Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

repro do 206


Branislav

Recommended Posts

ja maam Sony XS-F1735 a Sony CDX-GT616U a otaazka k tomu...

je to rozdiel ak napojim repraa do autoradia cez jeho zadne chinch vystupy alebo cez hlavny vystup nazvem to adapterom, fotka tu:

hm? chape to niekto, ako myslim? :D

ci mi daa lepsi zvuk ak to napojim cez chinch a nie priamo cez ten "adapter".... :aut

post-0-14109596196813_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

buga člověče, repráky nemůžeš připojit k RCA výstupu (cinche). Ten slouží k připojení zesilovače - tzn. je tam signál nezesílený v nízké úrovni (kolem 2V).

Repráky připojuješ na ISO konektor (viz tvůj obrázek), tam je signál už zesílený.

Teda pokud sem pochopil tvůj dotaz správně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

hele ten husi krk se kterym mel tanagy problem se z auta vubec nevytahuje, je proste konektor, musis ho to chytit uplne u auta a otocit s tim nahoru, sam se vytahne, a pak se sam zajisti, dve ruzny kabelaze jedna od radia po husi krk, a pak od husiho krku po reprak, dal ale nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yves : Jo, ja sem ten "husi krk" rozebral - staci otocit a povytahnout, ale neprisel sem na to jak tama protahnout dalsi kabely pro repraky (rozumej nove, silnejsi kabely pro repraky). Napadlo me to ve vrchni casi provrtat a vrdo tama prostrcit kabel - ale to by byl dost brutalni zasah a nechtel sem to delat nasilu.

A k te vyhybce - podle me tam vyhybka neni, protoze na vyskovym repracku byl napajeny kondik s odporem (tzn., ze se snazili udelat primitivni horni propust primo na vyskovym repraku. viz - http://tomas-tnt.webz.cz/Images/vyskyorigo.jpg)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yves : kontakty z "husiho krku" sem nevytahoval. Chtel jsem tim konektorem protahnout nove kabely na repraky - coz sem nakonec vzdal a repraky zapojil na puvodni kabelaz. Co si tak vzpominam, tak v tom konektoru "husi krk" bylo par volnych pozic, tak by to slo udelat tak, zebych si sehnal originalni kovove plisky (kontakty) a pridal je do neobsazenych pozic - ale jak rikam ... byla by to velka drbacka - pokud bych obe strany toho kusiho krku nevytahl z objimek (ze dveri a z kabiny).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím další autohifíky z řad 200švestkařů. doplním jen pár rad či informací k článkům výše uvedených. ten kdo si tam dával ty helixy . fajn volba za tyhle penízky ale počkej až to pořádně vytlumíš braxem nebo něčím podobným je toho spousta ;-) zvuk se znovu změní o 100% to "tlumení (molitan)", který tam je je na ho... a v tvém případě je na nic tahat nové kabely k repro když to stejně budeš pájet na ty žilky co jsou u isa má to smysl u zesíku ale tady si myslím, že to je zbytečnost. jo a ještě kdyby se to někomu hodilo tak snaha protáhnout jakýkoli kabel tím husím krkem je marná. tam se to prostě nevejde alespon mě se to nepodařilo, ale v pohodě se tam dostanete prostupkou co je pod palubovkou a do dveří vede taky dirka ;-) a na toho člověka co to tam dával bych měl dotaz. když jsi tu vyhybku přidělal na tu výztuhu dveří. jde ti stáhnout okýnko?

ted k tomu kdo si chce dávat repro do zadních dveří. problém je v tom že, pokud nemáš už natažený origo kabely tak se tam "nedostaneš" samozřejmě, že se to dá řešit třeba proražením pár pinu na tý zástrče od husýho krku co tam je nebo navrtat díru do dveří ale to jsou všechno dle mého názoru prasácký řešení. pak je tu další problém v tom, že se mi ani žádnýmu 206kařovi co znám nepodařilo sundat ten plast ze středního sloupku a to je taky jeden z mála problémů při tahání napájecího kabelu k zesíku jinak ale celá cesta napájecího kabelu je v pohodě. proto bych volil cestu menšího odporu a to ve formě oválů do plata. posílý to basy i výšky a myslím že i celý systém k vaší spokojenosti. samozřejmě, že někdo bude chtít zachovat celej kufr protože opravdu není moc velkej :-( ale moje rada zní lepší ovály než 13ky dozadu.

uff to bylo vyčerpávající jinak když by jste potřebovali poradit nebo nějaký foto tak napište no a když bych vám nedokázal poradit nebo by jste nechtěli radu ode mě tak tady jsou velice vstřícní a je tam spousta zajmavýho materíálu k pročtení http://autohificlub.cz/forum/ autohifi zdar :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a ještě jedna věc to jak strkáte ty vejškáče do toho budníku u zrcátka je hrozná škoda protože ten vejškáč (když už máte komponentní repro) je nejlepší si natočit na sebe pak se zvuk taky hodně změní ale to si budete muset vyzkoušet samy at tady nechrlím jen samý moudra ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zdravíčko,

řeším právě taky výměnu původních repráků v 206ce za něco lepšího a na výběr mám tyto:

Helix Dark Blue 62.1

http://www.ahifi.cz/reproduktory/helix-dark-blue-62-1.html

nebo potom můžu trochu připlatit a koupit tyhle:

Helix E 136 Esprit

http://www.ahifi.cz/reproduktory/helix-e-136-esprit.html

Které byste doporučili? Díky za tip. :):papa

edit: ještě doplním, že to bude zatím honit originál rádio RD3.

[upravil dne 4/12/07 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, člověče - jestlis nepřekombinoval

Kdybys Ty HertzDSK hodil do předchozího výběru, tak ti písnu ať je rovnou vyřadíš. Poslední dobou sem o nich neslyšel nic pěknýho (prý základní řada od Hertzu. Basy zvládá, středy taky, ale hlavní problém je ve výškovým repráčku - má 1,5cm a plastovou membránu.) Prý na taneční a ducduc muziku je to dostačující, ale pokud prý poslouchám rock, tak určitě nedoporučují.

U helixu je podobnej středobas a 2,5cm hedvábný výškáč - což už by mělo jít pouhým uchem znát. Jo a Helixy se svýma 50W RMS sou fakt určený především na rádia, kdežto HertzDSK (80W RMS) už počítaj i ze zesilovačem.

Ale na druhou stranu - sám sem ty Hertzy vživotě neslyšel, takže s Helixama nemůžu porovnat. Přeju šťastnou ruku

[upravil dne 6.12.07 tanagy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, nebudu ti vrtat červíky do hlavy, jak sem psal - mám ty informace jen vyčtené, naživo sem ty Hertzy neslyšel a je to značka, která nic vyloženě špatnýho do světa nepustí, takže vpodohě.

Budeš aj tlumit dveře, nebo zatím jen vyměníš stávající repráky za nová kompa? Já bych se rád pustil do tlumení dveří najaro (zatim na to není jaxi počasí :D).

Kabeláž asi taky nemá cenu měnit (pokud to nepojede na zesilovači), takže budeš mít výměnu zachvilku hotovou - dyžtak jukni na mý stránky je tam o tom krátký článeček a pár rad. No, dnes sem zase o něco chytřejší a vyhybku bych dal jinak než sem ji dal minule (ale to souvisí s tlumením dveří, do kterého sem se minulý rok nechtěl pouštět).

Tak ať ti to hraje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ták, jedny dveře už skoro hotový. :) Ten článek u tebe na webu byl velmi poučný, četl jsem to minulý týden. :papa Co se týče kvality zpracování těch HERTZů, tak jak basáky, tak i výškáče vypadají velmi slušně, tak uvidíme, jak to bude hrát. Největší problém, se kterým se teď se*u je zjistit, jak je polarita signálu z rádia, jestli je plus zelenej, nebo růžovej. Nemám vytahováky na rádio, abych se koukl dozadu. :nevim Ikdyž ono je to vlastně fuk, hlavně zapojit oba stejně. Bez referenčního zdroje zvuku protifázi ušima stejně nepoznáš. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem se s tim měřil - mám to myslim na té stránce--mmnt

Jo, je to jen na tom jednom obrázku -> možná to ještě dopíšu do textu (lepčí do tabulky), ať to je uplně jasné.

Takže

(+) středobasu je ZELENÝ

(-) středobasu je ŽLUTÝ (nebo nažloutlý)

(+) výškového je HNĚDÝ

(-) výškového je RŮŽOVÝ (nebo nafialovělý)

S tou protifází to není tak jednoznačný. Pokud je zapojíš naopak, tak se bude membrána vychylovat opačným směrem, než by měla (takže místo funění bude nasávat) - tolik teorie. Taky se mi jednou podařilo je přepólovat a myslim, že sem uchem rozdíl moc nepoznal -> to by chtělo experiment, na který nemám náladu a čas :D

[upravil dne 6.12.07 tanagy]

post-0-1410959730979_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mém případě je jinak jak schéma zapojení (každý reprák má svsvojí vlastní propust) i barvy (mám tam jenom růžovou a zelenou pro oba repráky), ale už jsem si s tím poradil. Podle kontrolního poslechu na všechny čtyři dveře jsem se s tou fází asi trefil, přesně to budu vědět, až vytáhnu rádio a kouknu na konektor.

No, a co se zvukového projevu týče, je to velká změna. :) Když jsem zkusil tuc-tuc muziku s nastavením, na které jsem zvyklej, tak mně to málem vyhnalo z auta :D a když jsem zkoušel Krysaře, tak jsem byl příjemně překvapenej, že Landa konečně začal pořádně vyslovovat. :D Jinak jsou ty repra příjemně neutrální - rozhodně to není dunivě přebasovaný (z původních basů na +7 mám staženo na +3 a je to akorát :)), jen jsem musel díky mnoem konkrétnějším výškám snížit nastavení z +5 na nulu! :) Ale hraje to parádně. Teď mně akorát štve, že budu muset něco udělat se zadním párem dveří, neb mi teď ty šumítka tam ku*ví poslech, a to dost markantně. Zvláštní, že před výměnou předních to tolik znát nebylo... čím to je... :myslim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...