Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Něco klepe u předního kola


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Když jedu po kostkách tak mi něco ostře klepe u pravého předního kola, už jsem proklepnul kde co, podběh, nárazník, plastový kryt tlumiče, už nevim co by to mohlo být, dnes jsem naložil mladyho a jezdil s ním po kostkách, je to na 100% od předního kola, je to takový ostrý zvuk jako když klepe tvrdý plast, myslel jsem že to dělá poklička na litym kole, vyndal jsem ji a nic, pokud bouchám do kola tak se dost klepou destičky a je to dost slyšet, mohlo by to být ono ale nevim. Je klepání a rámusení brzdových destiček normální?

Už mi to klepání se všeho vepředu leze na nervy:(

[upravil dne 21/5/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Je klepání a rámusení brzdových destiček normální?

[upravil dne 21/5/07 Radek Hurvajz]

A zkusil jsi jet s mírně přišlápnutou brzdou, aby se destičky přivřely?? IMHO to nebudou, bo zase takovou vůli nemají, aby se tam na nerovnostech slyšitelně mrskaly. A co gumy horního uložení tlumiče, ne matka, ale guma, pak tam pendluje tyč tlumiče ve vůli.

OT: Jednou mi takhle něco vrzalo na škodovce (známé vrzání, když se uvolnilo zadní kolo na kuželu), jeli jsme s manželkou mezi domy, já jí řekl, ať si stáhne okénko a poslouchá odkud to jde (myšleno zepředu - zezadu). Chvíli poslouchala a nakonec to přesně identifikovala - "z venku" :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Je klepání a rámusení brzdových destiček normální?

[upravil dne 21/5/07 Radek Hurvajz]

A zkusil jsi jet s mírně přišlápnutou brzdou, aby se destičky přivřely?? IMHO to nebudou, bo zase takovou vůli nemají, aby se tam na nerovnostech slyšitelně mrskaly. A co gumy horního uložení tlumiče, ne matka, ale guma, pak tam pendluje tyč tlumiče ve vůli.

OT: Jednou mi takhle něco vrzalo na škodovce (známé vrzání, když se uvolnilo zadní kolo na kuželu), jeli jsme s manželkou mezi domy, já jí řekl, ať si stáhne okénko a poslouchá odkud to jde (myšleno zepředu - zezadu). Chvíli poslouchala a nakonec to přesně identifikovala - "z venku" :myslim

:D S manželkou mám stejný zkušenosti, proto se mnou jel mladej, na ten tlumič kouknu. Jinak přibrždovat jsem zkoušel, je možný že to častečně ustalo ale právě nevim jestli to bylo vlivem přivření destiček nebo zpomalením auta

[upravil dne 22/5/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PŘEMA

A zkoušel jsi kosti stabilizátoru? Jo a s těma destičkama co píšou kolegové to taky může být pravda....

Tyčky stabilizátoru jsou měněný před asi 3000km. Ten zvuk připomíná klepání tvrdýho plastu, takový ostrý, ale kovový zvuk to není

[upravil dne 16/6/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v servisu na zvedáku se odstranila vůle v táhle řazení které klepalo, ale bohužel tím to nebylo protože to klepe vesele dál.

Jinak jsem zjistil že na tyčkách stabilizátorů jsou uplně rozpadlé spodní prachovky, jsou totalně zpuchřelé. Tyčky byli měněny začátkem září 2006 a je na nich najeto asi 4000km. Řeším reklamaci, příští týden výměna za nové a servis si tyhle vyreklamuje. To je mazec:(

[upravil dne 24/5/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Tak v servisu na zvedáku se odstranila vůle v táhle řazení které klepalo, ale bohužel tím to nebylo protože to klepe vesele dál.

Jinak jsem zjistil že na tyčkách stabilizátorů jsou uplně rozpadlé spodní prachovky, jsou totalně zpuchřelé. Tyčky byli měněny začátkem září 2006 a je na nich najeto asi 4000km. Řeším reklamaci, příští týden výměna za nové a servis si tyhle vyreklamuje. To je mazec:(

[upravil dne 24/5/07 Radek Hurvajz]

Tak to je mazec aby kosti vydrželi 4000 km:bojim to bych s tím servisem rychle vyběhl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: Jogin

Cus nevim ale asi mam problem podobny tvymu, kdyz jedu tak se me od pravy casti predni napravy oziva uplne to samy, tvrdej umelohmotny klepavy zvuk, a je to i pri malych nerovnostech, tak taky nevim cim to je :myslim

No tak to je divny, že by Pažouti měli v pravym předku nějaký klepadlo. Když na něco přijdu dám sem vědět, pořád nic, už jsem proklepnul snad všechno.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...