Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotreba u 406 - 1.8i/*%kW


Ulicnik77

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

tak mam za sebou prohlidku v Peugeotu, ani se neptejte kolik jsem platil. Vysledek: strohy - diagnostika je ok. asi moc slapete na plyn chlapce :roker ach jo. Mam za sebou prave cestu na slovensko a zpet. 500km. celou cestu plynula jizda dalnice a jednicky silnice. Jel jsem jako duchodce. Z kopce nohu centimetr nad plynem, max rychlost 110 km/hod. Pruherna spotreba dle pocitace 9,9 dle nadrze 9,4 l. TO me opet zklamalo :-( Nekde jsem ale slysel ze nektere 1,8 litrove motory od Peugeotu trpeli drobnou vyrobni vadickou a tou by meli byt prilis tesne pistni krouzky. Prej se to po 80 tisicich km mozna povoli. No teda??? Zajimalo by me co na tom je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím co k tomu dodat asi tam fakt bude něco špatně :myslim,zkusil jsi jít na emise? tam by se to muselo projevit.Na takovou spotřebu bych se nedostal ani kdybych chtěl leda že bych jezdil jen 1 ,2 stupeň.Jezím okolo 7L a žádnej louda nejsem spíš svižně předjíždím ,ale taky jsem se dostal na 9,5L ale to jsem jel jak prase pořád co to šlo na max.bez žádnýho šetření a ušetřil jsem na 250km asi 20 min a podruhé jsem jel svižně a o 2,5l míň,kdybych se loudal tak by to bylo asi i víc ale z toho pak bolí noha:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čauko prečítal som si to celé od začiatku podľa mňa nemáš dobrý pomer vzduchu a paliva, určite je tam moc benzínu ako keby to šlo na zapnutý sitič, zameral by som sa na emisie a ich zloženie podľa mňa tam bude pes zakopaný, rozdiel je ešte pod záťažou a bez záťaže, keď motor nemá plný výkon, navštívil by som nejakého odborníka na motory čo má diagnostiku, nie autorizovaný servis, podľa popisu si asi z Brna, mám tam nejaký kontakt, večer mi pošlú tel, a adresu tak sa potom ozvem

:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mirec.dk.406

čauko prečítal som si to celé od začiatku podľa mňa nemáš dobrý pomer vzduchu a paliva, určite je tam moc benzínu ako keby to šlo na zapnutý sitič, zameral by som sa na emisie a ich zloženie podľa mňa tam bude pes zakopaný, rozdiel je ešte pod záťažou a bez záťaže, keď motor nemá plný výkon, navštívil by som nejakého odborníka na motory čo má diagnostiku, nie autorizovaný servis, podľa popisu si asi z Brna, mám tam nejaký kontakt, večer mi pošlú tel, a adresu tak sa potom ozvem

:roker

To by měl ale i vysoké volnoběžné otáčky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cauky, takze

1) emise mam pry jako kdyby auto vyjelo z fabriky (taky mam najeto 27tisic)

2) volnobezne otacky jsou 750 - 1000 (podle toho jestli jede klima

takze nevim nevim. Bud budu zkouset snizovat treni v pistech - pokud je pravdiva ta teorie o uzkych pistnich krouzcich (cemuz moc neverim) a to but nejakym aditivem nebo tam soupnu nejaky super olej. Nebop teorie cislo 2 - mam pry zkusit prehrat SW ridici jednotky motoru. AMte s tim nekdo nejake zkusenosti? V pondeli mam jet za nejakym expertem do Benesova ktery mi to pretahne. Jaky mate zkusenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Původně zaslal: mirec.dk.406

čauko prečítal som si to celé od začiatku podľa mňa nemáš dobrý pomer vzduchu a paliva, určite je tam moc benzínu ako keby to šlo na zapnutý sitič, zameral by som sa na emisie a ich zloženie podľa mňa tam bude pes zakopaný, rozdiel je ešte pod záťažou a bez záťaže, keď motor nemá plný výkon, navštívil by som nejakého odborníka na motory čo má diagnostiku, nie autorizovaný servis, podľa popisu si asi z Brna, mám tam nejaký kontakt, večer mi pošlú tel, a adresu tak sa potom ozvem

:roker

Diky Mirku urcite mi dej vedet. Tonouci se stebla chyta :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tema pistnima krouzkama to nemusi bejt uplne blbost, nektery nakladaky sednou az po 60-100tkm- snizi se spotreba a ten motor jde jakoby lehcejc,pred lety jsem mel generalku tatra a ta po ubrani jakoby brzdila-moc tesny krouzky, to,ze pises ze ti to strasne zpomaluje kdyz uberes,a ty mas 27tkm,bez kvaltu to doufam nedela? ale ta spotreba je hrozna :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no najdi nejakyho dobryho mechose na peugeot at to omrkne a zmeri tlaky jestli je tak tesnej-zas by to melo pekne tahat. co svicky,nejaky supr by taky mohli trochu pomoct. ty aditiva do oleje jsou podvod,skoda penez! no zkus to s nekym porovnat(projet se) kdo ma stejny auto,at vidis nejakej rozdil. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm tak posun. Prumerna sporteba po meste mi zacala pomalu klesat. Ted jsem na 9 litrech po meste. Jenze nevim jestli ej to tim novym SW, nebo tabletkou kterou jsem dostal od kamarada do nadrze. JE to nejaky pripravek, stoji to asi 80 kc a do plne nadrze se da jen pulka. Cena na celou nadrz (skoro 70 litru) je tedy 40 kc ale brutalne mi pak stoupnul vykon. Jezdim na Shell 95 a vykon mam ted vetsi nez kdybych tankoval Shell V-Power. Takze se to urcite vyplati. U techto tabletek uz zustanu :-) :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ulicnik77

Hmmm tak posun. Prumerna sporteba po meste mi zacala pomalu klesat. Ted jsem na 9 litrech po meste. Jenze nevim jestli ej to tim novym SW, nebo tabletkou kterou jsem dostal od kamarada do nadrze. JE to nejaky pripravek, stoji to asi 80 kc a do plne nadrze se da jen pulka. Cena na celou nadrz (skoro 70 litru) je tedy 40 kc ale brutalne mi pak stoupnul vykon. Jezdim na Shell 95 a vykon mam ted vetsi nez kdybych tankoval Shell V-Power. Takze se to urcite vyplati. U techto tabletek uz zustanu :-) :mad:

Bylo to jednou v novinách. Ale že bych věřil nějaké pilulce, kterou dám do nádrže a zvedne se mi výkon a sníží spotřeba. Tak na to mám svůj logický názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek :papa

Jak jsem těď pročítal tvůj problém:cool:, tak mě zarazilo že i při zařazené rychlosti a bez plynu ti PC ukazuje 3,2l :myslim, což by měla být 0 litru, protože bez zmáčknuteho plynového pedálu probíha deakcelerace a paliva by do motoru neměla jít ani kapka:aut a to cca do 1 600 ot/min pak začné sám přidávat palivo.

Proto se nevyplácí z kopce dávat neutrál pak je spotřeba cca 0,7-1 litr/ hod.

Dále mě napadla převodovka, není nějak hlučná, nepřidiráse?

A co to jsou za pilulky:o, na zvýšení oktanového čísla? Jak se jmenují a kde se dají sehnat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo , 1.8 16V je na spotřebu šílenej motor, mam ho já v sedanu a kámoš v kombíku, já při stylu důchodce se nedostanu po 9 na sto, podotýkam že to je styl jízdy kdy mě předjíždí kdejaka š. 120, při úplně normálním ježdění mám mimo město spotřebu kolem 10,5 na sto a pokud se na to trochu šlape tak to radši ani nepočítám. A kamarád v kombíku má stabilní průměr kolem 11.5 na sto. Tenhle motor je prostě pro 406 hodně slabej a je to znát na spotřebě.

Zajímalo by mě kde soudruzi ve francii udělaly chybu že auto s 1.8 benzínem neni schopné jezdit do 8 litrů, jak je to obvyklé u jiných značek. A to nemluvim že s tímto motorem to je problém předject i fabii HTP. 406 je jinak super auto, ale s tímle motorem je to prostě tragedie........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věřim tomu že někdo jezdí pod 8 ale řek bych že je to vyjímka.

Vlastním ještě citroen Xsara combi s motorem 2.0 16V (ten samej¨co se dával taky do 406) a tam mam dlouhodobou spotřebu podle počítače 7.4 . A to s xsarou jezdim hodně svižně. Takže v mojí noze to asi nebude....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...