Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Je tu nějakej Síbíčkář?


Roman

Recommended Posts

Čau lidi,čím častěji jsem na těchto stránkách,tím víc si na mně bude mastit kapsu telecom...Mám dotaz,neprovozuje tady někdo tzv. CB stanici? Přirovnal bych to k dnešní mobilománii,i když na síbíčku to bylo levnější...Dejte vědět,oprášil bych techniku.Čau Fido

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CB pouzivam uz tri roky ale ne pro levne spojeni ale jako zdroj informaci, v praze (taky v brne a ostrave a Budejovicich) vysila RITA (regionalni informacni a tiskova agentura) takze presne vim kde jsou radary a kde jaka zacpa. Rozhodne doporucuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau lidi,takže pro voštíka:stanička stojí cca 2.500,- a výše+anténa cca 600,- (ale nevím aktuální ceny,todle bylo skoro před 8-9 rokama).a kde že se s.... na pásmo taxikáři?®e by Litoměřicko?Nebo někde jinde?A jinak pro znalé,vlastním Formelu,Rallye a osobní zbraň-ručku High-Tec.A na střeše pozoun-1/2vlnný dipól(čili pětimetrové hovado...).A býval jsem na známém kanále 62. Fido

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Do auta se dá sehnat starší CB stanice i s anténou za 1500 - 2000,-. Jinak co se týká těch taxikářů, tak ty jsou na CB skoro v každým větším městě.V Praze jsou třeba na 26.kanále. Na CB nepotřebuješ žádný povolení nebo zkoušky, takže ti to bez řečí prodaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, hodte sem nekdo nejaky info, co by mi to prineslo v aute.... A jestli je rozdil v typech nebo staci koupit jakykoliv CBcko... Taky bych treba uvazoval... :D

Antena je asi hodne dulezita, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se CBčkem jsem dělal dost dlouho a vystřídal jsem mnoho "materiálu" či HW...anténa je Ondro určitě nejdůležitější,ale záleží i na kvalitě příjmačë/vysílače...Vždycky v tomto ohledu bylo super pracovat se stanicí President Lincoln.Ovšem ta nikdy nebyla u nás homologována pro provoz!měla více než povolených 40 kanálů FM modulace a taky vyšší výkon!Z toho vyplývá že zesilovače povolené nejsou!!!Ale používají se.Hodně to používají taxikáři a kamioňáci...hlásají policajty s radarama,a stav na silnicích!Hodně lidem to zachránilo i život!Třeba v některých místech na tom pracují i hasiči!provoz je skoro zadarmo,akorát,že Tě slyší hodně daleko.Já bydlím nedaloko Opavy a dalo se při ideálních podmínkách dostat až na kopřivnici,Vsetín,Ostrava a to je všechno dokonce přes kopec!V létě šly dobře i DX do Ruska! to byla legrace..Ti tam taky smažili i 100/200W ap.! to už se většinou řešilo elektronkama! Přeci jen je to VF i když je to v pásmu 27Mhz..Ideální byly různé závody na počet spojení,navigace na setkání (ideální na sraz) ap. Blbé je že časem se na to přihrnuli lidi,kteří nebyli schopni dodržovat určité chováni na pásmu ap. a lidi ,kteří měli přeladěné stanice tak že dělali "bordel" na několika kanálech v okolí,dle síly signálu :-((( Tak jsem s tím nějak zkončil,ale na střeše kromě bezdrátu,satelitu a antén pořád vyčnívá 1/2 anténa,mkterá se mi nejvíce osvědčila!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele chlapi, taky bych o takovy masince uvazoval (jinak o Masince neuvazuju :) mam radsi zensky). Az byste nekdo neco shanel, tak se ozvete, at neudelam nejakou kravinu. Mimochodem kdyby se nekdo nasel kdo by trochu znalecky popsal vsechny mozny vlastnosti CB, a Ondra (nebo nekdo) by to zverejnil jako clanek, tak bychom byli asi vdecni. Tak dik, vsem znalcum predem a snazte se - treba si udelame vlastni kanal ;)

Makovice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu se v tom vyznam a pokusim se napsat clanek o tomto tematu, kdyby jste nekdo neco chtel tak mam slevu v Allamatu na Pankraci, ale museli by to byt alespon 2 stanice. Ja osobne pouzivam Allamat 296 rozsirenou na 240 kanalu uz ale jen doma, a ted nove Team TwoWay 4000 (do noveho auta nova stanice).

pro inspiraci www.allamat.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...