Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

POZOR - nový manuál pro pořádání srazů


Medvěd

Recommended Posts

Já se veřejně přiznávám, že jsem s těmito pravidly nesouhlasil.

Přihlásil jsem se do klubu, měsíc na to byl na srazu v Červeném Kostelci a pak jsem rovnou zorganizoval sraz v Ochozi. Přiznávám otevřeně, že za těchto podmínek bych do toho nešel ani náhodou. Podle mě se těmito pravidly prvoorganizátoři spíš odradili a pro lidi, co sraz už organizovali, jen přidělává starosti. Požadovaný efekt to podle mě pozbývá.

Rebik: Vracet peníze z našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je opravdu drahé, stejně, jak příchozí platby. 80 lidí zaplatí = 80 x 7 Kč = 560 Kč z klubových peněz a to jen jeden sraz. Když si někdo zaplatí zboží z e-shopu za 30 Kč, tak to klub stojí dalších 7 Kč. Každá finanční transakce díky tomu, že je účet TRANSPARENTNÍ stojí 7 Kč a za rok jich je vcelku dost. Dle mého úsudku to je dost drahý špás.PRŮHLEDNOST ÚČTU SE DÁ ZAŘÍDIT MNOHEM LEVNĚJŠÍM ZPŮSOBEM. KDO SE V TOM TROŠIČKU POHYBUJE MOC DOBŘE VÍ JAK.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Já se veřejně přiznávám, že jsem s těmito pravidly nesouhlasil.

Dodo....a kde že to jsi s těmito pravidly nesouhlasil? Nějak mi to uniklo. Co se týče transpar.účtu, máš naprostou pravdu...to se dá i řešit jinak. (o tom jsme spolu mluvili, to bych nespojoval s manuálem srazů). Už se teda těším na ty pozměňovací návrhy. Jen mě zaráží, že s tím přicházíš až teď.......proč jsi se neozval, když se to projednávalo před zveřejněním.....nechtěj abych si myslel, že je to jakýsi náznak alibismu..... Radek V.

[upravil dne 5/25/07 Radek V.]

[upravil dne 5/25/07 Radek V.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek V.

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Já se veřejně přiznávám, že jsem s těmito pravidly nesouhlasil.

Dodo....a kde že to jsi s těmito pravidly nesouhlasil? Nějak mi to uniklo. Co se týče transpar.účtu, máš naprostou pravdu...to se dá i řešit jinak. (o tom jsme spolu mluvili, to bych nespojoval s manuálem srazů). Už se teda těším na ty pozměňovací návrhy. Jen mě zaráží, že s tím přicházíš až teď.......proč jsi se neozval, když se to projednávalo před zveřejněním.....nechtěj abych si myslel, že je to jakýsi náznak alibismu..... Radek V.

[upravil dne 5/25/07 Radek V.]

[upravil dne 5/25/07 Radek V.]

Můj nesouhlas jsem vyjádřil ve vláknu štábního stanu. Adresu jsem ti poslal U2U zprávou.

Jinak sis mohl všimnout, že na vyjádření se ke zveřejnění bylo všehovšudy 4 dny (myslím) Já to bohužel nestihl :(. Moje hlasování bylo s křížkem po funuse. To Medvěd může dosvědčit, že to tam dával, když v hlasování byli 4 hlasy, takže ten můj by stejně zveřejnění nezabránil. Alibismus to rozhodně není.

[upravil dne 26/5/07 Autoškolič Dodo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Původně zaslal: Radek V.

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Já se veřejně přiznávám, že jsem s těmito pravidly nesouhlasil.

Dodo....a kde že to jsi s těmito pravidly nesouhlasil? Nějak mi to uniklo. Co se týče transpar.účtu, máš naprostou pravdu...to se dá i řešit jinak. (o tom jsme spolu mluvili, to bych nespojoval s manuálem srazů). Už se teda těším na ty pozměňovací návrhy. Jen mě zaráží, že s tím přicházíš až teď.......proč jsi se neozval, když se to projednávalo před zveřejněním.....nechtěj abych si myslel, že je to jakýsi náznak alibismu..... Radek V.

[upravil dne 5/25/07 Radek V.]

[upravil dne 5/25/07 Radek V.]

Můj nesouhlas jsem vyjádřil ve vláknu štábního stanu. Adresu jsem ti poslal U2U zprávou.

Jinak sis mohl všimnout, že na vyjádření se ke zveřejnění bylo všehovšudy 4 dny (myslím) Já to bohužel nestihl :(. Moje hlasování bylo s křížkem po funuse. To Medvěd může dosvědčit, že to tam dával, když v hlasování byli 4 hlasy, takže ten můj by stejně zveřejnění nezabránil. Alibismus to rozhodně není.

[upravil dne 26/5/07 Autoškolič Dodo]

Takže Tvůj nesouhlas vypadal takhle

Pokud by se trvalo na schvalování dle Medvědova návrhu, tak bych zvedl ruku pro tento návrh jen za podmínky, že se bude vypisovat "výběrové řízení" na každej sraz zvlášť nebo aspoň tak, aby na organizaci bylo aspoň půl roku. Mě by se moc nelíbilo, kdybych se začátkem ledna dověděl, že jsem vyhrál konkurz na organizování klouzání v půli února.

Protože Tvá podmínka o minimálně půlroční době přípravy byla mnou akceptována (viz. pravidla), pak teda asi nechápu, ale jiný nesouhlas nevidím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co se týče konkurenčního návrhu, jsem zvědavej´s čím nás překvapíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Pokud by se trvalo....... Ale v telefonátu s tebou jsem ti říkal, že do teď ty srazy fungovali, tak si nemyslím, že takový manuál by měl být nutný.

Dobrá. Manuál je na světě. Ale.....

Ruku na srdce. To, co se v manuálu píše jsou podmínky pro sraz podporovanej klubem v tom, že se nabídne účet a zasponzoruje se 3 000,-. Jinak tam žádný výhody ze strany klubu moc nevidím, což si nemyslím, že je adekvátní podpora, když už se stanovují takový podmínky. Jen samý povinnosti a tak trošku "starosti navíc". Stejně se ale může někdo zprčit (splašit :aut) a dát se do organizování 5 srazu nepodporovaného a to, že mu tam dojede o pár lidí míň mu nemusí tolik vadit, když si to bude moct udělat naprosto po svým a třeba i nachystat v klidu nějaký překvapení a ne se honit za nabídkou programu, aby to "vyhrál" pokud o to bude opravdu hodně stát. Není to o velikosti davu. Málokdo stihl na Křivoklátě pokecat s každým.

Takovej manuál bych uvítal v situaci, že by byl opravdovej přetlak organizátorů ochoných připravit sraz. Zatím si myslím, že taková situace nenastala. Myslím si, že to nakonec dopadne tak, že si z důvodů nedostatku kandidátek bude muset do toho vrhnout někdo z vedení a jako jedinej kandidát. Z tohoto mám tak trošku obavu. Žádná nabídka nějakých "odměn" pro organizátory. To nováčky spíš odradí. Dobrovolně se vrhnout do tolika starostí ze kterých má člověk max. dobrej pocit a je o XY desítek hodin z volného času chudší a o nějakou tu tisícovku lehčí..... Jo to pochopím. Znám to. Ale ještě po někom chtít podepsat lejstro, že když to nevyjde a 2,5 měsíce před začátkem srazu z toho vycouve z jakýchkoliv důvodů, tak zaplatí "pokutu" 5 000,- je dost drsný.Nějaká pravidla beru, ale pokud se má 100% zodpovědnosti vrhnout na peněženku organizátora a klub dá pro 130 lidí, co se srazu zůčastní "jen" 3 000,- a na organizátora se usměje se mi moc nezdá.

Já si myslím, že když už se má hlasovat o pořádání srazu, tak je to volba klubu. A pokud si zvolil špatně je jeho volba. Proto si myslím, že co si klub zvolí není otázka poškozování si svého jména. Prostě se špatně volilo.:myslim

Můj názor je, že toto mělo býd podstoupeno širší diskuzi a ne "pouze" 4 dny probíráno na štábním vlákně. Je to podle mýho názoru šitý horkou jehlou a zbytečně uspěchaný....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve štábním stanu se o tom nemluvilo 4 dny, které byly na finální hlasování, ale dnů 16!!!!! (29.4. - 14.5.) což mi přijde jako dost dlouhá doba, aby se k tomu všichni vyjádřili (a většině se to povedlo). Pokud se Ti nelíbí, že organizátor od klubu nedostává tisícové odměny - sorry, ale jak by se Ti líbilo, kdybys zaplatil členský příspěvek, nikdy v životě na sraz nejel a ani jet nehodlal a přesto se Tvůj příspěvek probendil - to se zase nelíbí mě (členské příspěvky přece mají být využity na rozvoj klubu a momentálně máme stále ještě před sebou jiné výdaje, které budou pro všechny členy podstatně viditelnější, než odměna organizátorovi). Myslím, že nikdo nemusí být na srazu tratný (pokud umí vzít kalkulačku a ovládá kupecké počty) a to, že klub nějak přispívá (3000 na ceny, další ceny a propagační materiály získané od partnerů, volný prostor na stránkách, evidence zaplacených poplatků) mi nepřijde jako zrovna málo.

Po pravdě očekával jsem, že si tohle všechno vyříkáme ve vedení (máme na to i své vlákno) - to, že se tu teď hádáme jak báby na trhu mi přijde poněkud úsměvné a myslím, že nás to poměrně dost schazuje (ale což, je to Tvoje volba).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsem to dobře pochopil, tak prvotní impulz ke vzniku pravidel byl dán tím, že "lidi remcaj, že jsou srazy furt na stejným místě". Udělat pravidla tak, že tam bude jen, kdo chce udělat sraz ať se přihlásí mi nepřipadá dost vhodný.

Domnívám se, že kdokoli chce udělat sraz a myslí to opravdu vážně, tak se nemusí ničeho bát. Tato pravidla by měla odradit ty zájemce, kteří si řeknou udělám sraz abych na tom vydělal desetitisíce, nebo udělám sraz a když to bude moc náročný tak se na to vykašlu apod.

Co se týče klubového účtu, tak tato otázka byla rovněž rešena ve vedení a výsledek dopadl tak, že se vedení a revizka dohodly na zachování stávajícího stavu. Za rok 2006 byla na poplatky vydáno 3 916,60 Kč. Na podnikatelský účet u KB je poplatek za vedení a spravování účtu za měsíc 400,- Kč, t.j. 4 800,- Kč za rok (nepočítám zde poplatky za položky). Jistě, jsou i jiné banky s nižšími poplatky. Pak je třeba si říct, jakou částku je klub ochotný obětovat, pro transparentnost účtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medved:S tim,ze by se to projednavalo 14 dni,o tom fakt nevim. Objevil se ve stabnim vlaknu manual s tim,ze jsi jako posledni vetu napsal, jestli to muzes v utery takhle zverejnit. Bez datumu a hned dalsi utery to bylo na foru. Navic me prekvapuje,ze se opravdu vsichni spokojili s komunikaci na stabnim vlaknu,kde si vysvetlit,jak to kdo mysli trva 14 dni a i tak to neni poradne pochopeno. Termin schuze v nedohlednu a moznost si vyrikat a ujasnit tyto veci prakticky nulova. Nemusime to tady resit ale mrzi me,ze i na stabnim vlaknu se reaguje jen na neco a zbytek se jaksi nedoresi.....Ale dobra....Tyto veci uz jen na stabnim..... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...