Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Snížení výkonu motoru 307SW 2.0HDI


Guest Tomyc

Recommended Posts

Už delší dobu pozoruju podivný problém. Každých cca. 500-700km se při zastavení třeba na křižovatce se uvnitř objeví docela nepříjemný zápach a zároveň auto přestává táhnout v v otáčkách do 2000. Pokud jedu např. na trojku 1500ot a přidám plyn nejprve se motor přidusí a teprve po chvilce začne auto zrychlovat. Při vyšších otáčkách se nic podobného neděje. Tato závada pak trvá cca 30-50km a pak je zase klid. A vždy je doprovázena zápachem v kabině. Napadá mě jestli to nějak nemůže souviset s čištěním FAP. Nevíte někdo kde by mohla být chyba? V souvislosti s tím jsem chtěl zkontrolovat množství aditivu pro FAP ale nejde mi odklopit sedačka. Máte nějaké řečení jak sedačku vyndat s rozbitým mechanismem odklápění s pokud možno co nejmenším poškozením? Návrh použít flexu je dost drastický :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma to najeto asi 93tis ale koupil jsem to v bazaru tak to ma urcite vic. Je to r.v.2003. Ten zapach je jo kdyz se pali nejaky plast nebo tak neco tezko se to prirovnama. Ale venku nic citit neni. Vzdycky to vlitne dovnitr z ventilatoru jen na chvilku po zastaveni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak problém trvá a nikdo neví. Ještě mě napadla jedna věc. Někdo tady psal že když netěsní EGR ventil motor jde špatně v malých otáčkách což je vlastně můj případ. Jestli jsem to dobře pochopil tak při čištění FAP se zvýší teplota spálených plynů. Nemůže ta závada být třeba tím že EGR ventil při té vyšší teplotě špatně funguje a proto motor v malých otáčkách netáhne? Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak mě to dělá taky akorát v intervalu zhruba 1000-1500km,v otáčkách do 2000 to nemá tah,cuká,prostě nejede,při stání a postupným přidáváním otáček při 1500ot to začne škubat postupně pořád přidávám na plynovém pedálu, chvíli otáčky nestoupají a pořád se třepe motor a za moment jakoby zaplo turbo a otáčky vystřelí nahoru,zklidní se chod motoru.Zítra jedu na diagnostiku tak napíšu jestli něco najdem.Jen doufám že to zítra ještě bude dělat aby to viděl v akci :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...