Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Startování s vyšlápnutou spojkou


mares

Recommended Posts

Nejenom krátké jízdy se studeným motorem škodí, ale i startování s vyšlápnutou spojkou.U nových motorů to již není nutné a naopak to motoru škodí. Po častém startování s vyšlápnutou spojkou jsou ložiska hlučnější!

A co vy jak startujete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že se nový motory startují bez plynu, to je jasňačka. Ale že bez spojky... :myslim

To jako pak nastartují jak?? To zítra hned musím zkusit. :aut

PS: K tomuhle tématu bych měl eště jeden doplňující dotaz. Couváte s vyšláplou spojkou? Já jo, i když mi to moc dobře nedělá, ale vono to docela vadí a lepší, než něco za sebou sejmout.

Jinak mně docela překvapilo, jakýho mám robota. Na dvojku mi totiž můj Hatatitlá jezdí sám! :super

Když jedu totiž už moc pomalu, tak mi to nechcípne, ale auto se naopak samo rozjede a valí a valí, zastavit ho ani nemůžu... :o

Mi prodejce neřekl, že k němu není potřeba řidič. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když startuji s vyšlapnutou spojkou tak se ložisko nemuže ničit protože je převodovka vklidu a až když ji pustim se ložisko plynule roztočí a jede tzv s motorem. Tyto starty naopak šetří baterii, starter (nemusi vynaložit takovou silu a roztoči jen motor a ne motor s převodovkou) a dost často zabrání pruseru nastartování s zařazenym rych. stupňem.

A neřika, že při startu musí byt otevřene dveře aby mohl motor naskočit??? :D:D:D

Nesmite všemu věřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

když startuji s vyšlapnutou spojkou tak se ložisko nemuže ničit protože je převodovka vklidu a až když ji pustim se ložisko plynule roztočí a jede tzv s motorem. Tyto starty naopak šetří baterii, starter (nemusi vynaložit takovou silu a roztoči jen motor a ne motor s převodovkou) a dost často zabrání pruseru nastartování s zařazenym rych. stupňem.

A neřika, že při startu musí byt otevřene dveře aby mohl motor naskočit??? :D:D:D

Nesmite všemu věřit.

jj, přesně tak :super:super:super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

když startuji s vyšlapnutou spojkou tak se ložisko nemuže ničit protože je převodovka vklidu a až když ji pustim se ložisko plynule roztočí a jede tzv s motorem. Tyto starty naopak šetří baterii, starter (nemusi vynaložit takovou silu a roztoči jen motor a ne motor s převodovkou) a dost často zabrání pruseru nastartování s zařazenym rych. stupňem.

A neřika, že při startu musí byt otevřene dveře aby mohl motor naskočit??? :D:D:D

Nesmite všemu věřit.

toto je dvovod prečo štartujem zo spojkou aj moji synova musia preventivne zo spojkou lebo nedavno som poslal syna 15 nech zavre okna a pri parkovani davam rychlost , a nečkane otočil klučikom viac a motor bežal takže račej stale spojka :D:D:D:D:D

[upravil dne 22/5/07 ZILA]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky startuju s vyslapnutou spojkou, aut ktery pri startovani poskocily o metr dopredu uz jsem videl .. a to si myslim ze je daleko horsi pro starter a ostatni veci, kdyz omylem nastartujes se zarazenou rychlosti ...

BTW kdyz jsme u podobnho tema, kdyz parkujete, zatahujete vzdycky rucni brzdu, nebo se spolehate na zarazenou rychlost a s tim souvisi druha otazka, tuhle jsem prisel na to ( prijel jsem na trojku a zastavil jsem z kopecku cumakem dolu, vypnul motor, pustil spojku a brzdu a auto se zaclo rozjizdet ), ze kdyz necham zarazenou jinou rychlost nez prvni stupen, auto se zacne rozjizdet, vzdycky jak se prevali pist poposkoci, pak pomalinku popojizdi a kdyz se prevali dalsi pist tak zase poposkoci. Dela vam to taky ze auto neudrzi jina rychlost nez jednicka ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

....... tuhle jsem prisel na to ( prijel jsem na trojku a zastavil jsem z kopecku cumakem dolu, vypnul motor, pustil spojku a brzdu a auto se zaclo rozjizdet ), ze kdyz necham zarazenou jinou rychlost nez prvni stupen, auto se zacne rozjizdet, vzdycky jak se prevali pist poposkoci, pak pomalinku popojizdi a kdyz se prevali dalsi pist tak zase poposkoci. Dela vam to taky ze auto neudrzi jina rychlost nez jednicka ?

Dobrej objev.....:D, ale jako prča dobrý! Ani se takovému humoru nedivím, když čtu některé otázky. Apropó, taky se vám stává, že když otočíte klíčkem doprava, tak naskočí motor?? Máte to taky??:super :super:super:super:super

PS: Ferry, jestli to myslíš vážně, kolik ti je a kolikáté máš auto?

[upravil dne 23.5.07 Velickin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...