Jump to content
Sign in to follow this  
reboot

brzdy - dlouhý krok, kola nejdou smykem

Recommended Posts

Mám problémek, - Xsara Combi benzín, bez ABS, vzadu bubny. Destičky jsou vyměněné cca před rokem, jsou OK -koukal jsem na ně, pedál má na můj vkus dlouhý krok, než začne brzdit. A když šlápnu na doraz - brzdí výrazně, ale kola nejdou smykem. Pedál ale není až na podlaze fyzicky na doraz, moná má doraz na páce,nevím. Nepropadá se, je tvrdý, asi to tedy není zavzdušněné.Ruční brzda účinkuje až kolem osmého zoubku. Mohly by to být samostavy? To by se mělo dát poznat, že při zatažení ruční brzdy pedál by měl jít llíp?-nepozoroval jsem změnu. Údajně kombíky snad mají i zátěžový regulátor, jak to vypadá-funguje?Zadek auta není nijak vysoko, možná stářím, možná předchozí majitel vozil něco těžšího-může to mít vliv? Je tam stará brzdovka-kolik se přibližně vejde, abych nakupil dost?Při práci na zadních bubnech jsou taky ty zásekem zajištěné matice-jako na Peugeotu, co jsem měl dřív, by se pak měli dát nové? U Peugeota jsem měl podobnou závadu,bylo to nakonec odlepené obložení od bubnu. Prosím o radu, musím ve ČT auto půjčit, musí tedy brzdit! Já brzdím většinou jen mírně a motorem, takže ty brzdy už můžou být rozhašené dýl.:myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, jsou to samostavy, stačí jeden, aby se to chovalo takto. Ručka s tím nemá co společného. Jediné řešení je sundat bubny a na ty samostavy se podívat. Resp., když z jedné strany buben nepůjde sundat bez povolení samostavu, je ten samostav OK a ta strana se sundavat nemusí - ta strana, kde samostav nechodí, půjde sundat sama.

Co se týče zásekových matic, tak ty by se měly dát nové (je na to ofic. předpis), v praxi se často dělá to, že se prohodí mezi sebou, a vyzkouší, jestli ten zásek nevyjde na opačnou, ještě neporušenou stranu matice. Pokud by ale vyšel do stejného místa, vyměnit se musí.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže rozborku bubnů mám za sebou. Nevím, jestli je to stejné, jako u P306, ale buben drží na šroubech kola, a je zajištěn jedním šroubkem.Bubny jdou sundat bez povolení samostavů, nemají žádnou obložením vybroušenou drážku, za kterou by držely.Střed s ložiskem se nesundává, zásekové matice se sundavat nemusí - já to nevěděl, na co je tam ten šroubek, tak jsem je nejdřív sundal. Po prohození matic to vyjde přesně stejně, zítra kupuju nové :-) (kde se v Praze dají koupit v dosahu MHD? :-) Jeden samostav šel trošku ztuha. Pedál má pořád dlouhý krok, samostavy při sundaných bubnech fungují, kola jdou smykem, ale až je pedál na podlaze. Subjektivně se zlepšil chod ruční brzdy (s lanky jsem nehýbal).Mám pocit, že pedál při sešlápnutí trošku zasyčí.To by byla netěsnost brzdového válce? Kapalina neubývá, loužičky pod autem nejsou. Předem díky za další rady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×