Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klima 306


Kop

Recommended Posts

Nazdar, stal jsem se majitelem Peugotu 306HDI Break.

Po čase jsem zjistil, že mi nejde klimatizace. Při hledání závady jsem našel prorezlé hliníkové trubky pod držáky dole u chladiče. Jelikož nové jsou nekřesťansky drahé, tak jse Vás chci zeptat jestli nejdou nějak opravit, nebo nahradit.

Dík Kop

[upravil dne 13.5.2007 Kop]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No o ceně trubek ke klimě jsem se bohužel taky přesvědčil, měl jsem děravou tu samou trubku v tom samém místě jak popisuješ, to je u 306 jedno z bolavých míst. V servisu mi to opravili takto, origo trubku nahradili tou hadicí, klima funguje bez problémů. Tedy loni fungovala, letos nějak přestala klimatizovat, ještě jsem neměl čas zjistit proč.

#164635

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavel.happy

Zeptej se někoho, kdo svařuje hliník. Ty proděravělé kusy vyřízne a nahradí. A nech si to potom odtlakovat!! Mě to stálo i s přestříknutím stříbřenkou 500 Kč.

mám to udělaný stejně a klima zatim funguje,mě to vyšlo i s odzkoušením a naplněním na 4000,-:super Jinak trubka stojí přes 12000,-:grr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

olda: prosím tě kde ti řekli tuhle cenu za tu trubku? To i u Peugeotu za ní chtějí "pouhých" cca 4800,- :o

Tu cenu mi řekli v Peugeotu na Kladně,dokonce jí měli skladem:potlesk,jinak je to ta dlouhá trubka,co vede od čerpadla až do kabiny.Jinak těm co jí ještě nemají děravou,bych doporučil ty objímky pod chladičem sundat,očistit a namazat vazelínou,pod tou gumou to dost oxiduje.:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: olda

Původně zaslal: Driver

olda: prosím tě kde ti řekli tuhle cenu za tu trubku? To i u Peugeotu za ní chtějí "pouhých" cca 4800,- :o

Tu cenu mi řekli v Peugeotu na Kladně,dokonce jí měli skladem:potlesk,jinak je to ta dlouhá trubka,co vede od čerpadla až do kabiny.Jinak těm co jí ještě nemají děravou,bych doporučil ty objímky pod chladičem sundat,očistit a namazat vazelínou,pod tou gumou to dost oxiduje.:papa

Tak to je nějaký divný co ti řekli, tahle trubka nevede do kabiny, ta vede od chladiče klimy ke kompresoru. Alespoň takhle to mám u klimy u auta s 1.6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: olda

Původně zaslal: Driver

olda: prosím tě kde ti řekli tuhle cenu za tu trubku? To i u Peugeotu za ní chtějí "pouhých" cca 4800,- :o

Tu cenu mi řekli v Peugeotu na Kladně,dokonce jí měli skladem:potlesk,jinak je to ta dlouhá trubka,co vede od čerpadla až do kabiny.Jinak těm co jí ještě nemají děravou,bych doporučil ty objímky pod chladičem sundat,očistit a namazat vazelínou,pod tou gumou to dost oxiduje.:papa

pokud vede do kabiny,tak je rozpojitelná na dva kusy a stačí koupit tu jednu prorezlou. Já ji měl po bouračce smáčklou a prasklou. Známej co montuje klima,deset cm vyříznul a nahradil jiným kusem a zavařil.Stálo mě to 5 plzní v hospodě.Dva roky bez problémů. Nebo je taky možnost si nechat vyrobit gumovou za docela solidní ceny,nebo taky na spojky tam nacvaknout gumovej mezikus. Já dal přednost zavaření,páč sem to měl za 10 min hotový

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je blbost. Na xsaře když jí nerozpojíš,tak ji ani nevyndáš. Rozpojíš jí snadno. Já si na ní udělal takový dva plíšky, jako když rozřízneš po délce nějakou tenkostěnou trubku podobnýho průměru(musí to kopírovat tu trubku co jde do spojky) vrazil to do spoje,zapáčil a odtlačil tim pružinku,co to drží spojený a rozpojilo se to. Pak už sem to jen vezl na vaření. Třeba na tomhle najdeš co potřebuješ i když ty ceny :myslimhttp://www.aci.cz/default.asp?cls=spresenttrees&strid=6748

[upravil dne 15.5.07 Dafe]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Predem sorry , predtim sem to napsal kam sem moc nechtel :D

Cus vsichni, tak a je to v riti :grr , trubka mezi vyparnikem a kompresorem je v haji, a je to ta trubka(aspon myslim) co je prave prichycena pod chladicem na tech drzakach! je prostre prorezla, utikato u toho uchytu, pritom sem to mel namazly , ale mozna uz to bylo tak nacnuty ze to nevydrzelo. Tak nevite nekdo jestli se to da nejako levne opravit, nekde sem tady vydela ze nahradit vysokotlakovou hadici, me nabydli , ze me to svari , ale prace a svareni 2000Kc zhruba plus 900Kc napln, dezinfekce, olej, a test.

To naplneni krasna cena ale za kus svaru dat 2000Kc to se me nechce, nova myslim stoji asi 4700kc a to je taky drahota :grr , ze ja mam takovyhle problemy :o diky vsem za rady

Sem z Hradce Kralove , nevite nekde kde me udelaj bud svareni levneji nez viz vise, nebo nahradu tema gumovyma hadicema diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...