Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Folie na skla


Kamart

Recommended Posts

Chtěl bych se zeptat, jestly má nekdo zkušenosti s vlastní montáží zatmavovací folie na skla auta. Mam 205ku 3dv. a uvazuju ze si zatmavim zadni okna folií. Problem je ze pořadně nevim jakou propustnos svetla zvolit a ani jak se instaluje. Je potreba ty okna asi sundat co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zadní okna nemusíš mít propustnost třeba žádnou, tam to nevadí... Skla asi budeš muset sundat, lepši se s tím pak pracuje...ale dá se to i na autě:aut Kámoš to dělal, první nic moc ale to druhé už vypadalo docela slušně...radši si to napřed zkus nanečisto...:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až si vyndáš to sklo, tak si rozmíchej jarovou vodu a hodně tím nastříkej okno(samozřejmě to okno musí byt zbaveno nečistot). Poté nalep folii s kterou si budeš moci hýbat... a plastovou nebo gumovou stěrkou od středu vodu vymačkej. Folii si předem uřízni trochu větší a po nalepení si ji budeš moc oříznout na správný rozměr okna. :papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou plastovou stěrkou bacha. Poškrábe ti folii. Až z ty folie sloupneš ten průhlednej celofán nebo co to je, tak si ustříhni kousek a tou stěrkou vytlačuj bubliny a vodu přez něj.

Jo a hlavně vytlač všechny bubliny s vodou. Ta totiž rozpouští tu hnědou barvu a pak to dělá nepěkný fleky (otázka 2-3 dní).

Miniaturní vzduchový bublinky tam klidně nech. ty se přicucnou samy až se ti v autě udělá párkrát na sluníčku horko (cca 14dní-měsíc).

Dělej to pokud možno v co nejmíň prašnym prostředí (hlavně ne s kobercem, zvědavej pes taky udělá svoje :)) Nej na to je beton (pod sklo si dej hadr) někde v garáži.

A jak říkají ostatní... nalepit, na hrubo oříznout (třeba 2cm okraje), dát někam na sluníčko a pak teprv až to nebude běhavý (stačí půlden na slunci) to oříznout na čisto.

Hodně štěstí. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Reff21

to nechápu s tou jarovou vodou...??? to se musí jako nejdřív namoči - natřít tou vodou a pak teprve lepím nebo jak...??? dík za odpověď...taky o tom právě uvažuji...:nevim

Lepím s kámošem občas profi folie.Nejdřív okno(jakékoliv)očistit jarovou vodou kuchyňskou drátěnkou.Pak nastříkat folii tou samou jarovou vodou a znovu sklo(nebát se velkého množství),folii přiložit a plastovýma stěrkama od středu vyhánět vodu,nejdříve měkké stěrky,pak i tužší(používáme silikonové)pak oříznout lámacím nožem a znovu přitlačit stěrkou.Snad jsem pomohl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když jsem si lepil tu bílou fólii na zadní sklo, tak jsem to napřed nechal pořádně v létě nahřát na sluníčku a pak se s ní dobře dělalo, žádné bublinky, všechno šlo vyhladit a dotvarovat...Ořezal jsem ji tak za dvě hoďky a pohoda...

takže pokud budeš v garáži tak ten fén by byl dobrej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Atest se dodává i k fóliím které si koupíš, takže si ho můžeš nalepit sám, a pokud folie nedá na přední dveře a čelní sklo tak ani atest teoreticky nepotřebuje...Pokud jsem to dobře pochopil tak chce folie jen na zadek,takže si tam může dát i úplně zrcadlící folie nebo jiné barvy...A vyjde to o hodně levněji když si to udělá sám:super

[upravil dne 1/6/07 renm]

[upravil dne 1/6/07 renm]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...