Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Převodka řízení 405/505/605/BX - už jste ji měli rozebranou?


Marcel505

Recommended Posts

Už jsme tu jednou něco podobného řešili, pak mi přišel odkaz na toto:

http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2006012501

Z toho je to jasné, ale není mi jasné, proč na té hřídeli jsou jen tři gumičky (kroužky), když je tam místo i na čtvrtý!

Protože já teď převodku rozebral a já tam mám i ten čtvrtý!

Neměl někdo z Vás takovou převodku řízení už rozebranou???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Podle čeho soudíš, že to je stejné pro Peugeoty, konkrétněpro 605ku?? V textu je psáno o BX, ev. Xantii, ale 605ka byla shodná s XM. Ta sada by mně zajímala. Pokud ten díl je shodnej s Peugeotama. Navíc 605ka má proměnný účinek, tedy u trubku víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Podle čeho soudíš, že to je stejné pro Peugeoty, konkrétněpro 605ku?? V textu je psáno o BX, ev. Xantii, ale 605ka byla shodná s XM. Ta sada by mně zajímala. Pokud ten díl je shodnej s Peugeotama. Navíc 605ka má proměnný účinek, tedy u trubku víc.

Tak pro Peugeoty to shodné je, pro 405 (starý model) a 505 (nový model) určitě. Já tu sadu na 505 užil v pohodě (až na to gufero).

No a pro 605 - tak to jsem asi zachyboval a narovinu říkám, že to nemám potvrzené. Prostě jsem si myslel, že to bude totéž (a nebo že se někdo s 605 ozve - což se právě teď stalo).

Ta sada - mě na 505 šla, ale jak říkám, ty těsnící kroužky dali jen tři (pro BX se používají 3, pro 505 4, nevím proč). A to gufero se muselo sehnat jiný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

No a pro 605 - tak to jsem asi zachyboval a narovinu říkám, že to nemám potvrzené. Prostě jsem si myslel, že to bude totéž (a nebo že se někdo s 605 ozve - což se právě teď stalo).

Ta sada - mě na 505 šla, ale jak říkám, ty těsnící kroužky dali jen tři (pro BX se používají 3, pro 505 4, nevím proč). A to gufero se muselo sehnat jiný.

Já se ptal jen ze zvědavosti, protože ho možná budu potřebovat, né, že bych tě chtěl opravovat. Taky si myslím (i když je možné všechno), že není důvod, aby dělali víc rozměrů. IMHO ty síly potřebné pro ovládání řízení jsou podobné bez ohledu na rozměr a tvar auta, možná bude silnější servoválec, ale ty ovladací ventily by stačily. Kde se tedy ta sada dá sehnat??? A cena je těch cca 650,-? Píšeš, že neseděl počet O-kroužků a že si musel sehnat nové gufero. To tam bylo jiné, nebo nebylo?? Jestli to chápu, měla by ta sada obsahovat vše, tedy těsnící O-kroužky (asi o jeden míň), obě (horní a dolní) gufera a ten horní plast.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Já se ptal jen ze zvědavosti, protože ho možná budu potřebovat, né, že bych tě chtěl opravovat. Taky si myslím (i když je možné všechno), že není důvod, aby dělali víc rozměrů. IMHO ty síly potřebné pro ovládání řízení jsou podobné bez ohledu na rozměr a tvar auta, možná bude silnější servoválec, ale ty ovladací ventily by stačily. Kde se tedy ta sada dá sehnat??? A cena je těch cca 650,-? Píšeš, že neseděl počet O-kroužků a že si musel sehnat nové gufero. To tam bylo jiné, nebo nebylo?? Jestli to chápu, měla by ta sada obsahovat vše, tedy těsnící O-kroužky (asi o jeden míň), obě (horní a dolní) gufera a ten horní plast.

No jestli to jde na 605 nevím. Ale tu sadu koupíš v prodejně na Citroeny, kdyžtak ti pošlu kod té opravné sady, aby se to našlo rychle. Stála mě 780 Kč (Autoport Citroen Praha). V tý sadě jsou 3 o-kroužky (jsou to kroužky ze spec.plastu) a já mám na hřídeli 4 kroužky, tak jsem nechal jeden starý. Nesedělo mi horní gufero, protože tam dávají na průměr osičky 20, a já mám osičku 22 tak jsem sehnal jiné gufero za 90 Kč (spec. dvojbřitté).

No ale byl to boj, asi dvakrát jsem to měl rozebrané než jsem to složil, takže ti s tím pak klidně poradím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...