik, nevim ale jestli se tim ještě zabyva , je to už nějakej patek,ale byl šikovnej. ja ti poradim nasadit na panty šrouby dotáhnout a pak dveře trochu přihni, popř tukni kladivem do pantiku ale jemně, zbytek se dá doladit zámkem ,respektive tim dorazem na sloupku ,stači ho jen posunovat spravnym směrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sektor

Mohl bys prosím sehnat kontakt ? Nejlépe třeba mejla nebo ICQ , ať do něj neprudím hned přes telefon a on už v tom nepojede víš jak .... bych bych ti vděčnej, kdyžtak díky ;-)

pokusim se ž sem ho dlouho neviděl , chodily sme spolu na střední. tel taky nemam ale tetka se zná s jeho maminou tak snad to nebude dlouho trvat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi neseděly dveře, tak stačilo přivednout jen ten bazmekt, který je našroubovaný na kasli.. :myslim Je na dva šroubky a jde posouvat nahorů a dolů.. V pantech to mám taky volné, ale když jsem to posunul nahoru, tak je to OK.. Nebo to dej k Šafránovi, ne??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tu básníte o 405, tak ta z výroby nemá žádné šrouby na pantech ani na kastli, ani na dveřích. Originál z výroby je na obou stranách jen a pouze přivařený. Varianta na šrouby se používala pouze při opravách, tudíž jestli jste na své pixle měli panty přišroubované, znamená to jen a pouze to, že prožila poměrně zásadní událost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouhlasím, neboť mám P405 poslední model (znám prvního majitele a dohledal bych se u něj i servisní knížky) a opravdu mám všechny 4 (přední teda určitě) na dvou jako by šroubkách v pantech + takové tyčince uprostřed, která se ,,zohýbý,, při otvírání ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně je naprosto jedno s čím souhlasíš či nesouhlasíš, já pouze konstatuji skutečnost. Jak část na kastli, tak část na dveřích je u 405 prostě z výroby navařená, a nazdar. Při opravě se část na kastli opět navařuje, kdežto na dveře existuje varianta na dva šrouby. Co se týče čepu toho pantu, má hlavu na torx a krátký závit, šroubuje se do té dveřní části. Zde jsou dvě navzájem nezáměnné varianty, ta starší má v pantech ještě vložky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sektor

2 C.J. : Posouvat s tím nahoru dolů ? To mě ani nenapadlo, mám strach ty dveře otevřít, že je nezavřu a ten vrchní šroubek jsem ztratil (drží to jen na spodním) :-D

nicméně díky za info ... + ještě, šafrán je zase kdo ?:P

No já panty na šroubky nemám, panty jsou vepředu navařené na kasli a dveře v pantech jen na nějakém tenkém čepu.. Pokud ti to drží jen na jednom, tak samozřejmě nemá cenu nic přizvedávat..

Auto Šafrán - na Rovninách na Dělnické ulici.. Prý je odborník na pežoty a všichni mi ho doporučovali, strýk u něj servisuje 405ku už snad 10let, od generálek motoru po opravy elektroniky, reprase náprav, k plné spokojenosti.. Bohužel moje auto tam bývalý majitel měl na opravě párkrát, o po poslední - výměně spojky se ani neobtěžovali dotáhnout převodovku.. Jeden šroub je blbě přístupný, tak ho tam ani nedali... :grr A spojka začla po 1500km prokluzovat.. Majitel to neřešil, já od něj koupil auto s vyměněnou spojkou a najetými 8tis po výměně a mohl jsem ji měnit znova.. Takže já si raději udělám něco sám, než aby mi to někdo jiný sprasil.. (Navíc jim při výměně spadla na zem převodovka a kousek cca 3x1cm se urazil, naštěstí olej neteče, ale urazili i nějaký horní úchyt, těď mě nenapadá co na něm vlastně drží, ale ani to nesvařili, ani o tom něřekli.. :o) Ale třeba to byla vyjímka, kdybych autí potřeboval fakt opravit a nevěděl si rady nebo neměl čas, tak bych mu to tam stejně dal..

[upravil dne 27.5.07 C.J.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 All : Newim jak vaše peugeoty, ale ten můj omá od výroby panty normálně přivařeny, což je logické a jinaq to nejde (nebo prostě komplet s karoskou) , v nich je prostor na šroubek(čep? - ten mi vypad + se vychechlal) a ten se probleče s dveřmi a točí se to na tom ... +je uprostřed nějaká ,,tyčinka,, která se stará o to, jak moc jdou dveře otevřít.

-Čepje dlouhý asi 7cm (dohad) + je na torx jak někdo psal. Bohužel ale měněno nic není a maj to tak všechny 4 dveře od základu, žádnej crash či oprava (nawíc, pochybuju že s tím při výrobě nějak nešikovně mrdly a dali mi všechny 4 dveře do sraček a udělaly hned opravu že ano) :-)

Update 15.18 :

Dveře opraveny ... ze šroubu jsem udělal na konci závit, celé to tam narval co to šlo a z vrchu přidělal matku (normal je to bez matky).

Kdyžtak to vyfotím ... věřím, že to tak maj všichni (resp. pochybuju, že poslední model P405 to bude mít jinak) ... spíše si jen nějak nerozumíme ;-)

Snad to teď vydrží :)

[upravil dne 27/5/07 Sektor]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sektor

2 All : Newim jak vaše peugeoty, ale ten můj omá od výroby panty normálně přivařeny, což je logické a jinaq to nejde (nebo prostě komplet s karoskou) , v nich je prostor na šroubek(čep? - ten mi vypad + se vychechlal) a ten se probleče s dveřmi a točí se to na tom ... +je uprostřed nějaká ,,tyčinka,, která se stará o to, jak moc jdou dveře otevřít.

-Čepje dlouhý asi 7cm (dohad) + je na torx jak někdo psal. Bohužel ale měněno nic není a maj to tak všechny 4 dveře od základu, žádnej crash či oprava (nawíc, pochybuju že s tím při výrobě nějak nešikovně mrdly a dali mi všechny 4 dveře do sraček a udělaly hned opravu že ano) :-)

Update 15.18 :

Dveře opraveny ... ze šroubu jsem udělal na konci závit, celé to tam narval co to šlo a z vrchu přidělal matku (normal je to bez matky).

Kdyžtak to vyfotím ... věřím, že to tak maj všichni (resp. pochybuju, že poslední model P405 to bude mít jinak) ... spíše si jen nějak nerozumíme ;-)

Snad to teď vydrží :)

[upravil dne 27/5/07 Sektor]

šikula!!!:potlesk:potlesk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...