Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdovy kotouc


Butch

Recommended Posts

Zdravim, mam dneska zase den. Jedu takhle do brna a z niceho nic mi pri pribrzeni zacalo kneco klepat. Po prijezdu do nejblizi kryte garaze jsem sundal kolo a ejhle Prasknuty kotouc. Rad bych jenom znal duvod proc by tomu tak mohlo byt. Ze me ceka vymena kotoucu a desticek s tim jsem se uz smiril, ale jedna otazka je vecna PROC :o:o:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest bonifác

gvg:kotouče na 309-tku maj tuším tlouš?ku 10mm a když sem si je chtěl nechat u automechanika srazit,tak říkal že by to musel udělat asi o milimetr,že to je moc,že za to neručí a že si mám radši koupit nové.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdové kotouče už jsem viděl prasklé různě. I radiálně - od středu kolmo až na okraj, i utržené od středu na ty dva díly (ten byl ale hodně zrezlý, takže spíš nejdřív urezl), i kotouč s vnitřním chlazením s probořenou plochou...

Jestli někdo víte min. tlouš?ky kotoučů, tak to sem kdyžtak napište, já to z hlavy nevím, každopádně u 309-ky to bude min. 8mm, méně určitě ne. Ale už jsem taky koupil auto, kde byly \"žiletky\" o tl. cca 3 mm, a destičky až na kov - nechápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u 405 je to asi takhle:

Přední brzdy

Průměr kotouče: 266,0 mm

Tlouš?ka kotouče:

Nový:

Plný kotouč: 10,0 mm

Kotouč s větráním: 20,4 mm

Minimální tlouš?ka:

Plný kotouč: 9,0 mm

Kotouč větraný: 18,0 mm

Maximální nerovnost kotouče: 0,07 mm

Minimální tlouš?ka brzdové destičky: 2,0 mm

Zadní bubnové brzdy

Vnitřní průměr:

Nový: 228,6 mm

Maximální průměr po opracování: 229,6 mm

Minimální tlouš?ka obložení brzdové čelisti: 1,0 mm

Zadní kotoučové brzdy

Průměr kotouče: 247,0 mm

Tlouš?ka kotouče:

Nový: 8,0 mm

Minimální tlouš?ka: 6,0 mm

Maximální nerovnost kotouče: 0,07 mm

Minimální tlouš?ka brzdové destičky: 2,0 mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to rovnou vymenil. Nove kotouce me vysli na 1400 (plne) Ferodo za auto-brzdy a desticky vysli na 800. Kotouc byl prasknuty od stredu k vnejsi strane na jednom miste. Kdybych ale pokracoval v brzdeni predpokladam ze by se driv ci pozdejc rozletel upne. Kotouc byl uz znacne opotrebovany a mel znacne vlnitou brzdici plochu. Vymenu jsem zvladl za nekolik minut a je to v cajku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tem kotoucum: Ma cenu kdyz se rozhodnu pro nove koupit rovnou vrtane? - jsou lepsi jen pro to ze se lip chladi nebo taky vic vydrzi atd.? Proste jestli se to za ty prachy navic od obyc vyplati.

A pasnou ty vrtany kotouce (autobenex je myslim uvadi jako moznost k 1.6motoru na mou 1.4ku? - myslim tloustku, abych tam to kolo pak nasrouboval.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrtané ne! Pokud chceš něco lepšího, tak ber ty drážkované, nebo jestli trváš na dírách, tak vem takové, ve kterých jsou ty díry odlité při výrobě. Pokud totiž někdo vezme normální kotouč a vyvrtá do něj díry, tak tím oslabí materiál toho kotouče, okolo těch děr při vrtání vzniknou miniaturní prasklinky a pak se ten kotouč časem může roztrhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mám zkušenost tak jsou supr kotouče od autoprimy QH, jsou jak děrovaný i drážkovaný. Pořídil jsem je kvůli tomu že sériový se mi hned zkroutily i když jsem je zajížděl asi 500km. Tyhle QH byly rovný i po 2 hodinový návštěvě na okruhu, a že se z nich kouřilo...:DDesky jsem dal závodní od Fri-Techu a brzdilo to opravdu hodně dobře a hlavně to nevadlo, ale výdrž tak 15tis km a cena dvounásobná. Ale já s tim blbnul na různých akcích, okruhy, vrchy a tak. Při normální jízdě bych typnul tak 30tis km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...