Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dobrovolní dárci orgánů opět na cestách


Pe.Tr

Recommended Posts

Původně zaslal: Pechy

Souhlasím s Petou!

K Medvedovi, mohl bys ty tvoje prihody na D1 rozvest, jezdim do Brna na motorky kazdy rok, takze jsem to mozna byl ja kdo Te ohrozil:P:D Rekl, ze to moc dramatizujes.., pokud Ti vadi, ze Te nekdo predjede rychleji nez jedes, tak se nepoustej do leveho pruhu - kdyz vidis motorku - minimalni pocet motorek jede v levem pruhu 130 ;)

Takže čeho jsem se bál na D1??? Pravý pruh jel v koloně cca 100 - 120, levý pruh v koloně cca 140 - 150 - já v levém a mezi mnou a svodidlama, místy mezi mnou a pravou kolonou zvesela předjížděli motorkáři (odhadem přes 170) s tangama přes RZ, což se odehrávalo někde mezi Velkým Meziříčím a Mirošovicema a nebylo jich jenom pár, ale desítky - opravdu vrcholně bezpečný zážitek, každý den se budím s radostným očekáváním jeho opakování.

Co se týče zatáček mezi Mělníkem a Dubou - sorry, ale zkus si někdy spočítat křížky podél téhle štreky a pak mě zkus přesvědčit, že to bylo jen pár bezmozků

Slovenská Pezinská Baba je cca 20 km úsek tvářící se podobně jako přejezd nějakého alpského miniprůsmyku, když Tě v pravé vracečce předjíždí ovád na motorce a tlačí Tě do pangejtu, páč naproti - světe div se - taky něco jede, opravdu nevíš, co dělat dřív

A nejvíc mě rozesměje, když poliši v bedně řeknou, že stejně motorkáře nemůžou zastavit, že je to velké riziko - pak opravdu nejsem ochotnej bejt k těmhle namachrovanejm idiotům tolerantní

[upravil dne 6/5/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vertex

Pokud je stihnu spatřit ve zpětným zrcátku, tak jim uhybám stejně tak, jako pomalejší auta mě. Jsou to super stroje, a to, že na nich jede občas bezmozek, u mě nevrhá stín na ostatní motorkáře. Je to pěknej pohled když vedle mě profrčí nějaká mašinka

naprostý souhlas:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvul

To je diskuse jak noha, vlákno by jste měli uzamknout a ne se vytahovat takovými zážitky ... ale když jste si s tím začli, tak mlčet nebudu.

Prasata jezdí v plechovkách i na mašinách. Plechovek jezdí několikánásobně víc než motorek - z čehož logicky vyplývá, že nejvíce prasat jezdí v plechovkách (čistě statisticky samozřejmě..) Prase na motorce je zranitelnější, než prase v plechovce, což by si měly uvědomit všechny prasata. Mnohem vícekrát, logicky - je jich více, budou prasata v plechovkách ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu.. Není den na motorce, aby se nenašlo jedno konzervované prase, které mi nedá přednost. Když jedu autem, tak se to v podstatě nestává. Jestli někoho "vystraší" že ho najednou předjede motorka, tak to svědčí o jeho blbosti, protože nesleduje dostatečně provoz kolem sebe!

U nás je jedna normální křižovatka, T-éčko, vedlejší se kolmo napojuje na hlavní.. Když jedu po hlavní a odbočuji na vedlejší vlevo, kde stojící plechovka mi má dát přednost, tak polovina prasat se začne rozjíždět, když jsem ještě před ním ! Rimmer by mohl vyprávět.. Opět, s autem se to nestane, to si nikdy nedovolí do mě najet! jelikož tam ale už sejmuli nejednoho kámoše a málem i manželku, tak jsem v té křižovatce lehce nervózní, první plechovce která mi tam nedá přednost rozkopu plechy ! Takže místní bacha na křižovatku u kulturáku v Hlučíně a vůbec bacha na místa kde se vyskytuju! Asi si přidělám na Jawku baseballku a budu Vám leštit světla! Nedávno mě v Dolním Benešově v padesátce předjížděl Transit, tak 80kou, já se kochal a on na mě normálně zboku narazil, trochu jsem mu řídítkem škrábl lak, tak tak jsem to ustál a zastavil mě vlatstně chodník a to prase ani nepřibrzdilo!

Na druhou stranu se nám před týdnem stalo, že když jsme odbočovali na motorce vlevo, s blinkrem, tak nás zezadu málem smetlo s cesty prase na Enduru bez RZ a tipuju že i bez řidičáku.. Ano, potkávám i dost prasat na motorkách - ty však většinou mají krátký poločas rozpadu částic, a tak mě ani moc neserou, jen si přeju, aby se rozstřelili o strom co nejdřív a nesmetli s sebou někoho dalšího!

Takhle bych mohl pokračovat na několik stran..

ps. Nejvíce mě serou konzervované prasata, které schválně použijí ostřikovače, když jede za nima motorkář, nejlépe s otevřeným hledím!

ps2. jdu si pro tu baseballku :roker

ps3. a plechovky ať nejezdí po cestě Radkov - Podhradí... ;)http://www.youtube.com/watch?v=xrue7TrKjwA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z příspěvků motorkářů je většinou poznat, že jsou to ostří hoši, tedy agresivní, viz např. baseballka. Takový postoj potom vyvolá odpovídající reakce.

Další věc jsou úmyslné zlomyslnosti motocyklistů, např. míjení cyklistů v těsné blízkosti (úsek na Skřítek, kde cyklisti už raději ani nejezdí).

Motorkáři by si měli uvědomit, že než auto, např. s přívěsem, traktor s přívěsem nebo jízdní kolo vyjede z boční silnice, odbočí vlevo na hlavní silnici a zařadí se, tak od rozhodnutí do zařazení uplyne 6 až 8 sekund. Za tu dobu motocykl (nebo auto) při rychlosti 200 km/h ujede 333 m nebo 444 m. Těžko může vyjíždějící dát přednost někomu, kdo je 444 m daleko, většinou ho ani nerozezná, ale hlavně rozhodně nepředpokládá, že vozidlo, které ja 444 m daleko, tady bude dřív, než se stačí zařadit. Proto ty nehody, kdy někdo nedal přednost motocyklu, většinou jsou o tom, že ani nemohl dát přednost motocyklu.

Tyto řádky píšu na základě konkretních nehod z okolí Šumperka, pokud by někdo chtěl, můžeme ta místa projít spolu, ukázat, kde ležela nevinná oběť, a kam doletělo tělo motocyklisty.

Rychlost na silnicích je omezena na 90 km/h proto, aby se tady dalo existovat, to znamená zastavit v případě nutnosti, odbočit mimo silnici, atd. Počítá se také s tím, že někteří účastníci mají méně obratné vozidlo (traktor atd.), anebo prostě jsou normální lidi s normálními (ne špičkovými) reakcemi. Proto neočekávají, že se někdo zezadu přiřítí rychlostí 200 km/h. Pro vysvětlení - při chůzi po chodníku taky neočekáváte, že vám někdo vrazí pěstí pod bradu a nedovedli byste znenadání reagovat.

Silnice je pro někoho pracovištěm, jede sta kilometrů a hlavní a jediné, co ho zajímá, je nemít nehodu.

Pak jsou také starší řidiči, a ačkoli se Vám to nechce věřit, všichni jednou, za pár let, budeme mít horší reakce a pozornost (kromě těch, kteří se stihnou včas zabít). Jízda je pak také o ohleduplnosti - zkuste si představit, že ten děda za volantem je Váš stárnoucí táta.

Z pohledů ostatních účastníků je rychlá jízda docela srandovní a nesmyslná - proč se honí, když za chvíli bude stát a kecat na pumpě. A pokud jde o adrenalin, já to nazvu sebeuspokojování - je lepší provozovat neveřejně.

[upravil dne 7.5.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motorkari jezdi jak prasata, to je proste fakt. Ne vsichni ale nepomerna vetsina jo. Nikdo si nekupuje motorku aby na ni jezdil 90 na okrsce a na dalnici 130...

Jinak mluvil jsem s kamosem co je doktor a to s darci organu je pry blbost, neb vetsina organu je po narazech motorky, tak vnitrne poskozena ze se nedaji pouzit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Emiš

Motorkari jezdi jak prasata, to je proste fakt. Ne vsichni ale nepomerna vetsina jo. Nikdo si nekupuje motorku aby na ni jezdil 90 na okrsce a na dalnici 130...

Jasne a proc si lide kupuji auta s objemy nad 2.0l? Proc Mi16? Proc 205 Gti? 405Ti? Aby jezdili v zacpe 20, ve meste 50 a mimo obec 90 a semtam se prohnali po dalnici???? :o:o:o:o:o:o:o:o:o

Nesud, co sam neznas... Jsou lide, kteri rocne procestuji na motorce nekolik zemi a najedou 15-20tis km

mam pripojit sve zkusenosti, kdy si me particka kokotu ve firemnim aute snazila vytlacit na 15cm vysoky obrubnik? Nebo kdy me predjeli kokutci v oktavce f TDIcku a zaslapli to schvalne predemnou? :grr:grr:grr Parkrat mi slo o zivot... ovsem z 90% teto statistiky za to muzou ridici aut :grr:grr:grr:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pata: Nikdy nejsou na vině jen řidiči motorek nebo jen řidiči aut. Ale musíš uznat, že "bezmozků" se pohybuje víc na dvou kolech. Nechci obhajovat ani jednu skupinu, v každé jsou černé ovce a bohužel s tím nikdo nic nedělá (i když by nakrásně mohl, že)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: Emiš

Motorkari jezdi jak prasata, to je proste fakt. Ne vsichni ale nepomerna vetsina jo. Nikdo si nekupuje motorku aby na ni jezdil 90 na okrsce a na dalnici 130...

Jasne a proc si lide kupuji auta s objemy nad 2.0l? Proc Mi16? Proc 205 Gti? 405Ti? Aby jezdili v zacpe 20, ve meste 50 a mimo obec 90 a semtam se prohnali po dalnici???? :o:o:o:o:o:o:o:o:o

Nesud, co sam neznas... Jsou lide, kteri rocne procestuji na motorce nekolik zemi a najedou 15-20tis km

mam pripojit sve zkusenosti, kdy si me particka kokotu ve firemnim aute snazila vytlacit na 15cm vysoky obrubnik? Nebo kdy me predjeli kokutci v oktavce f TDIcku a zaslapli to schvalne predemnou? :grr:grr:grr Parkrat mi slo o zivot... ovsem z 90% teto statistiky za to muzou ridici aut :grr:grr:grr:grr:grr

Jak jsem psal, nerikam ze vsichni jsou prasata, ale spousta jo. Proto kdyz se nekoho zeptas co si mysli o tom jak jezdi motorkari, tak rekne ze jezdi jak prasata. Nejste vsichni stejni to ne, ale vetsinove je to des.

Cikani taky vsichni nekradou a nezijou jako povl za nase dane...

btw jeden pohodovej motorkar je treba tady ;)link

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Ale musíš uznat, že "bezmozků" se pohybuje víc na dvou kolech.

Procentualne mozna ano, pocetne tezko... Jenomze kdyz je kazdy druhy motorkar magor...

Mno nebudu to uz dal rozvadet...

btw na toho ridice ochcavky jsem podal trestni oznameni... Tohle bylo umyslne, pritelkyne vzadu rvala vztekem...... V aute uz jsem mel parkrat na male, ale odnesou to plechy... kdyz do vas na motorce v 60-70ti najede oktavka, tak je to na otevrene zlomeniny... :grr:grr:grr

[upravil dne 9/5/2007 Pata]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: Dundee

Ale musíš uznat, že "bezmozků" se pohybuje víc na dvou kolech.

Procentualne mozna ano, pocetne tezko... Jenomze kdyz je kazdy druhy motorkar magor...

Mno nebudu to uz dal rozvadet...

btw na toho ridice ochcavky jsem podal trestni oznameni... Tohle bylo umyslne, pritelkyne vzadu rvala vztekem...... V aute uz jsem mel parkrat na male, ale odnesou to plechy... kdyz do vas na motorce v 60-70ti najede oktavka, tak je to na otevrene zlomeniny... :grr:grr:grr

[upravil dne 9/5/2007 Pata]

Časem trochu otupíš a pořídíš si jen tu baseballovku nebo těm hňupům kopneš za jízdy do plechu, nebo si jako trofej ukopneš na křižovatce zrcátko.. Já nejsem agresivní motorkář, už vůbec ne agresivní řidič v autě. Ale když tě několikrát týdně ohrožuje někdo na životě, to ten postoj trochu změníš.. Když jsem psal ten první příspěvek ,tak jsem pak jel do garáže - cca 1.5km mimo obec, na první křižovatce mimo hlučín mi vjel do cesty nový naleštěný Leon, jel jsem na jawce 60, kdybych jel povolených 90 tak neubrzdím.. :grr Na VFR bych tam 60 nejel.. Přehledný úsek, auto jsem viděl, on voděl mě, ale jak jsem byl před ním tak 30m tak se rozjel.. Co na to říct?!! myslíte si, že by TOHLE udělal třeba náklaďaku?!! Asi těžko.. Bohužel k motokářům si toto dovoluje tak jedna DESETINA řidičů aut.. Při zpáteční cestě se opět jeden magor rozhodl, že předjede jiné auto, i když v protisměru jede motorka a 3 se tam fakt nevlezem.. Já jel z kopce 80 a on předjížděl v ochcávce asi v 70kmh.. Opět jsem skončil mimo cestu na hlíně na krajnici, hovada! Fakt není jeden den, kdyby se mi něco podobného nestalo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:o chlapi co se tak čepejříte?

Je přeci jasný, že blbouna najdete jak za volantem, tak na motorce....

Neříkám, že jsem na motorce poznala samý svatý (kdo zná Buchlovské hory, tak ví svoje a já tam jezdívala hodně často), ale už jsem taky párkrát viděla auto, jak nedalo z vedlejší motorkáři přednost (buď ho neviděl nebo neodhadl rychlost, nevím) a ten měl pak plný ruce práce to ukočírovat....

Prostě je to o lidech....

P.S. Mám ve 406 dvoulitr a když to klapne, příští rok bude motorka ... to přeci neznamená, že jsem šílenec a že budu jezdit jako magor.

Make peace, not war. :super:roker:cool:

[upravil dne 9/5/07 Netopýrka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...