Jump to content

Recommended Posts

Tak jsem absolvoval s přítelkyní cestu svým P106 do země galského kohouta. Celková vzdálenost činila 2400km. Cesta tam vedla přes Německo, Lucembursko a poté po dálnici ve Francii a trvala cca. 12.hod. Zpátky jsem už nejel ve Francii po dálnici, nýbrž po oksní silnici N3 a musím říci, že to byla dobrá volba. Časově tato trasa byla o 1 hodinku delší, ale díky krásnému počasí a nízkému provozu to byl skvělý zážitek. Autí si libovalo na klikaté silničce. Celkové náklady nepřevýšily vč. poplatků za dálnici ve Francii (cca.20EUR) 5500kč, a to musím říct, že v německu jsem pažoutka rozhodně nešetřil a snažil se jet plynule 150 - 160 km/hod. Vše zvládlo v pohodě, ani náznak zadýchání. Mohu všem cestu doporučit, jen se nebát.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: OK406

Tak to jsi pěkně provětral 106. A co náklady na palivo??

Tím, že jsem tankoval v Německu a Francii minimálně ( cena cca 39 Kč/litr ) a dotankovával do plna v Lucembursku a u nás ( cca 29 Kč/litr ) mě náklady na benzín vyšly docela levně...dělalo to cca. 4900 kč tam i zpět..jel jsem v průměru za 6,5 litru/100km, což mi přijde jako vynikající výsledek při té rychlost kolem 150km/hod...:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubytování jsme měli zajištěné přes net, v hotelu Savoy - je to dvouhvězdičkový hotel, cena 60EUR/noc se snídaní..je to na severu Paříže, cca. 10 minut metrem od centra.

Cesta přes Lucembursko je delší asi o 90km, takže tam i zpět to znamená zvýšení nákladů na benzín o 350Kč. Nicméně při cestě pouze v německu a francii, stoupnou náklady díky cenám benzínu o nějakých 900Kč..a ušetříš hodinu cesty..to se moc nevyplatí,aspoň mi to tak přijde..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×