Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sportovní vzd. sání na 206


ICEMAN

Recommended Posts

Původně zaslal: ICEMAN

to Escaper:

S tím řezání do kapoty bych si to rozmyslel a to tak, že pořádně. Kdysi (cca 1,5roku zpátky) jsem prolézal net anarazil jsem na nějakou stránku, kde bylo hodnocení jedné tuningové 206. Měla taky nasávání na kapotě a ten kdo to hodnotil mě mluvil z duše. Už si nepamatuji přesné znění, ale pokusím se o hrubý výtah toho, co si pamatuji:

Vypadá to efektně, funguje to taky dobře ale má to jednu chybu - kapota je konstruktéry PUg řešena tak, aby se při případném nárazu zlomila a pokud se vyztuží právě tím nasáváním vzduchu, tak se pouze urve z úchytů a osádka vozu bude o hlavu kratší... No, představa to hezká není - já o tom nasávání taky dřív uvažoval :bojim

Presnen nad tim sem preymslel, co by to udelalo pri nehode. Samozrejme nechci malovat certa na zed, ale muze se to stat komukoli z nas kdykoli tak jsem si prave rikal ze to narusi strukturu kapoty a v tom miste se stava mnohem tenci a zranitelnejsi oproti jinym mistum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Escaper - no, a co kdybys tam dal jeste jeden plech, kterej by byl ohnutej tak, aby vháněl pod filtr vzduch - viz obrázek (ta pravá červená čára :):):) Kdyby to trochu přečuhovalo spodek spoileru v úrovni kola, tak by to ani nebylo tak náchylné na urvání (dřív na hrb vjedeš kolem, než tím plechem)

[upravil dne 9.5.07 tanagy]

post-0-14109595615906_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 7 měsíců později...

S dovolením bych navázal na toto starší vlákno...

Také jsem experimentoval s filtrem a ztroskotal na teple od motoru. Filtr jsem vydělal dal tam původní a od té doby nebyl čas si s tím pohrát

Pepito: kde jsi prosím sehnal tu dlouho flexi rouru k vzduchovýmu filtru? Viděl jsem jen krátká kolena, ale na takhle dlouhej kus jsem ještě nenarazil...

A ještě jeden blbej dotaz... když udělám nějaký úpravy (změna vzduchovýho filtru, změna tlumiče výfuku, ..) a pak jedu na technickou... je to potřeba vše uvést do původního stavu nebo to necháváte upravený?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar Vyghum

Vlákno je sice starší, ale na řešení problému s přímým sáním se nezměnilo nic ;)

Musíš to udělat tak, že celé sání uzavřeš "do roury", která ústí někde v přední masce a nasává náporově studený vzduch.

ALUflexi trubku seženeš v domácích potřebách, železářství, dílnách, kde dělají kuchyně (ta roura se používá k vývodu vzduchu z digestoří), nebo pak v OBI a jemu podobných (ale tam metr téhle trubky stál skoro tři stovky - což je dost). Výhoda tohodle materiálu je v tom, že se dá tvarovat a je lehký (nevýhoda je v "vroubkovaném" vnitřím tvarování. "Hladká" trubka by byla vhodnější).

Na technické jsem nedávno byl a s ničím nebyl problém, akorát mi do zprávy do drobných závad napsali "nepovolené úpravy", ale to bylo i podsvícením interiéru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za Info, s tím náporovým sáním to asi nebude jednoduchý. Dostal jsem kuželový filtr poměrně velkých rozměrů, takže to do ničeho asi neuzavřu. Až bude teplo, tak zkusím filtr umístit jako na výše uvedeném obrázku a pomocí plechu ho odizolovat od okolního motorového prostoru. Do tohoto odděleného prostoru pak zkusím nějak přívést vzduch.... jestli se mi to nějak podaří, pak sem hodím nějakou tu fotku.

Když jsem to zkoušel zapojit posledně, tak jsem přes koleno hodil tento kužel do původního airboxu. Trochu to přečnívalo, tak jsem to překryl polykarbonátovým plátem a celé oblepil hliníkovou folií. Vzduch tedy šel k novému filtru stejně jako k původnímu přes plastový airbox. Udělal jsem zkušební jízdu a byl jsem spokojen... motor se ale moc nezahřál.

Druhej den jsem nechal jet do práce manželku a když se vrátila domů, tak z toho byla na větvi - randál jako blázen... koukám do motoru a celá ta část co byla ve 3 vrstvách oblepená hliníkovou páskou byla prorvaná a fest to rezonovalo.

Z toho jsem vyvodil závěr, že motor potřeboje toho vzduchu opravdu požehnaně a náporové sání je asi nejlepší řešení...

A ještě dotaz na závěr, tyhle filtry používáte celoročně? Nebo na zimu dáváš klasiku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No samozřejmě ne všude jde to náporový sání jednoduše udělat :nevim

K velikosti filtru - nevim, co máš za motor, ale je vcelku zbytečný tam dávat obrovitej filtr. Když kupuješ filtr, tak jeho velikost (filtrační kapacita, nebojaksetomenuje) by měla být stanovena podle objemu motoru pro jaký to pořizuješ. Když si vezmeš "závodní" kity přímého sání (široká, nízká plastová krabice, která se směrem k motoru zužuje), co se připevňují nad přední nosník (nad chladič), tak tam se vejde opravdu malý filtr - a stačí to i na "závodění".

Na zimu dávám papírovou vložku sání a vracím tam původní airbox. Tenhle rok sem tak dlouho experimentoval s umístěním bavlněného filtru, až se mi ho na podzim podařilo protrhnout (měl sem přívod vzduchu pod předním nárazníkem a někde sem to urval a promáčkl si filtr)

Takže najaro kupuju novej (tentokrát už krytej v originálním "tunýlku") a experimentuju dál - už to mám vymyšlený.

Jinak další varianta je pořídit bavlněnou vložku do původního aiboxu a nahradit tím původní papírový. Vyměna za minutu a nemusíš nic řešit (účinek ale nebude takový jako u dobře udělaného náporového sání).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vyghum

Pepito: kde jsi prosím sehnal tu dlouho flexi rouru k vzduchovýmu filtru? Viděl jsem jen krátká kolena, ale na takhle dlouhej kus jsem ještě nenarazil...

Tu flexi rouru jsem sehnal náhodou u kámoše v garáži a nemám tušení kde se prodává :bojim

Jinak jezdím s takto upraveným sáním celoročně,tudíž i v zimě a bez problémů :super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak som trocha precital rozne diskusie a spravil som si svoje priame naporove sanie, pouzity sport filter Green Storm do 150koni a ostatne na obrazkoch, napor je relizovania kolmo za spodnou mriezkou v narazniku, po 6tis. km mozem jednoznacne povedat, ze motor ide lepsie do otacok a znizil som spotrebu o 0.3l/100km, nakolko to je uzavrety okruh, zvukove efekty su pred naraznikom a nie v sekcii motora, kde je potom hlucnost v kabine vyssia, hlavne pri pseudo rieseniach iba so sport filtrom bez naporu. Mam podrobne meranie na dyno a idem na dyno aj po uprave, takze dodam relevantne parametre. Neocakavam nejake zvysenie vykonu, ale to zvysenie pruznosti motora a sport zvuk sa oplatilo. Peugeot 307SW 1.6

post-0-14109599877155_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Jelikož také uvažuji o náporovém sání tak to tady čtu a nejvíc se mi líbí varianta nasávání zespodu, ale nemohu si dovolit nechat něco čučet dole, jelikož mám snižený podvozek a tak bych to už spíš jen coural. Varianta za mřížkou u mě také nepadá v úvahu (chladič+klima). Nejsem žádný aerodynamický guru, ale laickým odhadem by mělo stačit nezalomit dole nasávání pod 90st., místa je tam docela dost na pořádný trychtýř.

[upravil dne 23/3/09 jangoll]

post-0-14109605458713_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sice taky nejsem aerodynamický guru, ale osobně bych ti doporučil se nějakým náporovým sáním vůbec nezabývat. Nemáš šanci to od oka navrhnout tak, aby to mělo účinek a zároveň to na tom autě nebylo vidět. Radši udělej vnitřní sání do levého podběhu a odstiň to od teplého vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: Fakir

Já sice taky nejsem aerodynamický guru, ale osobně bych ti doporučil se nějakým náporovým sáním vůbec nezabývat. Nemáš šanci to od oka navrhnout tak, aby to mělo účinek a zároveň to na tom autě nebylo vidět. Radši udělej vnitřní sání do levého podběhu a odstiň to od teplého vzduchu.

Tak to bohužel nepůjde. I když jsem již neuváženě koupil komplet od Greenu a chtěl jím nahradit tu nerozebiratelnou věc na konci sání o které jsem až dodatečně zjistil, že je to není filtr, ale rezonátor. Filtr mám v jakési \"krabici od bot\" která je až příliš svázaná s motorem (vede z ní spousta hadiček někam ke vstřikům), takže jen nahradím papírovou vložku a pokusím se od někud přivést chladný náporový vzduch. našel jsem škvíru 3 x 13 cm mezi chladičem a sloupkem předního nárazníku. Nejsem si jist (nevím rozměry) jestli do této škvíry neprodávají viz. obrázek.

post-0-14109606765068_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...