Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak postupovat při prodeji?


Guest MMMMM

Recommended Posts

Jak postupovat, když se prodává auto v jednom okresu a když se prodává do druhého okresu?

Ten kdo prodává platí něco na inspektorátu?

Nový majitel si odveze auto a já si nechám velký techničák? S tím jdu na inspektorát auto odhlásím a pak mu techničák pošlu? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při odhlašování i při přihlašování je potřeba předložit kromě uvedených dokumentů Osvědčení o TP (v případě nutnosti jej posílat poštou a auto mezitím nepoužívat).

Také jezdit (po koupi - kupující) musí vždy s Osvědčením o TP, dokladem o pojištění, atd. Prokazovat se při silniční kontrole kupní smlouvou, atd., není možné (neuznává se).

Ptal jsem se na to vedoucího odboru evidence vozidel v Šumperku, jak to, že v autobazarech se kupujícímu dává většinou jen kupní smlouva, že prý to stačí na prokázání při silniční kontrole.

Takhle mi to, dost arogantně, vysvětlil. Kromě toho mi pohrozil, že pokud kladu podobné otázky, tak mohu přijít o řidičák, protože které dokumenty musí mít řidič za jízdy, je jasně napsáno v zákoně.

Takže zase jeden příklad "děravého" předpisu, ani zákonodárce, ani úředníci pořádně nevědí, jak postupovat při prodeji auta, ale úspěšně buzerují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ještě odpověď pro MMMMM, podle předpisů:

- kupující odjede s Osvědčením a pojistnou smlouvou

- pošle ti poštou Osvědčení

- jdeš na evidenci vozidel a odhlásíš auto (přitom musíš vědět jméno, adresu a rodné číslo kupujícího), neplatíš nic

- dokumenty mu pošleš poštou

- kupující uzavře pojištění (ještě neví reg. značku:D)

- kupující absolvuje evidenční kontrolu

- kupující přihlásí auto, platí tuším 800 Kč

- kupující v pojišťovně zahlásí reg. značku, obdrží novou smlouvu

- prodávající odhlásí pojištění

Pokud máte jiné zkušenosti, tak to beru, ale po mně ten šéf evidence tvrdě vyžadoval toto.

[upravil dne 6.5.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když jsem kupoval to svoje (dovoz Belgie, bez značek) tak mi v bazaru dali velkej techničák, emise a kupní smlouvu (na to jsem mohl jezdit měsíc bez značek). Jel jsem uzavřít pojištění. Potom na evidenčku, kde mě zapsali do velkýho techničáku jako nového majitele (150 Kč) no a nakonec na dopravní inspektorát pro značky, kde jsem po vyplnění formuláře (dovozce, předchozí majitel, nový majitel, údaje o autě...) dostal malej techničák a zmiňované značky (800 Kč) ...a jako poslední krok jsem zavolal na pojišťovku číslo SPZ...

[upravil dne 6.5.2007 secouver]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Takhle mi to, dost arogantně, vysvětlil. Kromě toho mi pohrozil, že pokud kladu podobné otázky, tak mohu přijít o řidičák, protože které dokumenty musí mít řidič za jízdy, je jasně napsáno v zákoně..

to by stalo za to se ho slusne otazat, kde je v zakone napsano ze za kladeni blbych otazek muze byt odebrano ridicske opravneni a upozornit ho, aby si zakon nastudoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2tibor: :D ono na tom cisilku totiz prakticky nezalezi, teda krome toho ze vetsinu lidi zajima pouze stari, stav tacho a cena, pricemz chteji vsechny tri co nejnizsi... a ze auto se 100 tisici na tachu je vylagrovanej vrak, protoze uz bylo dvakrat stoceny nebo naopak z nej nekdo vybral pouzitelne dily a nacpal dovnitr to co zbylo na dvore za dilnou jako vyhozenej srot....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ještě jednou a uceleně.

Když kupuji auto s jiného okresu tak nemusím mít plnou moc?

Vezmu auto a od prodávajícího dostanu.

1.VT průkaz

2.MT průkaz

3.Pojištění

4.Emise

Přijedu domů a udělám co?

Pošlu prodávajícímu zpět něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší by bylo, kdybyste auto koupili a hned ho spolu s prodávajícím šli odhlásit na evidenci vozidel.

Pak ty sám:

1. evidenční kontrola na tvé jméno,

2. zařídit pojistku na tvé jméno

3. přihlásit auto

Pokud nemůžete auto hned odhlásit, tak ať

4. se prodávající zeptá na jeho evidenci vozidel, jestli mu ho odhlásí bez Osvědčení (malý technický průkaz)

pokud ano, tak při koupi si odvezeš malý technický průkaz a pojistné potvrzení (na starého majitele), pak

5. starý majitel odhlásí auto (nezapomeň mu nechat jméno, adresu a r.č.) a pošle ti velký techničák doporučeně. Následuje:

1. evidenční kontrola na tvé jméno,

2. zařídit pojistku na tvé jméno

3. přihlásit auto

Jestli 4. nejde (tak to bylo v tom mém případě), tak ti prodávající při prodeji dá malý techničák a pojistku, ty dojedeš domů, auto odstavíš, pošleš mu malý techničák a pojistku poštou doporučeně, následuje:

5. starý majitel odhlásí auto (nezapomeň mu nechat jméno, adresu a r.č.) a pošle ti velký techničák doporučeně. Následuje:

1. evidenční kontrola na tvé jméno,

2. zařídit pojistku na tvé jméno

3. přihlásit auto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale když ho ihned odhlásim ve východních čechách, tak jak s ním mohu jet do severních čech. To ho na mé jméno přihlásí ve východních čechách? Potřebuji s autem přijed po vlastní ose do severních čech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Ale když ho ihned odhlásim ve východních čechách, tak jak s ním mohu jet do severních čech. To ho na mé jméno přihlásí ve východních čechách? Potřebuji s autem přijed po vlastní ose do severních čech.

Dobrá otázka.

Zatelefonuj si hned zítra ráno na Městský úřad, evidenci vozidel, tam, kde to auto kupuješ, jak máš postupovat, zda ti po odhlášení ještě ponechají malý t.p. s ustřihnutým rohem (to jsem zažil), odevzdáš ho později při přihlášení, anebo jestli smíš tu jednu cestu jet bez malého t.p.

Pojistku by sis případně zřídil na své jméno již na místě po odhlášení.

Právě že je v tom chaos, přesně ti odpoví na evidenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...