Jump to content
Sign in to follow this  
jaroslavjir

Otačkoměr

Recommended Posts

ČUS pánové,

Prosím vás o radu. Mám 405 GLD rok výroby 90/91 s novým motorem ( s vakupumpou na hlavě motoru), převodovkou BE 1/5 (spátečka naproti 5rychl. stupni).

Od kamaráda mužu mít z 405 GRD palubku kde je v základní výbavě otáčkoměr. Tuto palubku chci namont. do 405GLD (bez otáčkoměru)

???? Kam a jak se otáčkoměr napojí na převodovku?:(

Díky za radu MAXIM:cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čidlo se nemontuje na převodovku, ale zezadu do bloku motoru k setrvačníku. Pokud chceš, napiš mi na mail, protože je to trošku složitější..:o)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze zkušeností bych nepředpokládal existenci příslušných kabelů v kabinovém svazku. V motorovém pravděpodobně konektor bude, ale tohle zakončení bude nejspíš někde v prostoru kabiny v \"luftě\", takže bude potřeba dohledat na kterým konektoru to končí a dotáhnout k budíkům na příslušný místa příslušný kabely (budou 3) Napájení čidla, zem a signálovej. Nic pěknýho tě nečeká...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jsem si taky dělal ale měl jsem to o poznání lehčí. Já měl otáčkoměr v palubce ale chybělo mi čidlo tak jsem si to čidlo koupil nový v Peugeotu asi za 750 kč. A k tomu ještě držák čidla, ten stál 100 - 150 kč ale to už nevím jistě. Otvor na to čidlo bylo zezadu na bloku. Bylo z boku k setrvačníku. Díra asi tak 1,5 cm a u ní ještě díra se 6 závitem. Teď mi to už funguje bez problému.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×