Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Technická kontrola-Poreseno


Georginek

Recommended Posts

Ty si tu z nás děláš srandu, že? Když se tak oháníš tím, že máš vysokou školu, notabene z oboru dopravní techniky, a nejsi schopen se ani podívat, co máš za rozměr kol v TP. Natož pak pochopit, co ty rozměry znamenají, že různí výrobci mají různé rozměry disků atd. V té škole vás prosím učili co???

Moje rada nezní "půjč si někde kola...". Moje doporučení zní KUP si gumy toho rozměru, co patří, a nevymýšlej hovadiny. A co se týče toho jednání technika - když si něco takového necháš líbit, tak se nediv. Mně by dotyčný "tyknul" jen jednou, víckrát by to nestihl. Nicméně už jen jet na tu STK s neodpovídajícím rozměrem kol a nefunkční ručkou je si rovnou o něco takového koledovat. Tvrzení o tom, jak je to auto "v cajku" pak zní docela směšně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Ty si tu z nás děláš srandu, že? Když se tak oháníš tím, že máš vysokou školu, notabene z oboru dopravní techniky, a nejsi schopen se ani podívat, co máš za rozměr kol v TP. Natož pak pochopit, co ty rozměry znamenají, že různí výrobci mají různé rozměry disků atd. V té škole vás prosím učili co???

Moje rada nezní "půjč si někde kola...". Moje doporučení zní KUP si gumy toho rozměru, co patří, a nevymýšlej hovadiny. A co se týče toho jednání technika - když si něco takového necháš líbit, tak se nediv. Mně by dotyčný "tyknul" jen jednou, víckrát by to nestihl. Nicméně už jen jet na tu STK s neodpovídajícím rozměrem kol a nefunkční ručkou je si rovnou o něco takového koledovat. Tvrzení o tom, jak je to auto "v cajku" pak zní docela směšně.

Ja se nicim neohanim....sem to jen rikal, samozrejme vim co ta cisla znamenaji-krom toho mam specializaci na tezkou techniku a ne na osobaky :D

S tim rozmerem kol jsem ani netusil ze je tam neco jinyho, kdyz jsem to auto koupil byl sem si jistej ze ty pleachace a gumy co tam jsou jsou v norme......takze me to proste ted jen zarazilo :D

Jiny kola ani gumy kupovat nebudu protoze mam dve sady kol a gum, v 80procentnim stavu. Krom toho penize NEKAKAM ---SKODA :D

Jinak k tem brzdam- bylo to v servisu tejden pred technickou, takze jsem pocital s tim ze je to OK!! Bohuzel ne..

Takze Vam jeste jednou dekuju za rady a za pomoc!!

PS: Kdyby nahodou nekdo mel v Severnich Cechach kola s gumama 175/70 r13 nebo 175/65 r14 dejte mi vedet....ze by mi je nekdo pujcil :aut

JINAK SUPER ZE SME V CTVRTFINALE!!! Byly to nervy!

[upravil dne 6/5/07 Georginek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím, že bych nedostal na STK známku jsem se ještě nesetkal, ale každopádně můžeš jít jinam - ale to asi neuděláš, když peníze nekakáš.

Pokud se tak vehementně bráníš učinit zákonům zadost, tak je nejjednodušší řešení opravdu podívat se u kámošů, kteří mají Peugeoty, zda někdo nemá KOMPLETNÍ kola, jaké máš ty v TP a na tu STK to přehodit. Potom (když si dáš do cakju i ty ostatní vady) můžeš s klidem najet za ta vrata a ještě si u toho pískat. Po předložení toho prvního listu z STK bys už neměl platit celou sumu. Jo aproč se musí jednat o Peugeota? Protože od jiného výrobce aut ti tam pasovat budou kola už jen z Fordů ale ty mají úúúúplně jiné ET, takže by ti čouhaly z blatníků jako z traktoru a možná by tě nenechali za ta vrata ani najet :papa

Druhá nejjednodušší možnost je, dát to známému opraváři, ať ti spraví závady a rovnou to projede přes STK sám. Potom už záleží jen na tom, jak dobré tam má známé, ale pravděpodobnost, že je dostane je určitě mnohem vyšší. Ovšem pokud by se náhodou nejednalo o tu stejnou STK, tak bys musel zaplatit znovu.

Oba výše popsané případy ti ovšem neřeší problém, že se stane dopravní nehoda - automaticky budeš viníkem ty, protože jsi neměl auto technicky způsobilé.

Proto já osobně bych zvolil tuto variantu:

1.Zjistil bych si výrobce ráfků - kterýkoliv jejich prodejce by ti měl umět vystavit typový list (pokud je výrobce disků Peugeot, tak se obrať přímo na Peugeot ČR) - asi za to něco málo budou chtít :aut

2. S tímto typovým listem a TP si zajeď na STK a chtěj evidenční kontrolu (to tě bude stát cca 200,-). Tam ti napíší do závad, že jsou namontovaná jiná kola, než v TP, ale taky ti potvrdí, že kola vyhovují pro montáž na tvé vozidlo (po mě chtěli ještě KBA, ale já je měl :D, tak mě na závěr ještě postrašili, že to budou chtít i na DI a že bych měl mít jeho český překlad ).

S potvrzeným typovým listem a TP jsem zašel na DI, tam jsem vyplnil žádost o "zapsání alternativních rozměrů ráfků a pneumatik", zaplatil 50,- (KBA jsem nevytahoval a ani je po mě nechtěli) a do detailu jsem tímto naplnil literu zákona a jezdím si dál v poklidu.

Toto jsem zařizoval cca 2 dny před STK a nálepky MÁM napoprvé (jako Pája :super )

:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty kola z forda budou mit krome jineho ET taky mensi stredici krouzek, takze to nebude sedet, pokud nemas hodne velky kladivo.

206ta ma jine ET, sice tam ty kola pasujou ale pokud to bude nekdo opravdu detailne zkoumat (coz lze ted predpokladat), tak to neprojde.

2georginek: zalezi, co jsi jim v tom servisu rekl... obvykle je dobre nahlasit zname zavady, pripadne rict ze to potrebujes pripravit na STK. Ja preferuju metodu odvezt auto do servisu, aby to prosli a rovnou protahnuli STK, pripadne si nalezene zavady rovnou opravi a me pak vrati auto v poradku...

jet tam sam s evidentni zavadou je jen Tvoje blbost, skoda se nad tim rozcilovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

No a co takhle jez na technickou na zimákách?? Já jsem to taky tak udělal. Teď jezdim na 16palcích, o kterých v techničáku není ani tečka..

O tom to právě je. Někde na začátku totiž psal, že ani ty zimní nemají správný rozměr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ICEMAN

Původně zaslal: stalmik

No a co takhle jez na technickou na zimákách?? Já jsem to taky tak udělal. Teď jezdim na 16palcích, o kterých v techničáku není ani tečka..

O tom to právě je. Někde na začátku totiž psal, že ani ty zimní nemají správný rozměr...

Aha tak to sem přehlíd.. V tom případě má problém..

A já si najivně myslel, že se ptam na kokotiny :D Ne vážně problém to je samozřejmě, ale horší je ty kola někde sehnat na půjčení..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAKZE HOTOVO!! Nechal jsem v servisu opravit samostavy a celisti-celkem za 3...:nevim

No ale super bylo ze nejakej zamestnanec toho servisu a timto mu dekuju jeste jednou mi pujcil svoje kola co ma schovany na technickou na 306 protoze ma taky 195/50 r 15...hihi Jeste mi to sami prehodily, zajeli na technickou a zas vratili puvodni kola-zadarmiko!!! TAKZE SUPER

Jinak jsem dostal odpoved od Peugeot assistance jak si nechat zapsat ty kola-

Pokud máte zájem na Vašem voze používat jiný rozměr kol nebo pneumatik než je zapsaný v technickém průkazu, doporučujeme Vám si podat žádost o vystavení atestace, ve které budou uvedeny aktualizované údaje o rozměrech kol a pneumatik schválených k používání u Vašeho typu vozu. Žádost si můžete podat v libovolném autorizovaném servisu sítě Peugeot po předložení velkého technického průkazu.

TAKZE DIKY ZA RADY A MEJTE SE!!!:D:D:D a 2roky klid

:aut:aut:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš. Příště aspoň víš, kde sehnat kola, kdyby ti neprošlo zapsání těch stávajících :super Hlavní je ty techniky na STK nepodceňovat, ne vždy může být dobře naladěn a i když ti předtím třeba leccos odpustil, jednou ti to všechno může vrátit i s úrokama ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

No vidíš. Příště aspoň víš, kde sehnat kola, kdyby ti neprošlo zapsání těch stávajících :super Hlavní je ty techniky na STK nepodceňovat, ne vždy může být dobře naladěn a i když ti předtím třeba leccos odpustil, jednou ti to všechno může vrátit i s úrokama ;)

ostatne mi ten sef servisu rekl ze to tam jsou megahovada-ze o tom vi taky a ze prej jsou jeste horsi nez driv...... Prej jsou taky nastvany kdyz tam prijede nekdo kdo uz ma hotovy emise....To je teda brutus:grr Ze prej si to radi delaj sami vsechno-UZ TAM NIKDY NEPACHNU:D :D

[upravil dne 13/5/07 Georginek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...