Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Policie, alkohol a zadržení řidičáku..


stalmik

Recommended Posts

2kurt: samozrejme na to existuje presny vyklad, je to uvedeno v zakone 361/2004 o provozu na silnicich a verejnych komunikacich. je to soucast "ceniku" a "vyhranych" bodu. a byla to jedna z tech kontroverznich zmen. jen si nepamatuji presne tu hranici, ale myslim 0.7 to bylo. v tomhle mame vyrazne prisnejsi limity nez vetsina nasich zapadnich sousedu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: Kurt

Zajímavý je, že se dříve nebo později ozve někdo s narážkou "nevedel jsem ze jsi dokonaly!".

Víš jak to je? Nejsem dobytek, abych lezl vožralej za volant - s dokonalostí to nemá nic společnýho. Ale klidně se tady zastávej koho chceš. Až ti nějaký prase, který musí chlastat a pak leze za volant, sestřelí tátu, jako se to stalo mně, tak třeba změníš názor...

Tak to jsem nevedel, to je mi lito.

Nezastavam se toho kdo leze ozraly za volant, taky to nedelam, ale proste se clovek muze splest v usudku, citi se v poho, ale jeste ma neco v krvi...

Nezlob se, ale to už snad přeháníš ne ? nejvíc se člověk splete v úsudku ,když je nakalenej... to je pak všechno v poho, právě proto semůže řídit opilej ,ani jen v náladě.

Prostě když chlastáš, neřídíš, to je celé. Kdo řídí pod vlivem alkoholu, je bezohlednej idiot. Když někdo nepozná,. že má ještě 0.6 tak to je hodně smutný. Podle mého názoru, pokud nezmění svůj postoj a úsudek, neměl by už dostat řidičák nikdy a je chyba, že ho vůbec měl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rebik

Nechápu to moralizování, ve spoustě civilizovaných zemí je hranice alkoholu 0,5 - 0,8, která není tolerováno pouze při způsobení dopravní nehody. Takže se veřejně přiznávám, že si běžně dám k obědu desítku a nemám z toho fakt výčitky, nehledě na to, že bych jí při svém zvyku na alkohol stejně nenadejchal (ověřeno).

¨Samozřejmě potom nejedu pilu někde na okresce.

Jde spíš o to, že někde ta hranice být musí, u každého je jiná a spočívá hlavně v tom, že to ten dotyčný už neumí správně posoudit.

Mě na tom štve, že si člověk nemůže dát pivo k obědu, ale když si dá dva brufeny a jede jak vůl, tak to nikdo nesleduje.

Je potřeba to sledovat, už takhle jezděj lidi jak dementi, ještě u toho budou chlastat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

Ahoj všem Peugeoťákům. Je to cca dvě hodiny co mě sebrali řidičák za jízdu pod vlivem alkoholu. Nadýcháno 0,6 promile. Byl jsem na krvi a sepsali jsme protokol.

Je to námět na diskuzi s připomínkama a zkušenostma vás, kteří jste třeba tento problém někdy řešili. Čekám na verdikt a počkám si tak 14-30dní než mi přijde obsílka..

Sem idiot (daleko horší slovo), který neví co teď může čekat...:bojim

To si teda chudak.......Fakt je mi te lito....Ty predpisy u nas jsou NEHORAZNE otresne prisny.....Nejlepsi by bylo kdyby ty dve piva nebo jedno bylo povoleny..Treba do 0,3promile nebo 0,4....

Kazdopadne se mi zda ze 5 hodin na dve piva je dostatecna doba na odbourani....fakt me to prekvapilo......Ja mel tuhle 1 desitku a za 2 a pet min jsem jel, dychal jsem a nic nenadychal, takze se mi to zda divny. A vazim jen 85kg.....

Kazdopadne znovu opakuju ze by se policajti meli zamerovat na poradny OZRALY a ne na lidi co maji 0,0 az 0,7.......:nevim

Proste je u nas vse tak aby chlupaty vybrali co nejvic penez...V otazkach alkoholu, pokut, antiradaru ani nemluve, dokonce v nemecku muzes mit i aktivni a je za to jen 20euro:aut

Tak at Ti to dobre dopadne...

PS:Stejne tak je vopruz ze ti muzou vzit az 6 bodu....jako kdyby si ridil s 2.5 promile....to proste neni fer!!!:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalmik: sám si se už potrestal (budeš si to pamatovat na celý život) a nějakou dobu si nezajezdíš! Tak né aby tě napadlo jen si sednou do auta a popojet! To by byl teprve trestní čin dle §171 odst. 1) písm.c) TZ !!! Přijdeš o body + finanční sankce + zřejmě i zákaz řízení motorového vozidla (asi 1 rok). Záleží, jak to budou kvalifikovat! Takže už na žádnou diagnostiku nepojedeš, pouze by si jel jen jako spolujezdec!! Dej pak vědět, jak si dopadl. Jinak trestní čin je od 0,8 a více promile. Takže si dej 406 do garáže a udělej na ní veškerou údržbu + nátěr spodku + dutin a další věci. Moc mě to mrzí, jelikož jsem myslel, že se přijedeš podívat do Týna n/Vlt. Ještě jednou, prosím tě, od vynesení sankce, žádné řízení mot. vozidel!!!!! Jen kolo nebo pěšky. A nebo jako spolujezdec!! Prosím tě !!!!! A přístě už raději nepij a nebo nejezdi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blbost, co už, dáš si "bezpečnostní" přestávku a možná se poučíš, neboural jsi, nikoho jsi ( tentokrát ) nezabil, tak to ber, tak jak to je, mohlo to dopadnout daleko hůř, vyšel jsi z toho ještě dobře, ale pokud jsi měl po 5 hod 0,6 tak jsi musel slušně kalit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

...žádné řízení mot. vozidel!!!!! Jen kolo nebo pěšky. A nebo jako spolujezdec!! Prosím tě !!!!! A přístě už raději nepij a nebo nejezdi!

no jo čoveče, ale dyť teď už nesmíš pít ani na kole! musim ale říct, že občas to prostě neni tak jednoduchý jet úplně čistej, zvlášť když pro nás, co máme promile krve v alkoholu :-)

to stalmik: doufam, že ti ty papíry brzo vrátí... !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ALL: Nejde o to že bych tu chtěl provokovat že jezdim ožralej. Vůbec ne. Problém byl v tom že jsem to neproložil žádným nealkem a bohužel jsem ani nevečeřel, pořádně se nehýbal a tak.. Zkrátka pil jsem a dvě piva to nebyly. Nicméně jsem jel vážně po pěti hodinách. Nikdy jsem nejel tohle bylo poprvé. Kdo mě zná může odpřísáhnout, že za ty tři roky co řídím a jsem na akci piju jen a jen nealko. Bohužel kamarád slavil narození dvoujčat a tomu se nejde ubránit. A jsme u toho znova. Ano neměl jsem sedat do auta. Jen mne vážně můj úsudek sklamal..

Potrestání bude následující:

1/ 6bodů dolů

2/ minimálně 10000Kč pokuta (Max 20000Kč)

3/ minimálně 1/2 roku řidičák (Max 1 rok)

Tyhle hodnoty jsou pro jízdu pod vlivem do 1°%.

Lze po polovině uplynutí doby trestu požádat o prominutí. Většinou pokud je to v téhle dolní hranici a poprvé tak to vyjde. To znamená že by to nemusela být tak veliká doba.

Každý ať si o mně myslí svoje. Uleťel jsem. Nevědomky jsem sedl do auta a řídil. Nenaboural jsem a nikoho sem nezranil. Ničemu jsem neodporoval. V životě už nic takovýho neudělam. Potrestal jsem se sám a následky ponesu. Bude to hodně silný sousto, ale přežiju to. Každopádně na nějaký sraz jen tak nepřijedu..

Nejhorší je doprava do práce. Jezdim denně všude možně.. :nevim

Btw.: Myslím, že to není o moc horší než když někdo jezdí jako hovado a zabije najednou šest lidí když někomu nedá přednost. Jako se to stalo mě když jsem takhle přišel o 4 kamarády. A ten řidič byl střízlivej a nic se mu nestalo. Dostal pokutu a řidičák měl taky brzo.. Ale už je to dlouho..

[upravil dne 10.5.07 stalmik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rotorhead

No doporučoval bych pro podobný "borce" tak 5 let bez řidičáku a nějaký veřejně prospěšný práce.

pro vožralý za volantem nemám slušných slov....:nevim

To jsem si říkal taky. Ono dokud se ti to nestane tak je člověk nad míru chytrej jako sem byl já. Neber to nějak osobně, zastával jsem a zastávám stejný názor jako ty akorát s tím rozdílem, že mě se tohle bohužel stalo. Samozřejmě mojí vinou, ale na druhou stranu dopadlo vše dobře nikoho sem neohrozil a zastavili mi po 300metrech. Myslim, že je o dost horší nedat přednost byť za střízliva, ale někoho zabít..

Tím nehájim alkohol sám bych si šel za to skočit jen když jsem se nad tím zamyslel napadla mě i tahle varianta..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kazdej tady mate plnou hubu kecu jaky je stalmik hovado...to anonymita internetu umoznuje a soudit nekoho je velmi snadny...pokud ten clovek ridi slusne a jak pise tak tohle bylo poprve co jel pod vlivem (zbytkovy alkohol je porad alkohol ale prece jenom uz clovek uvazuje tak trochu vic strizlive kdyz se vyspal nebo ne? ) tak pro me je to proste jenom clovek co mel ku*evskou smulu. nic nezavinil ani ted a podle vseho ani nikdy pred tim. potkat na silnici mameluka kterej je pod parou tak si o nem taky udelam velmi rychle obrazek typu "je to ho*ado". ale v tomhle pripade muzu rict ze je mi stalmika lito. a nekterych prispevovatelu taky :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 OK406: ano mas pravdu...olmouvam se ze jsem v prni vete pouzil slovo "vsichni"...ale na konci pisu ze je mi lito jen nekterych :D fakt sorry

2 mirec.dk.406: ta fraze je az trapna..ridila snad flaska tequily? kdyz tak presneji receno zbytkovy alkohol..ale to je jedno...jsem rad ze to tema tady je a kazdy si muze prohlidnout jaky trest nasleduje v praxi...mozna ted mnozi ridici zacnou brat vazne i ten zbytkovy alkohol v krvi :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ludweek

2 OK406: ano mas pravdu...olmouvam se ze jsem v prni vete pouzil slovo "vsichni"...ale na konci pisu ze je mi lito jen nekterych :D fakt sorry

2 mirec.dk.406: ta fraze je az trapna..ridila snad flaska tequily? kdyz tak presneji receno zbytkovy alkohol..ale to je jedno...jsem rad ze to tema tady je a kazdy si muze prohlidnout jaky trest nasleduje v praxi...mozna ted mnozi ridici zacnou brat vazne i ten zbytkovy alkohol v krvi :(

Je to tak. Chtěl jsem zde psát průbeh celého řízení aby si každý uvědomil co to vážně obnáší a že se tohle děje. Já to přežiju bez řidičáku zase taková doba to není a auto nemusím řídit jen já když někam pojedu.

To OK406: Chlape napadlo mě to samý že je to divný to zastavení po takovým kousíčku! Připadá mi to jako kdyby to udělal schvalně. Jedná se totiž o policistu se kterým sem se už jednou pohádal když nebyl ochotnej urovnat jednu rvačku kde lítaly nože.. Ale třeba si mě ani nepamatoval..

Jak říkam stavěli mě asi 15x a z toho 9x jsem dýchal a nikdy nic. Až teď py(i)kam.. A taky už si před jízdou nikdy nic nedam..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...