Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Originalní Autoradio


Herry

Recommended Posts

Originály hrát můžou, jsou lisované, mají velmi dobrou odrazivoat. Ale malá vrstvička prachu na čočce může způsobit, že se čočka nezaostří přes ten prach na vypalovací CD, které má vždy nižší odrazivost leseru než lisovaný originál.

Je to to samé rádio, jako na mé přiložené fotce??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli je jiné, tak bych zkusil kouknout na netu, jestli podporuje vypalované CD. I když jsem neviděl žádnou věž, mechaniku, která by nepodporovala pálené audio CD a to byly hodně staré kousky.

K tomu číštění, já osobně dávám přednost rozebrání mechaniky a vyčištění fyzicky. Dají se koupit čistící CD (suché i mokré), ale já nikdy nenašel odvahu k použití. A nebo se dají koupit spreje se stlačeným vzduchem, má to hadičku, mohl by jsi ji tam strčit štěrbinou na CD a zkusit vyfoukat.

Ještě je jedna možnost která se mi stala na JVC věži zhruba po 10 letech. Vlivem přirozeného stárnutí (nabo špatného technologického výrobního postupu) prostě plastová čočka laseru oslepla. Ten plast zestárnul, projevovalo se to tak, že to hrálo hůř a hůř, ke konci jen originální CD a nakonec nepřehrála ano ty originály. Prostě čočka jakoby se zakalila a už nedokázala zaostřit na stopu CD. Pořád v tom cvaká, jak se pohybuje nahoru a dolů a nakonec napíše no disc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

manzelka ma 206 r.v. 2004 a ja ji normalne cd vypaluji.ale pouze rychlosti 4x a na cd verbatim. s ostatnima cd nemam dobre zkusenosti. jinak jsem se fakt nesetkal s tim aby takhle vypalene cd nejaky prehravac nevzal. na jinych znackach cd se me to ale stavalo normalne.takze uz nic jineho nepouzivam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja bych to shrnul: Zjistit si, zda tvoje radio podporuje CD-R (podle me musi). Vypalovat max. rychlosti 8 (nejlip radsi rychlosti 4). Vypalovat na kvalitní CD (Verbatim, docela dobrou zkusenost mam i s Imation). Dat si pozor, jestli ti vypalovaci program treba hudbu automaticky neprevadi do mp3 (nejlip v programu Nero dat kopirovat disk). Pohlidat si taky, jestli orig. CD nema nejakou ochranu proti kopirovani. Zkusit vycistit mechaniku radia (ja si koupil cistici CD za 150 Kc - namokro a super). Jestli nic z toho nepomuze, tak bych se na tvem miste poohlidnul budto po vrakacich po jinem radiu, nebo koupil neorigo Peugeot, ale dobrou znacku, nizsi radu a bude Ti prehravat vsechny CD i MP3 a bude hrat kvalitne (a odpadnou Ti problemy s odkodovanim).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

čistacie CD vždy nepomože,pretože pod tou čočkou je zrkadielko,ktore je zašpinené a k nemu za žiadne čistiace CD nedostane,ostavá to len rozobrať(magnetické závesy,tenke drotiky.....)a vyčistiť.Máme to odskušane na niekolkych vežách AIWA i autoradiach....vďaka kolegovy:super, ktory sa podujal na takuto "maličkosť" veď v servise pýtali kedysi a nebolo to tak dávno za výmenu CD mechaniky 2500korun:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chalani nikdy do autoradia cistiace CD nedavajte!!!!!!!!! neznasam. Pekne rozober autoradio a pouzi specialny pripravok na cistenie opitky ja osobne pouzivam v praci pripravok ktory zozenies v GM elektronic je to S-Konipa obshuje isopropanol a je 100%- spokpjnost. ale v tvojom pripade problem podla mna nebude v optike.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peto670

chalani nikdy do autoradia cistiace CD nedavajte!!!!!!!!! neznasam. Pekne rozober autoradio a pouzi specialny pripravok na cistenie opitky ja osobne pouzivam v praci pripravok ktory zozenies v GM elektronic je to S-Konipa obshuje isopropanol a je 100%- spokpjnost. ale v tvojom pripade problem podla mna nebude v optike.:roker

Tak tohle podepisuji. Není nad manuální práci.:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus si na zkousku treba v neru vytvorit audio cd z jedný mp3ky ... nebo proste z vic mp3jek, mas jistotu ze neni zadna ochrana musi to vzit... stara mechanika 6x rychlosti v kompu kera pamatuje vic jak 10let tak precte cd paleny i 48x.... do panasonic radia davam cd paleny taky 48x a bez problemu, pomalou rychlost zkus, ale spis udelej cd z nejakejch mp3 v tvym vypalovacim programu at mas jistotu...s tou ochranou... vzít by to určitě mělo, obyč pálený cd choděj i na mnohem starších rádiich..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...