Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Barva + lak


Vopičí

Recommended Posts

Zdravím všechny,

zajímalo by mě, jak je možný, že když si koupím metalickou barvu a lak a nastříkám to na odmaštěnej hladkej plech nebo plast, stejně se to nakonec vůbec neleskne (prostě se v tom nevidím). Ale když tu barvu a lak nastříkaj v lakovně, je to jak zrcadlo (vidím se v tom). To je takovej rozdíl v tom, že oni to stříkaj pistolí a já ne??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v tom je velkej rozdíl. Pistole ti dokáže stříkat jemněji. Na kvalitnější pistoli si můžeš zvolit množštví barvy a tlak. Tudíž můžež barvu nanášet pomaleji a tím si tam nenaděláš žádné kazy (kapky, stejkání barvy, apod jako u spreje). Více ti uřčitě řeknou někde, kde plnějí ty spreje anebo někde v lakovně.

Ahoj :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, teď to řeším taky. Asi na "popátý" se mi podařilo konečně prasklej lak kapoty přestříkat tak, že tam nejsou žádný velký nerovnosti, bordel apod. Samo že tam, kde jsem to stříkal je to celkem pěkný, ale okolo, jak se zachytil ten "barevnej prach" tak je to hrubý a matný. Takže to musím nechat tak týden pořádně celý vytvrdnout a příští víkend mě čeká rozleštění ... To bude záhul :aut Stejně to bude nakonec hnusný, ale to už neřeším. Lepší než prasklej lak až na plech:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dělal zhruba takto:

1) nalakovat místo

2) lehce ošmirglovat pod vodou 1200 i s trochou okolního bezbarvýho laku

3) přestříknout bezbarvým lakem

4) nechat uschnout na slunku pokud možno a pak "NuFinishem" krásně leštit

Může pak nastat ale ta moje situace, že sem se tomu místo tolik věnoval že zas zbytek vypadá staře :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Rozbrousíš tu lakovanou část a okolí smirkem (zrnitost P1500-2000) pod vodou (ne moc, aby ses neprobrousil na základ) a pak to prostě vezmeš leštěnkou, dokud neni lesk jako blesk ;)

Ahaaa, takže ono se to pak brousí, když je to nalakovaný.

Já brousil velice lehce (jen párkrát přejel) 1200šmirglem pod vodou po nabarvení, ale po nalakování néé.

Dík moc, seženu ten velice jemnej šmirgl a o víkendu na to vlítnu.....ještě jednou dík za pomoc:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Já to dělal zhruba takto:

1) nalakovat místo

2) lehce ošmirglovat pod vodou 1200 i s trochou okolního bezbarvýho laku

3) přestříknout bezbarvým lakem

4) nechat uschnout na slunku pokud možno a pak "NuFinishem" krásně leštit

Může pak nastat ale ta moje situace, že sem se tomu místo tolik věnoval že zas zbytek vypadá staře :)

Tak toho starýho vzhledu se u mýho 16ti letýho Pažíka moc nebojim, ale bylo by super vrátit mu zašlej lesk :D

Ale už konečne vim, jak je možný, že se to ostatním leskne a mě nee:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...