Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

aka spotreba na 1,9td?? 405


ondris

Recommended Posts

mno isiel som SVK(KE-BA)-HR a spat, tam mimo dialnice spat dialnica 130-150 - preimerna spotreba 5.5litra (cca 2500km)

v meste na kratke vzdialenosti je to dosti...okolo 7-8l...nestihne sa zohriat motor, ale to mam v prdeli prevodofku, motor tlaci olej a mozno by trebalo pohrat sa s vahou a bohatostou... ktozhovie ale malo by sa dat aj nieco pod 7...

prednedavnom mi isla spotreba nad 10l a to bolo zle nastavenou zmesou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: skupko

mno isiel som SVK(KE-BA)-HR a spat, tam mimo dialnice spat dialnica 130-150 - preimerna spotreba 5.5litra (cca 2500km)

v meste na kratke vzdialenosti je to dosti...okolo 7-8l...nestihne sa zohriat motor, ale to mam v prdeli prevodofku, motor tlaci olej a mozno by trebalo pohrat sa s vahou a bohatostou... ktozhovie ale malo by sa dat aj nieco pod 7...

prednedavnom mi isla spotreba nad 10l a to bolo zle nastavenou zmesou ;)

no takze ked budem jazdit jak prasa, a dam zabrat turbu, to znamena, svizna jazda, tak by som nemal prekrocit 6,5 mimo mesta, ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ondris

Původně zaslal: skupko

mno isiel som SVK(KE-BA)-HR a spat, tam mimo dialnice spat dialnica 130-150 - preimerna spotreba 5.5litra (cca 2500km)

v meste na kratke vzdialenosti je to dosti...okolo 7-8l...nestihne sa zohriat motor, ale to mam v prdeli prevodofku, motor tlaci olej a mozno by trebalo pohrat sa s vahou a bohatostou... ktozhovie ale malo by sa dat aj nieco pod 7...

prednedavnom mi isla spotreba nad 10l a to bolo zle nastavenou zmesou ;)

no takze ked budem jazdit jak prasa, a dam zabrat turbu, to znamena, svizna jazda, tak by som nemal prekrocit 6,5 mimo mesta, ze?

to znamená, že by si neměl překročit 10l/100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdil s kombíkem tak kolem 7,5 - 7,8 (je to v nohách a stylu jízdy, vzhledem k tomu, že jezdím cca 8 tkm měsíčně firemní dodávkou, kde spotřebu neřeším, ani s osobákem už neumím jezdit jinak - NESTĚŽUJU SI, JEN KONSTATUJU!!!!!!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam už 3roky 406 1,9 td.Myslim,žeje to stejny motor jako maš ty v405.Jezdim kolem 20 tis. ročně,nijak to nešetřim a počitam spotřebu jednou ročně.Vychazi mi to každym rokem 6,3-6,5 l.Akurat si dej velkej pozor-nehoň to za studena.Po zahřati na provozni teplotu už motor snese skoro všechno.Tak ať to to jezdi.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: liborius

Ja mam už 3roky 406 1,9 td.Myslim,žeje to stejny motor jako maš ty v405.Jezdim kolem 20 tis. ročně,nijak to nešetřim a počitam spotřebu jednou ročně.Vychazi mi to každym rokem 6,3-6,5 l.Akurat si dej velkej pozor-nehoň to za studena.Po zahřati na provozni teplotu už motor snese skoro všechno.Tak ať to to jezdi.:papa

Úplně stejný motor to není, 405 má DHY, a 406 má DHX. Ale pro ten účel srovnání to stačí, nicméně 406 je o 300kg těžší, což má také svůj vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...