Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatické stěrače 307 sw


prazak

Recommended Posts

Zatím nebylo oc příležitostí, jak vyzkoušet senzor na sěrače u našeho 307sw (r.v. 2004), ale jednou, když trochu krápalo, se nedělo nic. Chci se proto zeptat, jestli s tím má někdo zkušenost:

1) Jak moc musí pršet, aby seply stěrače?

2) Je to závislé na nějaké aktivaci - vyz/zap (jako automatická světla držením levého čudlíku)?

3) Je to závislé na tom, jestli auto jede, nebo stačí aby běžel motor? - můžu to vyzkoušet normálně kropicí hadicí na zahradě? :mrk

[upravil dne 8.5.2007 prazak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to tady bylo řešeno opakovaně.

1. Stačí jedna kapka-už to ťapká (když se trefí na senzor ;) ). Ne, stačí fakt velice drobný a řídký deštíček.

2. Stěrače se samozřejmě musí aktivovat. ;) Drbneš do pravé páčky pod volantem směrem dolů. (Tím myslím pustit při dešti, ale jako funkce je to "aktivovaný" z fabriky).

3. Stačí nastartovat.

PS: Lidi, občas, než sem hodíte nějakej dotaz ve stylu "jak se pouští rádio", je dobrý si nejdřív přečíst návod ;).

To se netýká jen tebe. A pak se třeba mrknout, estli tu už to téma nebylo řešený.

[upravil dne 8.5.07 Ferin007]

[upravil dne 8.5.07 Ferin007]

[upravil dne 8.5.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Už to tady bylo řešeno opakovaně.

1. Stačí jedna kapka-už to ťapká (když se trefí na senzor ;) ). Ne, stačí fakt velice drobný a řídký deštíček.

2. Stěrače se samozřejmě musí aktivovat. ;) Drbneš do pravé páčky pod volantem směrem dolů. (Tím myslím pustit při dešti, ale jako funkce je to "aktivovaný" z fabriky).

3. Stačí nastartovat.

PS: Lidi, občas, než sem hodíte nějakej dotaz ve stylu "jak se pouští rádio", je dobrý si nejdřív přečíst návod ;).

To se netýká jen tebe. A pak se třeba mrknout, estli tu už to téma nebylo řešený.

[upravil dne 8.5.07 Ferin007]

[upravil dne 8.5.07 Ferin007]

[upravil dne 8.5.07 Ferin007]

a já bych skoro řekl, že to drbnutí do páčky musí být směrem nahoru a pak se ti zapne automatické stírání. Drbnutí dolu je jen jedno setření. Teda alespoň u mého BREAKu. :papa

a funguje to i při vypnutém motoru, stačí zapnout zapalování do polohy před startem. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Drbnutí mám dolů. Drbání nahoru je starší verze s menším počtem režimů.

tak to jo, a jaké další režimy tam máš?

Odpověď jsem našel ve výše zmiňovaném příspěvku :mad:

Ta starší verze mi připadá lepší, ale je to jen můj názor :papa

[upravil dne 11/5/07 jardas]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Jo, to je dobrý. Ale zas to má menší možnosti, když nechcu používat režim auto.

to máš pravdu, ale moje zkušenost s intervalovým stíráním z 206, kterou jsem měl před 307 a neměla auto stěrače, není nic moc. To automatický je určitě lepší :potlesk

A navíc s tím nic neuděláme a kdybych měl variantu jako máš ty, tak bych s tím nic neudělal a byl bych tomu taky rád :roll

A jakým způsobem režim AUTO vypínáš? Opětovným stisknutím dolů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prazak " pokud máš možnost, tak si vezmi hadici a pust na čelní sklo vodu. Předtím si ale zapni stěrače - páčku do polohy pro automatické polohy. A uvidíš sám, jak automatické stěrače fungují. Záleží na množství a intenzitě kapek na senzor, který je na čelním sklu (jak je zpětné zrcátko). Místo hadice stačí konev (s růžicí-kropítkem) s vodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK406: díky - zkusil jsem a funguje to. Jen se mi na skle dělá při stírání takový film, jak se ta voda rozmazává a tak stěrače stírají jak zblázněné hrozně moc. Nevím, čím to je. Asi potřeba vyměnit gumičky... nebo snad odmastit sklo..? Máte s tím někdo zkušenosti - co tzv. tekuté stěrače?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 let později...

Já osobně autostěrače moc nemusím....prostě mi nevyhovují......jsem ze služebního vw zvyklej ťuknout dolů na jedno setření.......tak jsem autostěrače dignostikou deaktivoval automatické cyklování i dešťový senzor...

Teď když cvaknu dolů tak jednou setře a nahoru běží normálně cyklovač...

Koukal jsem ale že lze i diagnostikou nastavit automatické stěrače cvaknutím nahoru....cvaknutím zpět do polohy nula se zase deaktivují.....a cvaknutím z polohy nula dolů dojde jen k jednomu setření.....

To vše u 307sw facelift...2007

Upraveno uživatelem celda1970
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...