Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zdarec, při jakých otáčkách zapne turbo na HDI 2.0 80kw


rimmer

Recommended Posts

nezapne se nikdy, ono se totiz nezapina, ono jede porad jen co otocis klickem a nastartujes...

jestli si chtel rict, od kdy zacne davat max. plnici tlak, tak to byva tam, kde je psany nejvetsi kroutici moment, cili 2 tisice..znatelny zatah byva vetsinou trosku nize

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Iron_Eddie

Práve dnes som dával CHIP tuning. Z grafu mi zistil, že turbo /v originálnom nastavení/ sa začína hlásiť pri 1830 otáčkach a maximálny plniaci tlak dosahuje v 2160 otáčkach za minútu.

Po CHIPe to ide ako raketa!!! 140 PS a 320 Nm krúťák! :o

hehe...zaslepen vidinou silneho auto :) jestli mas fap, tak si to kontroluj aby to nedopadlo spatne, coz nejde nijak poznat, nez ze zaseres FAP ne za 120 nebo 150 tisic, ale podstatne drive. Turbo odrovnas nejlepe tak, ze pojedes na plne koule, zabrzdis a zastavis u krajnice a hned vypnes motor, je dobre pri ostre jizde zastavit a nechat to par desitek vterin bezet na dochlazeni turba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, nevím ale mande se ptal na turbo u motoru bez čipu a ne s ním. Podle papírů je max. kroutící moment na 1750ot/min. Takže čistě jako laik předpokládám že v tu dobu už musí turbo makat na maximum.

U čipu je to samozřejmě dáno tím jak je software nastaven. Já mám u 2,2HDI max. kroutící moment až na 2t ot/min. takže to chci čipnout ne ani tak kvůli výkonu ale spíš chci trochu sundat krouťák dolů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BATT

ne ani tak kvůli výkonu ale spíš chci trochu sundat krouťák dolů...

Jestli je ti vysokej, stačí jezdit s přitaženou ruční brzdou :P, ale pokud myslíš, posunout jeho maximum do nižších otáček, tak jóó :papa:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to BATT: -max je 317 N.m/2.000 ot,ale 250 N.m již od 1.200 ot. To je 80 % a až do 3.800 1/min. kterej jinej motor ti to dá? Protoze ma delsi zdvih nez 2.0 tak je to takovej pochodak,jak nakladak. :D

Napis jestli ti jen zvednou tlaky :( nebo upravej komplet soft viz. SWIRL,FAP-je tam toho az moc :grr ale motor super!!!

myslim ze prislusenstvi (hlavne IC :bojim ) na to nema. Ja chip=ne, ale at slouzi :papa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Iron_Eddie

O turbo nemám strach, kamoš čo mi to robil, sa CHIPtuningom zaoberá už 10 rokov. Robil mi už jedno auto a v poho som s nim najazdil 120.000 km a bez akýchkoľvek problémov. Dal som si spraviť tzv. základný CHIP, žiadne brutálne zvyšovanie výkonu.

Sevas, a kde ti to robili ??

A cena ?? čus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono to turbodmychadlo a jeho efektivní plnící tlak je regulovatelny v závislosti na otačkach a zatížení motoru ;)a to bud obtokovým ventilem ovladaným buď podtlakově nebo elektronicky(spíše starší přeplňovane motory)

nebo varianta turbodmychadla s variabilním nastavením geometrie lopatek turbínového kola.(opet ovladano bud podtlakovym valcem nebo elektroventilem).....No podle meho nazoru bych do toho moc nehrabal,nejaky CHIP tunink na diesel...:Pono je oprava totiš dost nakladná:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Iron_Eddie

Ja by som sa chcel len spýtať, či ľudia čo tu kritizujú CHIP tuning už niekedy mali CHIP v aute, alebo súdia len podľa toho, čo niekedy počuli. Toto nie je moje prvé naCHIPované auto, takže s tým nejaké skúsenosti mám a maximálna spokojnosť.

mať voľných 10 tisícok tak by som si to dal urobiť.

Myslím si už, že to nie je až tak zlé. :super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...