Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206SW, nedrží paměť v autoradiu


fkout

Recommended Posts

Poradí někdo jak správně zapojit atoradio Sencor řady SCD - 5x55MR do 206?

Ať dělám co dělám, nedrží mi to paměť.

Zkoušel jsem na ISO konektoru prohodit piny s napětím 12V.

Na jednom je napětí za klíčkem, na druhém by mělo být trvalé (teď si nepamatuju čísla pinů) - nepomohlo.

Je vůbec na nějakém pinu vyvedeno napětí 12V, které by drželo trvale?

Díky předem za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: fkout

Poradí někdo jak správně zapojit atoradio Sencor řady SCD - 5x55MR do 206?

Ať dělám co dělám, nedrží mi to paměť.

Zkoušel jsem na ISO konektoru prohodit piny s napětím 12V.

Na jednom je napětí za klíčkem, na druhém by mělo být trvalé (teď si nepamatuju čísla pinů) - nepomohlo.

Je vůbec na nějakém pinu vyvedeno napětí 12V, které by drželo trvale?

Díky předem za info.

červeny a žluty drat z radia dej na 12V od klíčku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsi prohazoval piny na isu tak je to uz zly. to budou mit cicnani nekde chybku v radiu. Proste hod oby ty fousy na stale napajeni a musis radio zapinat manualne, ja to tak taky mam a jsem spokojenej. Sundavam panel takze radio nevypinam a jak panel nahodim tak se radio samo zapne je to jako kdyby bylo na klicku napojene :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidičky,

dík za rady ale spojit dráty vedoucí z rádia nejde, z radia žádné dráty nevedou.

Jak jsme psal, na radiu je ISO konektor, dodám že přímo na rádiu.

Nemůžu přece spojovat příchozí dráty vedoucí do ISO konektoru, to bych ovlivnil funkce v autě.

Tak naivní nejsem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: fkout

Lidičky,

dík za rady ale spojit dráty vedoucí z rádia nejde, z radia žádné dráty nevedou.

Jak jsme psal, na radiu je ISO konektor, dodám že přímo na rádiu.

Nemůžu přece spojovat příchozí dráty vedoucí do ISO konektoru, to bych ovlivnil funkce v autě.

Tak naivní nejsem....

Tak podle návodu je zapojení takovýhle

KONEKTOR A

4. PAMĚŤ +12V

5. VÝSTUP AUTO ANTÉNY

7. +12V (K ZAPALOVÁNÍ)

8. UZEMNĚNÍ NA KOSTRU VOZU

nějaký návody jsou zde http://www.koridor.cz/inshop/scripts/show.asp?page=download.htm

jinak podle toho musí být na pinu č 4 stalé napětí 12V i po vypnutí klíčku, pak by to mělo fungovat, mužeš z toho napojit i pin č 7, ale nebude se ti radio vypínat s vypnutím klíčku.

[upravil dne 5/5/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: Paolo65

No já jsem s radiem celkem spokojený. Pokud bude držet i pameť, budu spokojen docela.

Funke i zvuk v pořádku. Přehrávání z SD/USB i z CD v pořádku. ID3-Tagy OK.

Ačkoliv pár připomínek bych měl:

- Ve spodní řadě tlačítek se těžko orientuje, všechna jsou stejná, předvolby stanic začínají až od třetího, popisky titěrné. Pokud se v tom chci vyznat, dost to odvádí od řízení.

- Na SD kartě ale nelze přeskakovat alba (nebo to ještě neumím), vše je v řadě a tou je nutno rolovat. Já mám na SD kartě vždy tak 120 skladeb, takže to pro mě není takový problém. Nejčastěji na tom rádiu přehrávám hudbu s SD karty, nebo poslouchám nějaké zprávy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska sem znamemu montoval sencora, ted nevim model, ale stal nejakejch 2200. Hrat to hraje ale je to kvalita je uplne nekde jinde nez u mojeho kenwooda kterej byl jenom o 1200 drazsi nehlede na funkce a moznosti nastaveni. Ten zvuk je takovej plechovej nema dynamiku z toho sencora

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: fkout

Lidičky,

dík za rady ale spojit dráty vedoucí z rádia nejde, z radia žádné dráty nevedou.

Jak jsme psal, na radiu je ISO konektor, dodám že přímo na rádiu.

Nemůžu přece spojovat příchozí dráty vedoucí do ISO konektoru, to bych ovlivnil funkce v autě.

Tak naivní nejsem....

Tak podle návodu je zapojení takovýhle

KONEKTOR A

4. PAMĚŤ +12V

5. VÝSTUP AUTO ANTÉNY

7. +12V (K ZAPALOVÁNÍ)

8. UZEMNĚNÍ NA KOSTRU VOZU

nějaký návody jsou zde http://www.koridor.cz/inshop/scripts/show.asp?page=download.htm

jinak podle toho musí být na pinu č 4 stalé napětí 12V i po vypnutí klíčku, pak by to mělo fungovat, mužeš z toho napojit i pin č 7, ale nebude se ti radio vypínat s vypnutím klíčku.

[upravil dne 5/5/07 Radek Hurvajz]

Přesně takhle jsem to zapojil. Jenomže po ca 105 minutách po zamčení auta se zřejmě ztratí napětí i z tohoto pinu. Něco jsem četl v manuálu k autu, že odpojení napětí od spotřebičů je kvůli úsporě energie (proti vybití baterky když neco zapomenu zapnutého), je tahle funkce u 206-ky fakt normální?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Escaper

Dneska sem znamemu montoval sencora, ted nevim model, ale stal nejakejch 2200. Hrat to hraje ale je to kvalita je uplne nekde jinde nez u mojeho kenwooda kterej byl jenom o 1200 drazsi nehlede na funkce a moznosti nastaveni. Ten zvuk je takovej plechovej nema dynamiku z toho sencora

Na tom možná něco bude, záleží ale přece hlavně na reproduktorech. Já muziku v autě zas tak neprožívám, mám to jen jako kulisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V manualu k radiu je psáno že pin 7 musí být zapojen k zapalování kvuli uspoře energie, či co. (POZNÁMKA: (konektor A č. 7) musí být připojen přes zapalování automobilu, což zabrání vybití baterie

při zapnutí přístroje na dlouhou dobu bez spuštěného motoru.) Tak je možny že na tom něco bude, ale napajení paměti by mělo být nepřerušitelny. Poptat se někde u nějakýho Autohifisty co to zapojuje, třeba něco poradí

[upravil dne 5/5/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...